Tegen het radiovirus Feest met Strandproject breidt uit met derde post Sirse bezoekster gemeentearchief klaagt over nieuwe parkeerregels In opperste concentratie Rechtbank geeft gemeente gelijk in geschil met Van der Schelde 1 8 I Vrijdag 8 mei 2009 PZC S door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Mevrouw J. Goud zwaard uit Sirjansland is het niet eens met de beslissing van de ge meente Schouwen-Duiveland om langparkeren bij het gemeentehuis in Zierikzee te verbieden. De com missie bezwaarschriften van de ge meente neemt haar klacht echter niet in behandeling. Bezoekers mogen, met een par- keerschijf achter de voorruit, maxi maal twee uur parkeren op het ge deelte voor het gemeentehuis. Het stuk aan de zijkant is bestemd voor medewerkers. Goudzwaard geeft aan dat twee uur parkeren erg weinig is voor mensen die het archief bezoeken om daar hun stamboom uit te zoe ken. De commissie buigt zich echter niet over haar klacht, omdat ze vindt dat Goudzwaard geen grote re belanghebbende is dan 'talloze andere bezoekers van het gemeen tehuis die hun voertuig ter plekke willen parkeren'. Bovendien, stelt de commissie, is gratis parkeren voor onbepaalde tijd mogelijk op geringe afstand van het gemeente huis. OOSTERLANO - Met theorie- en praktijkoefeningen begon gisteren in en bij de brandweerkazerne van Oosterland de elfde scootmobielcursus van Vere niging d'Antilopen Schouwen-Duiveland. Voor de pakweg twaalf cursisten volgen later deze maand nog lesdagen in Zierikzee en Brouwershaven. Daar in leggen ze oefenparcoursen en een ogentest af. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Bouwbedrijf Van der Schelde op bedrijventerrein De Le lie bij Scharendijke mag ook van de rechtbank niet twee nieuwe loodsen en dienstwoningen bou wen op haar terrein. Eerder had de gemeente Schouwen-Duive land de bouwaanvraag van Van der Schelde afgewezen, waarop het bedrijf naar de rechter in Mid delburg stapte. De gemeente weigerde vorig jaar de bouwvergunning omdat die niet in het bestemmingsplan pas te. Volgens de gemeente kon Van der Schelde niet genoeg duidelijk maken dat er in de loodsen een be drijf gevestigd zou worden. Daar door kon ook de noodzaak van de dienstwoningen niet worden aan getoond. Het bouwbedrijf vindt dat ze wel degelijk duidelijk heeft gemaakt dat die noodzaak er is. De rechter volgt de overweging van de gemeente. Van der Schelde kan nog wel in ho ger beroep gaan bij de Raad van State. door Esme Soesman RENESSE - Het strandproject van de gemeente Schouwen-Duive land breidt uit met een derde post. Naast de posten bij de strandover- gangen Watergat en Rotonde (bei de zes mensen) is er nu ook een post bij de Jan van Renesseweg (vier medewerkers) in bedrijf Bo vendien worden twee mensen in gezet op het parkeerterrein ter hoogte van strandpaviljoen Cora- zon aan de Rampweg. Hier wor den altijd veel auto-inbraken ge pleegd. Ook worden de posten twee uur langer bemand, tot maximaal 18 uur per werkdag. De uitbreiding is mogelijk omdat De Zuidhoek meer medewerkers (sociale werk- De lokale omroep Radio Schouwen-Duiveland beleeft een aantal mijlpalen. Voorzitter Wil Alkemade over de omroep. door René Schrier Het duurt even, maar na verloop van tijd merk je toch wel dat ze je se rieus nemen. Dan her kennen, in een winkel, mensen in eens je stem van de programma's die je presenteert. Je merkt het ook aan de reacties die je krijgt. Neem bijvoorbeeld programma's als de Ochtendmix op woensdag morgen of het christelijk kinder programma op de woensdag avond. Dan staat de telefoon niet stil." Bij voorzitter Wil Alkemade thuis staan twee radio's, één in de keu ken en één in haar werkkamer, constant op Radio Schouwen-Dui veland afgestemd. Als ze dat zou willen, kan ze 24 uur per dag naar haar omroep luisteren. Want ieder moment is er wel iets te horen. Over wat de populairste program ma's zijn wil ze liever niets kwijt Dat vindt ze sneu voor de mensen die ze niet noemt. „Iedereen heeft zijn eigen publiek." Alkemade is duidelijk dol op haar vrijwilligers: „Je staat versteld als je ziet wat ze met z'n allen voor el kaar krijgen. Want je kunt wel met beroepskrachten werken, maar dat zegt niet altijd wat over de kwaliteit." Ze is realistisch genoeg om te we ten dat niet iedere inwoner van Schouwen-Duiveland met het oor aan de lokale omroep gekluisterd zit: „Ik denk dat de jongelui die op het Pontes zitten niet veel naar ons luisteren. Aan de andere kant lopen regelmatig van die jongens en meisjes bij ons maatschappelij ke stage en dan zie je dat er toch wel wat van de lokale omroep bij hen blijft hangen." Radio Schouwen-Duiveland heeft een sociale en een maatschappelij ke functie, legt Wil Alkemade uit. In dat kader moet voldaan worden aan de Mediawet die bepaalt dat er voldoende ECI in de uitzendingen moet zitten: Educatie, Cultuur en Informatie. De medewerkers