voor de kwaliteit van het leven een huis van een kast! I? Broekhuysen wenst uitleg over financiële positie Terneuzen Stichting blijft aan Volderstraat tot brede school klaar is Wat doet u dit weekend? Kijk voor tips op onze site Afgestudeerd www.pzc.nl/uit PZC Vrijdag 8 mei 2009 19 'De Stichting Welzijn heeft meer dan vijfhonderd vrijwilligers. We hebben een behoorlijke dekking in alle dorpen' 'Het behoud van de voorzieningen in de dorpen vergt een andere manier van organiseren. Verdergaande samenwerking met gemeente' Hans Vergeer is de nieuwe directeur van de Stichting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen. „Ik heb er niets op tegen het bed op te schudden." door Frank van Cooten Vergeer is de opvolger van Jo Stanneveld, die als di recteur bij Toonbeeld in Terneuzen aan de slag is gegaan. De Middelburgse opbouw werker van orgine, thans nog amb tenaar bij de gemeente Middel burg, moest wel eens uitleggen waarom hij het stadse inruilt voor het West-Zeeuws-Vlaamse platte land. Vergeer: „Niet zo moeilijk. Rust, enorme zichtlijnen en een enor me potentie op het gebied van toe risme. Ik accepteer echt niet een Calimero-gevoel. Voorkomen moet worden dat wie vanuit de tunnel rechtsaf slaat, op een dood lopende weg terechtkomt." Be houd van het voorzieningenni veau in de dorpen wordt een van de speerpunten van de nieuwe di recteur. Hij wil graag nog intensie ver samenwerken met de gemeen te Sluis om de 'kwaliteit van het le ven' te waarborgen. „Het leefbaar- heidsonderzoek dat momenteel door de gemeente wordt uitge voerd vormt een prima uitgangs punt. Om dorpen levend te hou den, moet wel wor den geïnvesteerd. Niet zo zeer met geld maar in een andere manier van werken. Nu is bij voorbeeld een jongeren- en oude- renwerker actiefin een bepaald dorp. Ik wil toe naar een systeem waarbij een medewerker van de stichting werkzaam is op diverse terreinen in een dorp." Vergeer geeft hiermee aan dat hij geen directeur is geworden om op de winkel te passen. „Ik hou van uitdagingen." En uitdagingen zijn er genoeg in West-Zeeuws-Vlaanderen. De Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO), het bedenken van maatre gelen om in te spelen op de afna me van de bevolking en de vorm geving van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) zijn slechts enkele thema's. Hans Vergeer heeft een uitgespro ken mening over die thema's. Sa menwerking en een heldere com municatie zijn voor hem essen tieel. „Duidelijk uitleggen waar mensen wel en niet een beroep op 'We zullen niet nalaten ons netwerk in te zetten om gemeentelijke regelgeving te verduidelijken' kunnen doen. Uitgangspunt van onze stichting blijft initiatieven vanuit de bevolking faciliteren en ondersteunen maar ik zie ook een rol weggelegd bij de uitvoering van de WMO en het Centrum voor Jeugd en Gezin. Wat dat laat ste betreft is Sluis goed bezig door duidelijk te kiezen voor een loket op het gemeentehuis, in plaats van het onderbrengen van het CJG bij een bestaande instelling als de GGD. Vragen zijn immers divers en vaak zit daar veel meer achter. Iemand die bijvoorbeeld om een bijdrage vraagt voor taxivervoer kan dat doen omdat hij eenzaam is. Daar kom je alleen achter als er een bekwaam iemand achter het loket zit. Wij hebben die expertise in huis. Ik heb al gemerkt dat de medewerkers van de stichting hun ziel en zaligheid leggen in het werk dat ze doen." Hans Vergeer wil ook samenwer ken met de colle ga-organisaties in Hulst en Terneu zen, op het gebied van bijvoorbeeld cultuur-educatie. De eerste gesprekken zijn al ge voerd. „Wij krijgen geen docent glas-in-lood voor slechts twee uur. Maar die komt wellicht wel als hij ook voor de welzijnsstichtingen in Hulst en Terneuzen kan werken. De intentie is er om door een in tensieve samenwerking nog meer voor de regio te kunnen beteke nen." Vergeer is nu nog ambtenaar in Middelburg. Zijn nieuwe dienstver band gaat in