Zorgsaam genereert extra geld uit zorgbv's Kunst belangrijk op Graaf Jansfeesten Goede daad Veel meikevers in Hulst en omgeving j 1 8 Vrijdag 8 mei 2009 pzcZ Omzet en clientèle niet-reguliere zorg groeide in 2008 fors. door Conny van Gremberghe terneuzen - Zorgsaam Zeeuws- Vlaanderen genereert steeds meer geld uit de zorgbv's waarin de orga nisatie participeert. In 2008 werd door de verschillen de centra in Zeeuws-Vlaanderen een omzet behaald van 1,6 miljoen. Een jaar ervoor was dat nog 1,2 mil joen. Ook het aantal cliënten van de zorgbv's groeide fors, van 2500 in 2007 naar 4000 in 2008. Zorgsaam is (grootaandeelhouder van het Binkhorst eye center (BEC) in Oostburg, behandelcen trum Blue Label, het Huidcentrum Zeeuws-Vlaanderen, Prosano en Medcentric (plastisch en fijnchriru- gie). Deze zorgbv's maken gebruik van accommodatie, materiaal en diensten van Zorgsaam, wat voor beide een win-winsituatie ople vert. Zorgsaam hoopt - gelet op de nog steeds groeiende vraag - samen met de zorgbv's en de toeristische sector het zorgtoerisme in de streek verder te ontwikkelen. Zorg- saamonderdeel Thuiszorg leverde het voorbije jaar zo'n 700 uur zorg op diverse vakantieparken aan mensen die zich in de centra had den laten behandelen. Alle centra hebben over 2008 groei cijfers geboekt. Het eyecentrum la- serde 500 ogen (100 meer dan in 2007), de esthetische chirurgen in Oostburg hielpen 285 patiënten in 2008 (groei 5 procent). Bij Blue La bel werden 22 maagbandoperaties uitgevoerd (5 in 2007) en het aan tal nierdialyses steeg van 46 naar 99- Axelsestraat morgen hele dag afgesloten terneuzen - In verband met de Axelstraatfeesten is een groot deel van de Axelsestraat in Terneuzen morgen van 6.00 tot 21.00 uur afge sloten voor het verkeer. Het festijn staat in het teken van de folklore. Er zijn oude ambachten en er is ringrijden. Ondernemers én markt kooplui richten kraampjes in. Voor de muzikale omlijsting zor gen Showband Sas van Gent en een jazzband. Ooievaarswandeling in natuurpark Het Zwin knokke-heist - In het provinciaal natuurpark Het Zwin in Knokke wordt zaterdag 9 mei een ooie vaarswandeling gehouden. Tijdens de rondleiding, onder leiding van een gids, wordt onder meer een aantal ooievaarsnesten bekeken. Er wordt uitleg gegeven over de voed sel-, trek- en andere leefgewoon ten van de vogels. De wandeling, die om 13.30 uur begint, wordt af gesloten met een voederbeurt. Fietstocht van Toerclub kloosterzande kloosterzande - De Toerclub Kloosterzande haakt zaterdag met twee ritten, van 30 of75 kilometer, in op de Zeeuwse Fietsdag. De rou te voert door Oost-Zeeuws-Vlaan- deren. Start- en controlepunten vanaf 10.00 uur zijn café De Kas tanje in Kloosterzande, De Her berg in Graauw en het multifunc tioneel centrum bij De Molenhof in Zaamslag. Natuur-milieumarkt op stadhuisplein in Axel axel - Op het plein voor het voor malige stadhuis van Axel wordt morgen de traditionele natuur- en milieumarkt gehouden. Er staan vijftien kramen van onder meer de Bijenvereniging, Staatsbosbe heer, Groei&Bloei, Geitenkaasboe- derij De Pinte, Dienst Landelijk Gebied en de VW. De markt, op gezet door De Steltkluut en Natuur8cZo, gaat om tien uur open en duurt tot vier uur. Leerlingen De Rede houden Run-Swim-Run TERNEUZEN - Leerlingen van De Re de in Terneuzen houden donder dag 14 mei voor de derde keer de sponsoractiviteit Run-Swim-Run. Met een sponsorformulier