Brede school als alternatief een huis van een kast! Vlissingen trapt ALS wereld uit Nergens goedkoper! Kabeljauw Kabeljauwfilet TAXATIE MUNTEN Wat zijn uw munten waard? Stembureaulid krijgt meer geld Vlissinger schiet op agenten Kasteel Maalstede zichtbaar s PZC Vrijdag 8 mei 2009 21 Pontes wil Brogum, muziekschool en bieb graag binnen de poort. door Melita Lanting zierikzee - Een soort super brede school voor voortgezet onderwijs. Dat is wat het bestuur en directie van Pontes Pieter Zeeman voor ogen staat met het lanceren van het idee om de bibliotheek, de mu ziekschool en eventueel poppo dium Brogum onder te brengen in de school. „Wij zien dat als een win-win situatie", zei Toine We vers namens Pontes gisteravond te gen de raadsleden. „Het levert voor de school een meerwaarde op." Gisteravond kwam dit onderwerp aan de orde in de commissieverga dering. Wevers schetste de raadsle den een actueel beeld van de school. Met de toegenomen mobi liteit is het niet meer vanzelfspre kend dat de leerlingen op het ei gen eiland naar school gaan. Daar door staan de leerlingenaantallen onder druk. In Pieter Zeeman staan dan ook lo kalen leeg. „Maar het bestuur wil de school op Schouwen-Duive- land graag houden", zegt Wevers. Een oplossing kan samenwerking met andere partijen zijn. Of dat nu binnen het huidige gebouw moet plaatsvinden of dat er iets aange bouwd moet worden is onder werp van studie. De overgrote meerderheid van de raad ziet wel iets in deze constructie en wil geld vrijmaken om nader onderzoek te verrichten. „Een positief voorstel", zei Dick Meulblok (WD). Er zijn nog wel twijfels, en dan met name over de relatie met Brogum. Is een school wel een juis te plek voor een poppodium, vroe gen enkele raadsleden zich af Brogum organiseert ook grotere evenementen zoals Anywave. Vol gens Wevers is een school juist de ideale plek. „Wij zijn een plek Pontes Pieter Zeeman wil graag culturele instellingen binnen de poort. Samenwerking is een ma nier om de school op Schou- wen-Duiveland te houden. voor de jeugd." De raadsleden wa ren daar nog niet van overtuigd. „De gebruikers hebben het laatste woord" zei Meulblok. De CDA-fractie wil als enige niet meewerken aan een onderzoek naar samenwerking. „Om princi piële redenen", zei Nico de Dan- schutter. „Wij willen naast Cent ree (het cultuurproject rond de Nieuwe Kerk, red.) niet elders nóg een podiumvoorziening." Dé CDA-fractie zei wel voorstander te zijn van het verplaatsen van de muziekschool en de bibliotheek naar Pieter Zeeman. „Maar het on derzoek moeten ze zelf doen." Wevers gaf gisteravond aan dat de school geen ruimte heeft om de plannen zelf te ontwikkelen. Vismarkt Veere 6,-/kg 10,-/kg Op de Vismarkt - Veere Morgen (zaterdag) van 10.00 - 16.00 uur Vismarkt Veere Actie in dertien steden voor onderzoek naar dodelijke spierziekte. vlissingen - De Stichting ALS Ne- derland houdt voor de vierde keer het landelijke fietsevenement 'Trap ALS de wereld uit'. Dit jaar doet Vlissingen op 20 juni mee aan de fietssponsortocht voor de dodelijke spier- en zenuwziekte ALS. Doel is bekendheid te geven aan de ziekte en geld in te zame len voor meer onderzoek naar ALS. In dertien plaatsen in Neder land kunnen mensen meefietsen op 20 en 21 juni. De afkorting ALS staat voor Amyotrofische Laterale Sclerose, een ziekte van de zenuwcellen die de spieren aansturen. De ongenees lijke ziekte veroorzaakt over het al gemeen geen pijn maar tast gelei delijk steeds meer spieren aan, be halve de hartspier. Het uitvallen van de ademhalingsspieren is vaak de doodsoorzaak. De gemiddelde levensverwachting van een patiënt is drie tot vijfjaar. Een geneesmid del is er nog niet, slechts een mid del om de ziekte iets af te rem men. Trap ALS de wereld uit begint in Vlissingen vanaf 12.30 uur aan de Wielingenlaan 3. De afstanden zijn 20 of 50 kilometer. Vanaf 12.00 uur is er een gratis lunch voor de deelnemers aan de tocht. Q www.stichting-als.nl KAPELLE - De contouren van kasteel Maalstede in Kapelle zijn weer zichtbaar. De plek dankt zijn naam aan de heren Van Maalstede, die in de der tiende en veertiende eeuw de belangrijkste am bachtsheren van Zuid-Beveland waren. Ze lieten er een kasteel en kapel bouwen. De kapel is later naar het dorp Kapelle verplaatst op het punt waar wegen naar Biezelinge, Dijkwel en Maalste de samenkomen. Het kasteel heeft bestaan tot rond 1800. Maalstede wordt opgenomen in een historische wandelroute door Kapelle. foto Willem Mieras U kunt zich vrijblijvend laten informeren over |- eventuele contante verkoop. Inlevering voor onze internationale muntveilingen. Bergen op Zoom Zaterdag 9 mei 13.00- 17.00 uur Hotel Old Dutch Stationsstraat 29-31 Breda Zondag 10 mei 13.00- 17.00 uur Hotel Brabant Heerbaan 4 Karei de Geus Muntveilingen BV Veldhoven Romunt B.V. Numismatiek Roermond Mevius Numisbooks Int. B.V. Vriezeveen Roosendaal Maandag 11 mei 13.00 - 17.00 uur Hotel de Goderie Stationsplein 5a 040-2123455 0475-316010 0546-561322 De experts met samen meer dan 100 jaar ervaring! zierikzee - Het aantal mensen dat tijdens verkiezingen in een stem bureau wil zitten, neemt af. Een poging van de gemeente Schou- wen-Duiveland om nieuwe leden' te werven, leverde slechts twee aanmeldingen op. Mede daarom gaat de vergoeding vanaf de ko mende verkiezingen, op 4 juni voor het Europees Parlement, 200 euro bedragen. Dat is meer dan een verdubbeling van het huidige honorarium. Schouwen-Duive- land wijst erop dat andere gemeen ten een soortgelijk bedrag betalen. Bovendien moeten de stemmen, door het afschaffen van machines, weer met de hand worden geteld, wat extra werktijd kost. Op het eiland zijn 112 stembureau leden per verkiezingsdag nodig. slim en op maat, van appartementen tot kasten van huizen. baS-HTiar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl vlissingen - Een 15-jarige jongen en een 21-jarige man zijn woens dagavond in Vlissingen aangehou den nadat ze met een 'luchtdruk wapen' op twee agenten hadden geschoten. Rond 22.10 nam de poli tie een kijkje in de wijk Het Eiland na een melding dat er geschoten werd. Toen de agenten op de dijk stonden te kijken, zagen ze ie mand met het wapen in een ach tertuin staan. Volgens de politie nam deze persoon 'een schiethou- ding' aan, richtte en schoot in de richting van de twee agenten. Bei de agenten werden niet geraakt. Wie van de twee arrestanten heeft geschoten, is nog onbekend. '■•V'V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53