op 1 juli. De Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen blijft voorlopig gehuisvest in het pand aan de Volderstraat in Oostburg. Het bestuur van de stichting pleit te in eerste instantie voor een tijde lijk onderkomen in Den Hoekzak, in afwachting op de brede school. De verhuizing naar de voormalige ruimte van het CWI in Den Hoek zak is na goed overleg met de ge meente echter van de baan, zei aankomend directeur Hans Verg eer van de stichting gisteren. „Het slechte nieuws is dat de tijde lijke verhuizing niet doorgaat, maar het goede nieuws is dat wet houder Le Roy de financiering voor de brede school rond heeft. Omdat de bouw nu zeker is, blij ven we in het huidige pand totdat de brede school klaar is. Dat duurt nog ongeveer 3,5 jaar." Het gebouw aan de Volderstraat moet wel inpandig worden aange past. „Zo moeten de zachtboard plafonds op de eerste verdieping worden vervangen. Onze mede werkers mogen uit veiligheidsover wegingen daar nu niet werken." Vergeer vindt het wel een voor deel dat de stichting niet twee keer kosten moet maken voor de verhuizing. „Dit is de meest rusti ge oplossing." Hij vindt wel dat de stichting 'vooraan' mag zitten bij de inde ling van de nieuwe brede school op de plek van Den Hoekzak. „De eerste gesprekken dateren immers alweer van zeven jaar geleden." Vergeer vindt de locatie van de bre de school in het Oostburgse cen trum goed gekozen. Woongoed be taalt de brede school. De gebrui kers huren de ruimtes van de ge meente. Een van de projecten van de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen is scholierencentrum Time Out in Oostburg. foto Camile Schelstraete door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het Onafhankelijke raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) vreest dat de gemeente Ter neuzen de lokale economie geen extra impuls.kan geven door pro jecten vervroegd te laten uitvoe ren. Broekhuysen had begin dit jaar nog op zo'n actie aangedrongen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen hebben daar ook snel op gereageerd door drie projecten aan te melden voor extra steun van het Rijk. Wethouder Co van Schaik (financiën) stelde vorige week echter weinig van het Rijk te verwachten, omdat Terneuzen ver plicht werd de projecten nogmaals in te dienen en zo lang de ambtelij ke molens draaien, komt er vanuit Den Haag geen geld. Broekhuysen stelt in zijn toelichting op enkele raadsvragen zich zorgen te maken over het nog steeds ontbreken van financiële dekking voor het ver sneld aanpassen van wegen, de bre de school Othene en het Terneu- zense museumproject. De onge dekte kapitaallasten voor de drie projecten bedragen zo'n 1,1 mil joen euro, waarbij het meeste (8 ton) gaan zitten in de Terneuzense musea. Gelet op de verwikkelingen wil Broekhuysen van het college we ten welke projecten er dit jaar mo gelijk nog worden uitgevoerd. Broekhuysen wil ook meer helder heid over de financiële positie van de gemeente, die ondanks een re keningoverschot over 2008 van bijna 2,5 miljoen beduidend min der goed is dan voorgaande jaren. Een en ander heeft er ook te ma ken dat Terneuzen een rijkskorting wacht op het budget voor 2010 van circa 1 miljoen euro en dat ook de inrichting van het gemeentelijk servicecentrum duurder gaat uit pakken. Broekhuysen wil verne men hoeveel duurder de gemeente lijke voorziening gaat kosten. Te vens vraagt hij zich af of het ver antwoord is om 450.000 euro aan verwachte onderuitputting structu reel op de begroting te zetten. DVD SPAARZEGEL 'Vantage Point' www.pzc.nl/dvd eindhoven - Aan de Technische Universiteit Eindhoven is Pepijn Bakker uit Terneuzen cum laude afgestudeerd aan de faculteit bouwkunde architectuur. Pepijn is oud-leerling van scholen gemeenschap Zeldenrust-Steelant- college in Terneuzen. slim en op maat, van appartementen tot kasten van huizen. baS+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39