Zeeland Rondweg Wolphaartsdijk laat weer op zich wachten een huis van een kast! Stijlvolle nieuwbouw na sloop De Toevlucht Trakteer gebak 6 voor 2 r" Agenten met buks beschoten Nergens goedkoper! Kabeljauw Kabeljauwfilet Seniorenmarkt Noord-Beveland Expositie in galerie 't Kunstuus Wat TAXATIE MUNTEN zijn uw munten waard? pzc Vrijdag 8 mei 2009 21 Natuurcompensatie voor fietspad leidt tot nieuwe vertraging. door David Duijnmayer WOLPHAARTSDIJK - De aanleg van de langverwachte 'rondweg' Wolp haartsdijk loopt opnieuw vertra ging op. De provincie Zeeland eist dat voor het fietspad tussen Kwis- tenburg en de jachthaven bij Wol phaartsdijk natuur terugkomt. Fietspad Wolphaartsdijk Om precies te zijn: 0,8 hectare gras land. Voordat de gemeente Goes en waterschap Zeeuwse Eilanden met een concreet plan komen voor verevening, kan de aanleg van de rondweg Wolphaartsdijk en het vrijliggende fietspad niet be ginnen. „Dat levert vertraging op", zegt An- nelieke Landré van het water schap. „Ik ga er nu van uit dat de hele procedure dit jaar doorlopen kan worden en dat we volgend jachthaven nieuw fietspad bermversteviging gemotoriseerd verkeer (nieuw) N256 Wolphaartsdijk Langeweg jaar daadwerkelijk kunnen begin nen met de aanleg van het fiets pad." Ten noorden van Wolphaartsdijk is een flinke kwaliteitsverbetering nodig van campings, jachthavens, infrastructuur en natuur. Allemaal deelprojecten die samen het 're- creatiezoneplan' vormen. Om het dorp te ontlasten en het recreatie gebied beter bereikbaar te maken, wordt de route via de Langeweg, Kwistenburg en de Aardebollen- weg verbeterd. De Aardebollen- weg wordt doorgetrokken tot aan Kwistenburg en er komt een vrij- liggend fietspad. Wolphaartsdijk wacht al jaren met smart op die verbeteringen. Zeeuwse Eilanden heeft de beno digde grondaankopen zo goed als rond en had eigenlijk gedacht het traject eind 2009 klaar te hebben. „Wij hadden niet voorzien dat de provincie zou eisen dat natuurcom pensatie binnen dit specifieke pro- jen gerealiseerd wordt", zegt Wolphaartsdijk wacht al jaren op een ontsluitingsweg, zodat het verkeer naar de jachthaven niet door het dorp hoeft. Opnieuw loopt de aanleg vertraging op. Landré. „Het gaat om een klein op pervlak. Het zou handiger zijn om in één keer voor alle ontwikkelin gen te compenseren." Ook de ge meente Goes had de eis tot vereve ning niet zien aankomen. „Ik wist niet dat zo precies aangegeven moest worden hoe en waar dat zou gebeuren", zegt wethouder Ri- nus Dieleman. Sjaan Huissoon van de vereniging Gemeenschap Wolphaartsdijk is niet blij met de nieuwe ontwikke lingen. De vereniging ziet de weg er liever vandaag dan morgen ko men. „Wij zijn erg bang dat het nu wéér op de lange baan wordt ge schoven. De provincie wil de na tuurcompensatie het liefst in het Schengegebied laten plaatsvinden, maar daarvoor is grond van agra riërs nodig." Wethouder Dieleman gaat binnen nu en twee weken praten met Ge deputeerde Staten. „We zullen er maar weer eens vaart achter zet ten. Volgens mij komen we er wel uiL We kunnen best ergens een stukje weiland aanleggen." Daar voor hoeft volgens Dieleman geen grond van boeren opgekocht te worden. „We hebben als gemeente ook nog wel wat grond in bezit." Huidige gebruiker Eleos verhuist naar de Zuidhoek in Kapelle. kapelle - Het voormalige verzor gingstehuis De Toevlucht aan de Biezelingsestraat in Kapelle gaat in de loop van dit jaar tegen de vlak te. Een nieuw, stijlvol gebouw komt ervoor terug. De Toevlucht is momenteel in ge bruik bij de reformatorische instel ling voor geestelijke gezondheids zorg Eleos. Het pand