Zeeland VW-bonnen voor trouwen in belfort PZCIl7 ZEEUWS-VLAANDEREN 23 Lezing gameverslaving in Porgy Bess Gouden schoppenspeld Defibrillators in voor Sassenaar Al gebruik genomen Nog 2 dagen! Koop nü een Staatslot Kinderen Sluiskil pimpen kleding Vrijdag 8 mei 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Stichting Welzijn staat voor kwaliteit van het leven Kleine zilverreiger broedt weer in de Braakmanbossen Sluis komt 'gedupeerde' bruidsparen tegemoet vanwege steigers. door Frank van Cooten sluis - Honderd euro aan VW-bonnen of korting op een al ternatieve locatie. De gemeente Sluis komt hiermee aanstaande bruidsparen tegemoet. Het Sluise belfort staat al weer een tijdje in de steigers vanwege het la ten uitvoeren van een aantal nood- reparaties. In de raadzaal worden de huwelijken voltrokken. Een aantal aanstaande bruidspa ren vindt het erg jammer dat bij het maken van foto's op het bor des ook de steiger in beeld is. Het college van burgemeester en wethouders begrijpt de teleurstel ling. Om het 'leed' wat te verzach ten komt het college de bruidspa ren tegemoet. Een van die aanstaande bruidspa ren is John Paridaen en Boukje Bu- zeyn uit Aardenburg. Zij trouwen op 29 mei en kozen geruime tijd geleden al voor het belfort om het huwelijk te sluiten. „Wij dachten 'vette pech' toen het belfort in de steigers werd gezet. Wij hebben echter begrepen dat andere bruids paren bij de gemeente hebben ge klaagd. Wij waren blij verrast toen we de brief van de gemeente met het aanbod in de bus kregen. Wij kiezen voor de honderd euro aan VW-bonnen. De raadzaal van het beloft blijft immers een prachtige plek om te trouwen." Sluis begrijpt de teleurstelling bij aanstaande bruidsparen over de steigers rondom het belfort die de trouwfoto's op het bordes ontsieren. Het bruidspaar kiest dus niet voor een alternatieve plek voor de hu welijksvoltrekking, zoals het strand of een molen. Dat kost 647,05 euro. De gemeente betaalt 139,75 euro van dit bedrag als tege moetkoming aan bruidsparen die de steigers rondom het belfort toch te storend vinden. De algehele restauratie van het bel fort begint dit najaar. Omdat een aantal stenen echter loszit, is uit veiligheidsoverwegingen besloten noodreparaties uit te voeren. De gemeente ging er eerst van uit dat een hoogwerker voldoende zou zijn om deze klus te klaren maar de toestand van het gebouw is er ger dan werd vermoed. Daarom is het gebouw volledig in de steigers gezet. Het belfort is wel gewoon toegankelijk en ook de raadzaal an nex trouwzaal kan normaal wor den gebruikt. De fractie van Gemeentebelangen stelde eerder schriftelijke vragen over de steigers. „Een droom van velen is plots een illusie geworden. De steigers verpesten de trouwfo to's", stelt fractievoorzitter Willi am Gijsel. Hij adviseerde om de bruidsparen tegemoet te komen. •erneuzen - Stichting Geboeid ioor het Leven houdt donderdag 4 mei een lezing over gameversla- 'ing. Frans Koopmans van ontwen- ïingscentrum De Hoop in Dord- echt doet zijn verhaal vanaf 20.00 lur in Porgy Bess in Terneuzen. )aarbij gaat hij in op de toename ■an computergames, het toene- nend aantal uren dat kinderen ach- er de computer zitten en het spe- 2n van gewelddadige games, sas van cent - Sassenaar J. Al is onderscheiden met de gouden schoppenspeld van de Nederland se Bridgebond. Al behoorde 60 jaar geleden tot de oprichters van de bridgeclub Sas van Gent, op 3 mei 1949. Burgemeester Jan Lo- nink speldde de onderscheiding op. Als eerbetoon werd tevens de Jan Al-trofee ingesteld, een jaarlijk se wisseltrofee voor de clubkam pioen. De club telt 67. leden. terneuzen - De dorpsraad Hoofd plaat heeft sinds gisteren de be schikking over een defibrillator, ge schonken door de Rabobank. De raad is nu op zoek naar mensen die een cursus willen volgen om het apparaat, dat bij de katholieke kerk in de Kersenlaan hangt, te be dienen. Ook in partycentrum de Brouw- zaele in Terneuzen hangt een defi brillator. \X' -"V Jackpot Trekking 10 mei BELASTINGVRIJ! SLUISKIL - Kinderen uit Sluiskil leefden zich gistermiddag uit op hun zelf meege brachte kledingstuk ken. Onder de naam 'Pimp your shirt' werden de gekste creaties aange bracht op verschillen de kledingstukken. De hele week ver zorgt het Sociaal Kul- tureel Initiatief (SKI) Sluiskil diverse activi teiten in het kader van de vakantiespeel- week. Vanmiddag is er van 13.30 tot 16.00 uur een spelletjesmiddag de jeugd. Vanavond is er van 19.00 tot 20.30 uur een kinderdisco met thema 'mode'. mogen hun eigen versierde kle die ze gisteren gemaakt, als autfit aantrekken. Morgen wordt de va afgesloten net een rommel markt op het Kerk- foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37