Werder Bremen toont veerkracht Armstrong wil graag een Giro-etappe winnen t fm -K'T If villi ML T J Hewitt te sterk Zeeuwse clubs maken zich op voor nacompetitie Werder-spits Diego viert zijn gelijkmaker in de halve finale tegen HSV met een 'aanslag' op de cornervlag. Het was de opmaat tot Werders finaleplaats in de Uefa Cup. foto Maurizio Gambarini Braziliaans getinte Sjachtar Donetsk in finale Uefa Cup. door Wilko Voordouw DEN HAAG - Werder Bremen heeft zich gisteravond in een knotsgek ke wedstrijd ten koste van het HSV van Martin Jol gekwalificeerd voor de finale van de Uefa Cup. De ploeg van Jol en Joris Mathij- sen verloor in eigen stadion met 2-3, terwijl het de heenwedstrijd tegen Werder Bremen had gewon nen (0-1). Bremen, de nummer 10 uit de Bundesliga, neemt het op 20 mei in Istanbul op tegen de Oekraïeners van Sjachtar Donetsk. Zij wonnen van Dinamo Kiev. De wedstrijd tussen HSV en Wer der van gisteren was de derde on derlinge krachtmeting in heel kor te tijd. Op 22 april schakelde Bre men de Hamburgers uit in de hal ve finale van de DFB Pokal, acht dagen later won HSV de eerste confrontatie in de halve finale van de Uefa Cup, gisteren trok Bremen weer aan het langste tijd. Komen de zondag moet HSV weer naar het Weserstadion: voor de compe titie, ditmaal. Werder Bremen, de ploeg die al tien jaar onder leiding staat van Thomas Schaaf, speelde vol op de aanval, HSV op de counter. De klus voor Bremen werd schier on mogelijk toen Ivica Olie al in de twaalfde minuut - op aangeven van Joris Mathijsen - de bal over keeper Tim Wiese stiftte. Bremen herstelde de averij echter via Die- go (29e minuut), Claudio Pizarro (67e) en Frank Baumann (82e). De kopgoal van Ivica Olie (2-3) en het daarop volgende slotoffensief mocht niet meer baten. Sjachtar Donetsk kwalificeerde zich, eerder op de avond, door een 2-t-zege op Dinamo Kiev. Met dïnk aan de vier Brazilianen die bij de oranjehemden spelen. In de zestiende minuut scoorde de Brazi liaan Jadson, die ook een week eer der doel trof. Direct na rust scoor de Kiev via de Guinese aanvaller Is- maël Bangoura de 1-1. In de slotmi Thomas Schaaf ook bij tweede Europese finale van Werder Werder Bremen bereikte voor de tweede keer een Europese finale. In 1992 won het de Europa Cup 2 door Monaco met 2-0 te verslaan. De doelpunten kwamen van Winton Rufer en Klaus Allofs. De huidige trai ner van Werder, Thomas Schaaf, viel in die finale in voor Thomas Woiter. De trainer van tegenstander Monaco was destijds Arsène Wenger, inmid dels al jarenlang trainer van Arsenal. nuut, toen iedereen zich bij een verlenging leek neer te leggen, kroonde de pas 23-jarige Ilsinho (inderdaad, ook uit Brazilië) zich tot matchwinnaar. Sjachtar Donetsk-Dinamo Kiev 2-1 (1-0). 17. Jadson 1-0, 47. Is. Bangoura 1-1, 89. Ilsinho 2-1. Scheidsrechter: Benquerenca (Por). Gele kaart: Hubsch- man, Gladkyj (Sjachtar), El Kaddouri, Alijev, Is. Bangoura, Vukojevic (Dinamo Kiev). Aantal toeschouwers: 24.300. Hamburger SV-Werder Bremen 2-3 (1-1). 13. Olie 1-0, 29. Diego 1-1, 66. Pizarro 1-2, 84. Baumann 1-3, 87. Olie 2-3. Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Gele kaart: Alex Silva, Jarolim, J. Boa- teng (Hamburger SV), Diego, Naldo, Al- - meida (Werder Bremen). Aantal toe schouwers: 50.500. Overal waar Amerikaan komt, willen mensen hem aanraken. door Edward Swier VENETIË - Lance Armstrong is nog in het ongewisse hoe het met zijn vorm staat. Maar één ding staat voor hem vast. Van zijn sleutel been zal hij de komende drie we ken in de Giro d'Italia geen last hebben. Zelfs niet als opdringerige Italiaanse fans hem iets te enthou siast benaderen. „Ik voel echt hele maal niks. Er zit zoveel plaatwerk in, dat ding komt nooit meer van zijn plaats. Maar ik heb door die breuk wel zoveel achterstand opge lopen dat ik zeker weet dat ik deze ronde niet ga winnen." Het geduw, het getrek. Het gejuich en gejoel. De heisa, de drukdoene rij van bewakers. Het is overal het zelfde. Of het nu Adelaide is, waar Lance Armstrong in januari zijn rentree in het peloton maakte, of New Mexico, waar hij vorige week nog een kleine onbeduidende ron de reed. Of het volgepakte San Marco-plein in Venetië. Lance Armstrong heeft een rare uitwer king op mensen. Plots heeft ieder een de behoefte hem, al is het maar even, aan te raken. „Ik ben het inmiddels alweer gewend", zegt Armstrong. „Maar het is nu toch net even wat anders. Omdat het alweer even geleden (de Tour van 2005) was dat ik aan een wed strijd van deze grootte, van dit be lang, deelnam." De Giro moest honderd jaar wor den voor Armstrong deze met zijn bezoek vereerde. „Ik heb nooit eer der de kans gehad. Of Iaat ik het zo zeggen: ik heb die kans nooit eerder willen pakken. Ik maakte andere keuzes." Nu is hij alweer bijna een week in Italië. Hij be zocht in Rome kankerpatiënten,, sprak er namens zijn Livestrongbe- weging met minister Franco Fratti- ni, reisde vervolgens af naar Vene tië, had daar nog overleg met een Amerikaanse gouverneur en train de tussendoor ook nog wat. Een dopingcontrole, nummer 26 van dit jaar, kon er ook nog wel bij. En een persconferentie aan de voora vond vail de Giro, die morgen in Venetië met een ploegentijdrit op het Lido begint. Geflankeerd door een rits Italiaan se kanshebbers op de eindzege deed Armstrong nog maar eens uit de doeken waarom niet hij, maar misschien wel ploeggenoot Levi Leipheimer gaat winnen. „Wanneer ik tevreden ben? Als de ze Giro weer over is. Nee serieus, ik zou graag een etappe winnen. Maar het teambelang staat voorop, Levi is onze man." Lance Armstrong 5)e (kóte pu/z/ze£awu> ótaan aan u<ai www.lekkerpuzzelen.nl Ci MÜNCHEN - Tennisser Thiemo de Bakker is gisteravond in de tweede ronde van de BMW Open in Mün- chen uitgeschakeld. De Nederlan der verloor in twee sets van de Au straliër Lleyton Hewitt: 3-6 4-6. De Bakker plaatste zich via de kwa lificaties voor het hoofdtoernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29