Checkpointbaas in voor horeca skihal Energie uit pijlerdam dichterbij Cliëntenraad hoopt wachtlijsten te verkorten Foto-expositie over bergsport Nergens goedkoper! Kabeljauw Kabeljauwfilet Kilometers maken in en om Sint-Jansteen TAXATIE MUNTEN Wat zijn uw munten waard? z pzc Vrijdag 8 mei 2009 21 Drie bezwaarschriften tegen weigering van horecavergunning. door Conny van Gremberghe terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen besluiten hoogstwaarschijnlijk komende dinsdag of er een horecavergun ning wordt verleend aan de uitba ter van skihal Snowbase. Terneu zen weigerde twee maanden gele den een vergunningvetzoek te ho noreren, omdat een rapportage van het Bureau Bibop negatief was. Tegen dit negatieve advies zijn vol gens burgemeester Jan Lonink drie zienswijzen (bezwaarschriften) in gediend. Door de exploitant van Twee bedrijven hebben serieuze belangstelling voor getijdencentrales. door Harmen van der Werf neeltje jans - Het opwekken van elektriciteit met behulp van de stroming in de Oosterscheldeke- ring lijkt eindelijk van de grond te komen. Twee bedrijven, Ecofys en Tocardo Tidal Energy, hebben se rieuze belangstelling voor het plaat sen van onderwatermolens in en kele openingen van de stormvloed kering. Tocardo-directeur Hans van Breu- gel ziet mogelijkheden voor het op wekken van getijdenenergie in de monding van de Oosterschelde. Hij wil ook snel aan de slag. Vol gend jaar zomer moeten zes onder watermolens in de kering worden geplaatst. Het gaat om een type on derwatermolen dat Tocardo eerder heeft beproefd in de Afsluitdijk. De molen ziet eruit als een gewo ne windmolen met twee bladen. Het andere bedrijf dat belangstel ling heeft voor de kering, Ecofys, is nog niet zover als Tocardo. Eco fys heeft een nieuwe getijdencen- trale ontwikkeld die energie kan opwekken uit zowel getijstroming als golfbeweging. Een proefopstel ling van deze getijdencentrale is onlangs geplaatst aan de Total-stei- ger in de Westerschelde bij Borsse- le. Die wordt het komende jaar ge test. Van Breugel laat weten dat hij mo menteel bezig is met een vergun ning voor het plaatsen van zijn on derwatermolens. De hamvraag is welk effect de molens hebben op de doorlaatbaarheid van water door de kering. Het is voor de na tuur en visserij in de Oosterschel de belangrijk dat zoveel mogelijk water blijft in- en uitstromen. In een onderzoek voor de provincie Zeeland heeft concurrent -Ecofys in 2000 al vastgesteld dat 'energie opwekking uit getijdenstroming op grote schaal strijdig is met het natuurbeleidsplan Oosterschelde'. het horecadeel, Judith Dingeman- se; door Hersenco, rechtsopvolger van Leisure Development Zeeland, de eigenaar van het complex; en door Meddy Willemsen, Check- pointeigenaar en geldschieter voor het complex. Lonink: „Dat laatste heeft me toch wel verbaasd." De laatste weken gonst het van de geruchten rond de skipiste. Dinge- manse zou directeur af zijn en Wil lemsen zou haar taken hebben overgenomen. Ook de initiatiefne^ mer van het hele sport-en winkel complex, de Belgische ontwikke laar Olivier Beherman, zou zich na drukkelijk met de exploitatie zijn gaan bemoeien. Voorts heeft ING Bewaar, de eige naar van een deel van de winkels in het complex, een kort geding aangespannen tegen de ontwik kelaars. ING wil geld zien nu de bankdochter geen revenuen uit het complex kan halen. Het college heeft kennis van de ver halen. Hersenco en Beherman ge