Buitenland DISNEYLAND® PARIS 81 'EU-steun landbouw is niet openbaar' KRAS.NL Aristocraat voor de rechter Vuur jaagt duizenden uit woning - f RSÉP& 1 i I Inclusief elke dag entree tot beide Disney® Parken! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 6 I Vrijdag 8 mei 2009 PZC NAIROBI - Omringd door politieagenten hoort Thomas Cholmondeley de rechter aan. Die verklaart hem schuldig aan doodslag. Cholmondeley schoot in 2006 een zwarte stroper op zijn landgoed neer, waarna de man overleed. Cholmondeley is een afstammeling van een van de eerste Britse Duitse coalitie wil paintball verbieden berlijn - Duitsland zal paintball verbieden. Hierover zijn coalitie partijen CDU/CSU en SPD, het eens, meldde weekblad Der Spie gel gisteren. Bij het spel waarbij deelnemers elkaar beschieten met verfballetjes, wordt 'het doden ge simuleerd', zegt CDU/CSU-parle- mentariër Wolfgang Bosbach. De maatregel is onderdeel van een ver scherping van de wapenwetge ving, waartoe is besloten nadat twee maanden geleden in Win- nenden een tiener vijftien mensen en zichzelf doodschoot. Geen homoparade voor Songfestival Moskou moskou - De gemeente Moskou geeft geen toestemming voor gay pride parades. Dat zei een woord voerder gisteren naar aanleiding van berichten dat activisten voor homorechten een optocht willen die samenvalt met de finale van het Eurovisie Songfestival. „Er zijn hier nooit homoparades geweest en ze zullen er ook nooit komen", zei gemeentewoordvoerder Sergej Tsoj. De leider van de Russische beweging voor homorechten Niko- laj Aleksejev, zegt dat de parade op 16 mei hoe dan ook doorgaat. Britse moslim voelt zich Britser dan Brit londen - Britse moslims voelen zich veelal Britser dan andere Brit ten. In Groot-Brittannië identifi ceert 77 procent van de moslims zich met het land, tegenover 50 procent van de autochtone bevol king. Dat blijkt uit onderzoek van het het Britse Gallup Centrum voor Moslimstudies, waarvan de resulta ten gisteren zijn gepubliceerd. Ook in andere Europese landen blijken moslims zich meer te iden tificeren met het land waarin zij wonen dan autochtonen. Specialist geheime codes in Polen zoek warschau - De autoriteiten in Po len zijn een intensieve zoektocht begonnen naar de 52-jarige Stefan Zielonka. Hij is een belangrijke spe cialist voor geheime codes van de Poolse geheime diensten en is al meer dan drie weken zoek. Zielonka werkte meer dan dertig jaar voor de Poolse geheime dien sten. Hij heeft zijn woning in War schau tijdens de paasdagen verla ten en is sindsdien als van de aard bodem verdwenen. De geheime diensten sluiten niet uit dat Zielon ka Polen heeft verraden. seum. Brokje Colosseum na 25 jaar terug in Rome rome - T\vee Amerikaanse toeris ten die een kwart eeuw geleden een brokje van het Colosseum haalden, hebben het naar Rome te- ruggestuurd.„Elke keer dat ik naar mijn souvenirs keek en ik dat stuk je steen zag voelde ik me schul dig", schreef een van de twee boos doeners in een bijgaande excuus brief De Romeinse archeologische dienst heeft de verontschuldigin gen aanvaard en het duo uitgeno digd nog eens naar Rome te ko men. brussel - Nederland heeft zijn ge gevens over Europese landbouw subsidies niet voldoende openbaar gemaakt. Het heeft nagelaten het totaalbedrag per ontvanger te pu bliceren. Dit maakte een netwerk van onderzoekers en journalisten gisteren in Brussel bekend. Volgens nieuwe EU-regels moes ten Nederland en andere EU-lan- den de betalingen van landbouw subsidies voor 1 mei openbaar ma ken. Naast Nederland overtreden ook landen als