van de omroep houden er rekening mee dat het Commissariaat voor dé Media mee kan luisteren, al kan Alkemade zich eigenlijk niet voor stellen dat het commissariaat al die Nederlandse lokale omroepen afluistert. Daarnaast is er de pro grammaraad, die een afspiegeling is van de Schouwen-Du ivelandse bevolking. Ook daarmee moet de omroep rekening houden. Maar de omroep wil vooral rekening hou den met de luisteraars. „Ik houd de mensen altijd voor: je doet het niet voor jezelf, je doet het voor de luisteraars." In financieel opzicht is de omroep afhankelijk van de gemeente Schouwen-Duiveland. Verder dra gen donateurs wat bij. „Eigenlijk zijn we weer aan een nieuwe dona teursactie toe." Ze vindt het jam mer dat Schouwen-Duiveland niet al het geld dat de gemeente van het rijk krijgt voor de lokale om roep voor de volle 100 procent doorsluist naar Radio Schouwen- Duiveland. Dan zou de financiële horizon voor de omroep er heel wat zonniger uitzien. Als er wat te doen is op Schou wen-Duiveland is de radio er bij. En als ze er een keer niet zijn, krij gen ze commentaar. Dat is voor Al kemade ook een teken dat dit me dium er bij hoort op het eiland. Natuurlijk heeft de voorzitter nog wensen. Zo zou ze voor enkele mu ziekgenres als klassiek en jazz en muziek uit de jaren '20 en '30 graag programma's hebben. Maar dan wel programma's waar men sen ook wat van op kunnen ste ken. Ze moeten niet alleen voor in gewijden interessant zijn. Voorzit ter Alkemade pakt regelmatig zelf ook de microfoon: „De omroep is iets verslavends. Het is net een vi rus. Daar is niets tegen bestand." Radio Schouwen-Duiveland De stichting Radio Schou wen-Duiveland (RSD) is de (publieke) lokale omroep van Schouwen-Duiveland. Sinds 2 september 1995 zendt RSD vanaf de Silotoren in Zie rikzee uit op de etherfrequen tie 107.1 FM. Per juli 2001 is daar een steunzender in Renes- se bijgekomen: 107.8 FM. Via de kabel is de omroep op het hele eiland te ontvangen op 107.6 en sinds december 2006 via het internet wereldwijd. De omroep heeft 70 vrijwilli gers en een programmaraad die de onafhankelijkheid be waakt. Met de programmering mikt RSD op de hele bevolking van het eiland. Dat wil zeggen van uitzendingen van kerkdiensten tot Nederlandstalige populaire muziek, informatieve - en edu catieve programma's. Het is maar zeer de vraag of de bejaarden van het zorg centrum Borrendamme vannacht wel goed geslapen heb ben. Of ze niet al te opgewonden waren na de viering van de 500e aflevering van het programma 'Met vlag en wimpel' van Radio Schouwen-Duiveland. Want niet elke dag komen de Havenzangers, het Bruinisser Visserskoor en de Oost-Brabantse zangeres Ma- voörziening en reïntegratiekandi- daten) inzetten. Het project wordt (deels) betaald met geld van het euregioproject '120 kilometer kust- kwaliteit'. Dit is een samenwer kingsproject van Zeeuwse en Vlaamse gemeenten met als doel de kust een flinke oppepper te ge ven. Door het op één hoop gooien van het geld van 2009 en 2010 komt de gemeente een eind. De strandprojectmedewerkers heb ben de taak strand, overgangen en parkeerterreinen schoon en door gangen (voor onder meer hulpver leners en invaliden) goed toeganke lijk te houden. Zij hebben de afge lopen weken - ter voorbereiding - cursussen sociale vaardigheden en basis-Duits gevolgd. Chauffeur blust brandje in Crijpskerke CRIJPSKERKE - Een oplettende chauffeur van een cementwagen heeft donderdagmiddag rond half één in Grijpskerke ervoor gezorgd dat een beginnend brandje werd geblust. Toen hij door de Bergwei reed, zag hij tussen twee schuur tjes wat branden. Omdat hij zelf water 'aan boord' had kon hij met omstanders het vuur doven. De brandweer hoefde na aan komst niet meer in actie te ko men. De politie stelt een onder zoek in naar de oorzaak van de brand. Groot alarm over Muzikanten moeten tractor bleek voor niks instrumenten inleveren rilland - Een duikteam van de brandweer, traumahelikopter uit Rotterdam en twee ambulances zijn gistermiddag voor niets naar de Bergkilweg in Rilland uitge rukt. Een voorbijganger sloeg rond 13.50 alarm toen hij een tractor op zijn kop in een sloot zag liggen. De passant vermoedde dat de be stuurder van de tractor bekneld zat. Dat bleek niet het geval. Het voertuig, dat al een tijd in de sloot lag, werd rond 14.00 net uit de sloot getakeld. Hoe de tractor in de sloot is geraakt, is onbekend. middelburg - Drie straatmuzikan ten uit Antwerpen moesten gister morgen op de Lange Delft in Mid delburg hun instrumenten inleve ren bij de politie. Het trio werd op de bon geslin gerd omdat ze geen vergunning had om op straat muziek te ma ken. Het drietal, een 30-jarige vrouw, een 30-jarige man en een 35-jarige man, kreeg daarvoor negentig eu ro boete, maar kon die niet beta len. De politie nam daarop de in strumenten mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50