ven al tijden niet thuis en weige ren elk commentaar. Voor Lonink staat wel vast dat een horecavergunning aan Willemsen, als mogelijk nieuwe exploitant, niet verleend zal worden. „Met een strafzaak in het verschiet en een aantal feitelijke overtredingen voor het bezit van en handel in grote hoeveelheden softdrugs op zijn conto verwacht ik niet dat we aan hem in dit stadium een horeca vergunning zullen verstrekken. Er zijn makkelijkere oplossingen te be denken", aldus Lonink. terneuzen - De Cliëntenraad van Zorgsaam hoopt dit jaar samen met de ziekenhuisleiding de wacht tijden, doorlooptijden en wachtlijs ten, die in vergelijking met veel an dere ziekenhuizen vrij laag zijn, nog verder te kunnen verkorten. Het is één van de belangrijkste aan dachtspunten van de raad op de prioriteitenlijst voor dit jaar. Ande re belangrijke zaken vindt de raad; het komen tot een grotere eendui digheid over afspraken in het zie kenhuis, het veiligheidsbeleid, de verdere accreditatie van ziekenhuis- onderdelen en het bevorderen van onderzoek naar cliënttevreden heid. De cliëntenraad van Zorg saam heeft het voorbije jaar diver- hulst - In de bibliotheek in Hulst is een kleine tentoonstelling inge richt met eigen foto's van Walter Voet. De beelden tonen een over zicht van 25 jaar bergsport, de lief hebberij van Voet. Samen met zijn gezin maakt hij al dertig jaar berg tochten, waarbij de Frans en Itali aanse Alpen favoriet zijn. De expo sitie is te bezichtigen tot 3 juni, tij dens openingstijden van de bieb. Vismarkt Veere 6,-/kg 10,-/kg Op de Vismarkt - Veere Morgen (zaterdag) van 10.00 - 16.00 uur Vismarkt Veere se zaken in behandeling genomen of aangekaart. Een aantal zaken hadden direct te maken met de verbouwing van het ziekenhuis en de bereikbaarheidskwestie. Daarnaast werd bij de raad van be stuur geklaagd over het verwijsbe leid. In de ogen van de raad wer den het voorbije jaar patiënten doorverwezen naar ziekenhuizen buiten de tegio, terwijl ze in de streek of in het UZ-Gent geholpen konden worden. Een en ander heeft direct te maken met het be leid van zorgverzekeraars. De zie kenhuisdirectie heeft daarover overlegd met CZ. Extra kosten door doorverwijzing worden door de verzekeraar vergoed. SINT-JANSTEEN - Ruim 450 wandelaars hebben gisteren meegedaan aan de vijfde editie van de Sint Janstocht in en om Sint-Jansteen. „Met enthousiaste deelnemers, prachtig wandelweer en een mooie bosrijke omgeving was het zonder meer genieten", aldus Lieve Fierens van wandelclub de Gasthofstappers uit De Klinge. Deze ver eniging verzorgde met de evenementencommissie van de Warande de organisatie. Er waren routes van 6, 12 en 18 kilometer uitgezet. Het gros van de deelnemers koos voor de middellange afstand. foto Wim Kooyman Kosteloze taxatie munten - penningen - bankbiljetten J? 0 U kunt zich vrijblijvend laten informeren over t; eventuele contante verkoop. Inlevering voor onze internationale muntveiiingen. '<É£t Bergen op Zoom Zaterdag 9 mei 13.00 -17.00 uur Hotel Old Dutch Stationsstraat 29-31 Breda Zondag 10 mei 13.00- 17.00 uur Hotel Brabant Heerbaan 4 Karei de Geus Muntveiiingen BV Veldhoven Romunt B.V. Numismatiek Roermond Mevius Numisbooks Int. B.V. Vriezeveen Roosendaal Maandag 11 mei 13.00- 17.00 uur Hotel de Goderie Stationsplein 5a 040-2123455 0475-316010 0546-561322 De experts met samen meer dan 100 jaar ervaring!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41