Bulgarije, Spanje, Cyprus, Letland en Slowakije de Europese transparantieregels. Duitsland weigerde zelfs om de cij fers bekend te maken, waardoor de Europese Commissie over weegt een rechtszaak aan te span nen. De onderzoekers maakten ook een lijst bekend van 710 individuen en bedrijven die vorig jaar meer dan 1 miljoen euro aan landbouwsubsi dies kregen van de Europese Unie. In Nederland waren dat er 47. Ita lië telt 180 subsidiemiljonairs. In Nederland waren suikerprodu centen Cosun en ED&F Man Su gar de grootste ontvangers. Beide kregen zo'n 26,5 miljoen euro her structureringssteun. De landbouwsubsidies kostten de EU in 2008 35 miljard euro. Frank rijk ontving met 10 miljard euro het meeste geld, gevolgd door Ita lië en Spanje. Volgens het Nederlandse ministe rie van Landbouw zijn de gege vens wel openbaar gemaakt. Alle betalingen zijn te vinden op de in ternetsite, maar de techniek om de bedragen op te tellen is instabiel. Die werkt soms wel en soms niet, aldus een woordvoerder. los angeles - Duizenden mensen zijn op de vlucht geslagen voor bosbranden bij de Californische kustplaats Santa Barbara ten noor den van Los Angeles. Tientallen huizen zijn in de as ge legd door de vuurzee. Duizenden inwoners moesten gisteren reke ning houden met evacuatie. De Californische gouverneur Ar nold Schwarzenegger bracht een bezoek aan het rampgebied. Door de vuurzee brandden zeker twintig miljoenenvilla's tot de grond toe af Het vuur ontstond in kurkdroog struikgewas in de heu vels en legde ruim 500 hectare in de as. De autoriteiten onderzoe ken of er sprake is van brandstich ting. V Dtèney's Davy Crockett Ranch rm. -4 Hplr 1^5% Disney's Newport Bay Club'"* Ter gelegenheid van Mickey's Magische Jaar pakken Mickey en zijn vrienden groot uit met nieuwe shows, een nieuwe attractie en vele andere feestelijke verrassingen! 3 dgn DISNEY'S DAVY CROCKETT RANCH® v.a. 139 Dit dorp in westernstijl, ligt in het bos, op ca. 15 automin. van de Disney Parken. Het is o.a'. voorzien van een restaurant, bar en binnenzwembad. U verblijft in een comfortabele 2- of 3-kamerblokhut (geschikt voor max. 6 pers.). Aankomstdata: ma. t/m za. van 15/5 t/m 27/6 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 pers. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/50414 Ontdek het Disneyland® Park nü wel heel voordelig met KRAS.NL! Ga op expeditie in Adventureland of maak een reis naar de toekomst in Discoveryland. 3 dgn DISNEY'S HOTEL SANTA FE® v.a. 139 Dit hotel dat zo in het oude New Mexico had kunnen staan ligt op ca. 10 minuten lopen van de Disney Parken en beschikt o.a. over een bar, restaurant, kinderhoek en buitenspeeltuin. Uw kamer is o.a. voorzien van 2 2-persoonsbedden, badkamer, televisie en telefoon. Aankomstdata: wo., do. en zo. van 14/6 l/m 18/6 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 pers. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/50641 Het Walt Disney Studios® Park neemt u mee naar de fascinerende glamourwereld van film, televisie en animatie. 3 dgn DISNEY S NEWPORT BAY CLUB® v.a. 179 Dit prachtige hotel ligt op ca. 10 minuten lopen van de Disney Parken. In dit hotel proeft u de sfeer van een elegante haven uit het vroegere New England. Het hotel is o.a. voorzien van een restaurant, bar en zwembad en comfortabele kamers. Aankomstdata: ma., do. en zo. van 14/6 t/m 22/6 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 pers. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/50416 waarom zou je verder zoeken 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6