is verouderd. Bewoners zitten er op te kleine ka mers. Eleos wilde er al lang weg. Dat gaat in juni gebeuren, als Eleos eindelijk in nieuwbouw kan in de Kapelse uitbreidingswijk Zuidhoek. Nieuwbouw in de wijk Overtieringe ging eerder niet door na verzet van bewoners. Marsaki, projectontwikkelaar van Zeeuwse woningcorporaties, heeft het nieuwe pand voor Eleos ont wikkeld. Marsaki mag ook de oude plek van De Toevlucht bebouwen. Vijftien huur- en acht koopappar tementen voor senioren komen er, twee eenheden met elk zes wonin gen voor verpleeghuiszorg door de Stichting voor Regionale Zorgver lening en een praktijkruimte voor fysiotherapie, voor de groepsprak- tijk Kapelle. Onder de nieuwbouw komt ook een parkeerkelder. >*v OPENINGSAANBIEDING vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel.(0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER Ontwerp nieuwbouw op locatie De Toevlucht in Kapelle. foto Marsaki VLISSINCEN - Een 15-jarige jongen en een 21-jarige man zijn woens dagavond in Vlissingen aangehou den nadat ze met een luchtdruk wapen op agenten hadden gescho ten. Rond 22.00 uur nam de politie een-kijkje in de wijk Het Eiland na een melding dat er geschoten werd. Toen de agenten op de dijk stonden, zagen ze iemand met een wapen in de achtertuin van een woning staan. Volgens de politie nam deze persoon een schiethou- ding aan, richtte en schoot in de richting van de twee agenten. Beide agenten werden niet ge raakt. Wie van de twee arrestan ten schoot, is nog onbekend. Vismarkt Veere am 6,-/kg 10,-/kg Op de Vismarkt - Veere Morgen (zaterdag) van 10.00 - 16.00 uur Vismarkt Veere Bergen op Zoom Zaterdag 9 mei 13.00 - 17.00 uur Hotel Old Dutch Stationsstraat 29-31 Breda Zondag 10 mei 13.00- 17.00 uur Hotel Brabant Heerbaan 4 Karei de Geus Muntveilingen BV Veldhoven Romunt B.V. Numismatiek Roermond Mevius Numisbooks Int. B.V. Vriezeveen Roosendaal Maandag 11 mei 13.00- 17.00 uur Hotel de Goderie Stationsplein 5a 040-2123455 0475-316010 0546-561322 De experts met samen meer dan 100 jaar ervaring! colijnsplaat - Noord-Bevelandse senioren kunnen zaterdag 16 mei informatie inwinnen over bewe ging, gezondheid en zorg op een seniorenmarkt in zorgcentrum Cleijenborch in Colijnsplaat. Bezoekers mogen een gratis oog- en gehoortest doen en deelnemen aan workshops tai chi, valpreven- tie en internetbankieren. Veilig Verkeer Nederland stippelt een scootmobielparcours uit. Het Cen trum Indicatiestelling Zorg (CIZ) beantwoordt van 10.00 tot 14.00 uur vragen over zorg die wordt be taald uit de Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. In Noord-Beveland wo nen 2013 55-plussers. Dat is eender de van het totaal aantal inwoners. slim en op maat, van appartementen tot kasten van huizen. baS+ITIBr de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl HEINKENSZAND - Thijs Schaapman uit Genemuiden en Loës Müller uit Vlissingen exposeren tot 23 mei hun creaties in 't Kunstuus in Heinkenszand. Tijdens een reis door Japan in 2008 kwam Schaap man een werkende vulkaan tegen en dat inspireerde hem tot het ma ken van de serie Mount Aso. Ver der hangen er onder meer schilde rijen van de zee en de kust. Müller begon op 7-jarige leeftijd al met te kenen, maar legde zich later toe op beeldhouwen met mergel, albast en speksteen. Ook haar creaties zijn tijdens de openingstijden van 't Kunstuus te bewonderen. www.kunstuus.nl Kosteloze taxatie munten - penningen U kunt zich vrijblijvend laten informeren over eventuele contante verkoop. Inlevering voor onze internationale muntveilingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65