gaan leerlingen langs de deuren om geld op te halen voor Stichting Tra gel. Er wordt om 13.30 uur gestart vanaf het schoolplein. Via de Haar- manweg lopen de deelnemers naar De Vliegende Vaart, waar 300 meter gezwommen wordt. Themamiddag over respijtzorg Clinge clinge - Het Steunpunt mantel zorg Hulst houdt woensdag 13 mei een themamiddag over respijtzorg in Clinge. Gesproken wordt van respijtzorg als de zorg voor een naaste tijdelijk wordt overgedra gen aan iemand anders. Tijdens de infomiddag in gemeenschapscen trum Malpertuus worden filmpjes over respijtzorg en over zorgvakan- ties getoond. Aanvang 14.00 uur. Dat echtpaar in Sluis helpt graag mens én dier, maar voelde dat laatst flink in de portemonnee. De vrouw des huizes vond 's och tends een poes in het schuurtje. Het beest schrok en wilde ontsnap pen door het gat van een vroegere afvoer. De kop van het dier paste erdoor, de rest niet. Gevolg: de poes zat muurvast. Er werd gewrikt en Tip? redactie@pzc.nl gewroet, het beestje werd met af- wasmiddel besmeerd, maar niks hielp. Ten einde raad belde het duo de dierenarts. Die kreeg het dier wél los; dat vluchtte meteen en is nog steeds spoorloos. De dierenarts bleef nog even, om bij gebrek aan een baasje de rekening ter plaatse maar te regelen: 'dat is dan vijftig euro alstublieft'. Behoud van het voorzieningenniveau in de dorpen wordt een van de speerpunten van Hans Vergeer. door Wout Bareman westdorpe - Wat zeven jaar gele den begon als een bescheiden on derdeel van de Graaf lansfeesten in Westdorpe is inmiddels uitge groeid tot 'een evenement in een evenement': de Graaf Jan Cirkel. Dat kunstmanifest verenigt dit jaar kunst uit alle windstreken. Zowel professionele- als amateur kunstenaars presenteren zaterdag 6 en zondag 7 juni hun werken aan een groot publiek. De Cirkel wordt, zaterdagsmiddags om 13.30 uur geopend door cultuurwethou der Jaap Bos van Terneuzen. Dat doet hij onder de klanken van het ensemble Flute Choir van Toon beeld. Er is op vijf locaties in het kanaal dorp kunst te zien. Margaret Wou ters van de Cirkel: „We hebben als organisatie dit jaar extra inspannin gen geleverd en een bijzondere se lectie van kwalitatief hoogstaande kunst gemaakt." In de kerk is werk te zien van Betsie de Jonge (Hein- kenszand), Saskia Eggink (Zierik- zee), Inge de Beider (Graauw) en Pascale Bosmans (Kloosterzande). Kunstenaars exposeren ook in Ga lerie 45, woonzorgcentrum 't Ver- laet en boerderijrestaurant De Bae- ckermat. Zondag 7 juni is er een kunstmarkt met medewerking van kunstkoepel Toonbeeld. Een huif kar en een treintje rijden langs de verschillende locaties. hulst - Leden van de insecten- j werkgroep van natuurbescher- j mingsvereniging De Steltkluut tel- J len de jongste dagen honderden 1 meikevers in Hulst en omgeving. Alleen al in de Keldermansstraat en de Beaufortlaan in wijk De Li nie zijn 347 exemplaren geteld. Ook in Clinge, Sint-Jansteen en Absdale zijn meikevers waargeno men. Wie nog nooit in zijn leven een meikever heeft gezien, kan zater dag een bezoek brengen aan de mi lieumarkt in Axel. Daar is de insec tenwerkgroep van De Steltkluut met een stand vertegenwoordigd. De werkgroep laat daar ook de meikever zien. 'Mijn vak is opbouwwerker. De passie voor het werk als directeur van de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen was er daarom al'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38