TUIN vreten de Bevelandse Zak Schaapskudde kan weer vooruitkijken ^tekenwn'kiS" Uitstel besluit strandje Baarland Festival in Goes slaat jaar over 1 EURO Wat doet u dit weekend? Kijk voor tips op onze site VAN ZEELAND Fijn volkoren www.pzc.nl/uit PZC Vrijdag 8 mei 2009 I 1 9 mooist aamgelegde www.verstratenenwalhout.nl Carola van den Handel en hond Dyla gaan voorop. De Suffolks kijken niet op of om. Maar hond Ivy heeft het buiten beeld druk om de Vlamingen bij de kudde te houden. foto Willem Mieras Zeeuwse Schaapskudde waarin door het bestuur 'ontslagen' vrij willigers een hoofdrol vervulden. Zij waren het niet eens met de ma nier waarop Pille met de kudde en hen omging. Verschillende aantijgingen volg den en - alweer anderhalf jaar gele den - een aangifte bij de politie. Schapen zouden niet goed behan deld worden. Het blazoen van stichting De Zeeuwse Schaapskud de was besmeurd. De politie Zee land pakte het onderzoek grondig aan. Het duurde een jaar en de conclusie luidde: er valt niets te be wijzen. Justitie besloot niet tot ver volging over te gaan. Het bestuur van de stichting had ook niets an ders verwacht. Terwijl de beschuldigingen nog in de lucht hingen, hield De Zeeuwse Schaapskudde begin 2008 de tradi tionele lammetjesdagen. Het was drukker dan ooit. En ook begin dit jaar liep het weer storm. Het aaien van lammetjes lijkt een steeds po pulairdere bezigheid te worden. Niet alleen bij kinderen, maar ook bij hun ouders. Komen ze nog een keertje in aanraking met het echte buitenleven. De 'affaire' is vergeten en lijkt ook vergeven. Na de beslissing van jus titie om niet te vervolgen, merkte een ex-vrijwilligster zelfs op dat 'de kudde er de laatste tijd goed uitziet'. Volgens het stichingsbe- stuur is dat de verdienste van Pille, want hij mag wel eens vreemd - of lekker onaangepast - uit de hoek komen, Pille weet wel hoe hij een kudde schapen gezond moet krij gen en houden. Voordat hij uit Bel gië naar de Zak kwam, had hij al ruimschoots zijn sporen als schaap herder verdiend. Het bezoekerscen trum bij de schaapskooi aan de Nieuwkamersedijk wordt dit jaar nog vernieuwd en uitgebreid. De Zeeuwse Schaapskudde kan weer vooruitkijken. COES - Producenten, wereldwin kels en consumenten uit negen Eu ropese landen vieren zondag het bestaan van fairtrade, met als the ma; Fairtrade, het juiste klimaat. Ook Wereldwinkel Goes staat die dag in het teken van de actie, met ondermeer een presentatie van ar tikelen van gerecycled materiaal en een loterij. Met de dag wil de Wereldwinkel aangeven dat fairtra de en het klimaat met elkaar ver bonden zijn. Fairtrade staat name lijk voor eerlijke handel, met res pect voor de mens èn het milieu. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het strandje van Baarland wordt voorlopig niet her steld. Een voorstel om dit jaar een malig 140.000 euro voor de recrea tieve voorziening, inclusief dijkver sterking, uit te trekken en daarna elk jaar 20.000 euro is gisteravond door het Borselse college van B en W ingetrokken. Was dit niet gebeurd, dan had een meerderheid van de gemeenteraad (zeven tegen elf stemmen) het voorstel afgeschoten. Wethouder Marga Vermue (CDA) gaat nu met waterschap Zeeuwse Eilanden pra ten over de kosten van de dijkver sterking (105.000 euro). Ook zal zij nagaan of er een mogelijkheid is om het opgespoten zand langer vast te houden. Voorstanders van herstel van het strandje, de hele CDA-fractie en PvdA-raadslid John Huige, berie pen zich op de recreatieve waarde van het strandje voor eigen inwo ners en de nabijgelegen camping Scheldeoord. Tegenstanders, vijf PvdA'ers, de Lokale Partij Borsele, SGP/CU en WD, weigerden 'geld DVD SPAARZEGEL 'Vantage Point' www.pzc.nl/dvd Beelden aan Water heeft moeite om voldoende sponsoren te vinden. door Raymond de Frel GOES - Het cultureel festival Beel den aan Water in de historische haven van Goes gaat dit jaar niet door. De stichting kan niet genoeg sponsoren vinden voor een derde editie in 2009. Alle pijlen worden nu op een festival in 2010 gericht. Volgens stichtingsvoorzitter Jaap Littooij zijn de voortdurende fi nanciële crisis en het samengaan van het festival met activiteiten voor het Goese Afrikajaar de voor naamste oorzaken voor het gebrek aan financiën. „Het vinden van voldoende sponsoren voor beide festivals is moeilijk. Daarom laten wij de ruimte aan het Afrikajaar. Wij gaan ervan uit dat het haven festival volgend jaar weer volop klassieke muziek, poëzie, beelden de kunst, theater en bands kan bie den", aldus Littooij. Het meerdaagse festival, waar on der meer films op zeilen van sche pen worden geprojecteerd, werd de afgelopen twee jaar in septem ber gehouden. Vorig jaar opperde Littooij nog om het evenement op te krikken tot een culturele week. In 2010 wil Beelden aan Water in elk geval het vorig jaar geïntrodu ceerde stadshavenconcert in de ha ven een vervolg geven. Ook wordt er met de gemeente gesproken om andere festiviteiten bij evenemen- te te betrekken. naar de zee' te dragen, ook al be taalt Scheldeoord de helfi. mee. CDA'er Krijn van der Maas tracht te WD en SGP/CU nog over te ha len. „U bent toch voor onderne mers?", zei hij tegen WD'er Roel Boekholt. „En", stelde hij richting SGP/CU, „er komen veel grote ge zinnen." Het werkte averechts. „Ik zit hier ook om de financiën van Borsele in de gaten te houden", al dus Boekholt. „Dit is flauw", rea geerde Kees Weststrate (SGP/CU). „Wat hebben grote gezinnen hier mee te maken?" OPENINGSAANBIEDING vrijdag en zaterdag: Brood- er» banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D.van Mellestraat 32 Goes tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63