kan het in Vlissingen ook De Machinefabriek als eeuwenoude identiteit 'Britannia kost bevolking geen cent' Festival in Goes slaat jaar over LaBon Cliëntenraad: korte wachtlijst Wat doet u dit weekend? Kijk voor tips op onze site www.pzc.nl/uit pzc Vrijdag 8 mei 2009 1 9 jtt® Vastgoed, Mei architecten en stedenbouwers, BMC advies en management, en Walas The Maverick dat voor zich zien. De Machinefabriek is een ru we diamant. Een icoon van stedelijke-vitaliteit. Zo iets slopen voor woningbouw is vragen om moeilijkheden. Nog meer moeilijkheden dan er nu al zijn. Het samenwerkingsverband van vier bedrijven dat de Machine fabriek nieuw leven wil inblazen als 'creatieve broedplaats', ziet Vlis singen steeds verder afglijden wan neer de stad die kwaliteiten van de Machinefabriek niet inziet. De stad raakt steeds meer kwijt aan de as Scheldetunnel-Goes. Het inwonertal loopt terug en het voor zieningenniveau neemt af. Terwijl de ingrediënten voor een attractief vestigingsklimaat ontbreken. „Dan moet je niet plomverloren wonin gen gaan bouwen", zegt Marco Chauffeur blust brandje in Crijpskerke grijpskerke Een oplettende chauf feur van een cementwagen heeft er donderdag rond half een voor kunnen zorgen dat een beginnend brandje werd geblust. Toen hij door de Bergwei reed, zag hij tussen twee schuren iets bran den. Omdat hij zelf water 'aan boord' heeft, kon de chauffeur het vuur met hulp van omstanders blussen. De brandweer hoefde na aankomst niet meer in actie te ko men. De politie stelt een onder zoek in naar de oorzaak van de brand. van Vulpen van BMC advies en management. „Want dan bouw je voor leegstand." Als Vlissingen wijs is, dan zoekt de stad eerst naar een 'nieuwe motor voor ont wikkeling'. Hijzelf heeft die al ge vonden: de Machinefabriek. Dat gebouw staat symbool voor de 'eeuwenoude identiteit van Vlissin gen als maritieme en industriële stad'. Nergens anders in Neder land vind je zo'n plek, waar je di rect vanuit de zee zo in de stad kan komen. Als er ergens een plek is waar je de stad nieuw leven kan inblazen, dan is het daar. Van Vulpen ziet het al voor zich: hijskranen, horeca, watersportwin kels, ambachten, mode en design, visafslag, galerietjes... „Walcheren trekt jaarlijks een miljoen bezoe kers. Vlissingen kan daar op inspe len met hoogwaardige accomoda- ties." Zijn samenwerkingsverband is be reid daar 'de nek voor uit te ste ken'. Wat hem betreft kunnen bij zondere initiatieven van creatieve Vlissingers er een plek krijgen. Sa men met 'aanwas van buitenaf. De gemeente voelt er niets voor bestaande stedelijke voorzienin gen naar de Machinefabriek te ver kassen. Maar dat hoeft ook niet, zegt compagnon Gerben van Straaten van Walas The Maverick creative city concepts. „Samenwer king met bestaande initiatieven als de Cultuurwerf en de Kenniswerf vinden we van belang, maar het verplaatsen van hun functies is niet essentieel voor het welslagen van het project. We achten onszelf goed in staat er zelf een dynami sche en bijzondere invulling aan te geven. Lokale initiatieven zijn daar wel een essentieel onderdeel van. Waar het om gaat, is dat we nieuwe verbindingen maken, met lokale initiatieven en aanwas van elders, en dat we daarmee werkge legenheid creëren. Als het 'ieder voor zich' is, dan wordt dat heel lastig." De opstelling van het gemeentebe stuur is nog niet duidelijk. „We zijn met ons plan om vijf voor twaalf binnen komen vallen. Ei genlijk waren we net te laat. Maar omdat de gemeente de termijn wat heeft verlengd, gaan we er van uit dat ons plan serieus wordt afge wogen in de discussie." door Wendy van den Hurk vlissingen - De aankoop van Ho tel Britannia door de gemeente hoeft de Vlissingse bevolking geen cent te kosten. De 'maximale kos ten en de theoretisch berekende opbrengst' zijn in evenwicht, zegt wethouder Piet Polderman. Wat die kosten zijn, wil hij nog al tijd niet bekendmaken. „Om priva- cyredenen en om onze onderhan delingspositie niet in gevaar te brengen," legde hij de commissiele den gisteravond nog een keer uit. „Maar binnenkort kom ik met een totaalsom naar buiten, waarin de kosten van de aankoop zijn opge nomen, samen met de voorberei- dingskosten en de kosten om het gebouw te slopen." Volgens Polderman is dat bedrag in evenwicht met het bedrag dat Britannia moet opbrengen. „Dat betekent dat de aankoop niet ten koste 'gaat van de gemeenschap. Dat is altijd een belangrijke afwe ging geweest in deze doorbraak." Het college neemt dinsdag een kre- dietbesluit. Maar voor het zover is, moet behalve de provincie de raad van Vlissingen de overname van de aandelen nog goedkeuren. Dat gebeurt donderdag 28 mei. De wethouder kon zijn nieuwsgie righeid echter niet bedwingen en viste gisteravond al naar de menin gen. Op enkele kritische noten na („als de omwonenden maar niet wéér gaan procederen" en „betrok kenen wijzen toch niet voor niets op de risico's?") lijkt dat wel snor te zitten. Zoals RPCU-raadslid Cock Kapaan het verwoordde: „Ga vooral uw. gang, dit heeft nu al lang genoeg geduurd." PURE SCHOONHEID ipk VERWENNERIJ PARFUMERIE- -ry Trcfpunl der wereldmerken 1 ■J MIDDELBURG Beelden aan Water heeft moeite om voldoende sponsoren te vinden. door Raymond de Frel goes - Het cultureel festival Beel den aan Water in de historische haven van Goes gaat dit jaar niet door. De Stichting kan niet genoeg sponsoren vinden voor een derde editie in 2009. Alle pijlen worden nu op een festival in 2010 gericht. Volgens stichtingsvoorzitter Jaap Littooij zijn de voortdurende fi nanciële crisis en het samengaan van het festival met activiteiten voor het Goese Afrikajaar de voor naamste oorzaken voor het gebrek aan financiën. „Het vinden van voldoende sponsoren voor beide festivals is moeilijk. Daarom laten wij de ruimte aan het Afrikajaar. Wij gaan ervan uit dat het haven festival volgend jaar weer volop klassieke muziek, poëzie, beelden de kunst, theater en bands kan bie den", alcfus Littooij. Het meerdaagse festival, waar on der meer films op zeilen van sche pen worden geprojecteerd, werd de afgelopen twee jaar in septem ber gehouden. Vorig jaar opperde Littooij nog om het evenement op te krikken tot een culturele week. In 2010 wil Beelden aan Water in elk geval het vorig jaar geïntrodu ceerde stadshavenconcert in de ha ven een vervolg geven. Ook wordt er met de gemeente gesproken om andere festiviteiten bij het festival te betrekken. TERNEUZEN - De Cliëntenraad van Zorgsaam hoopt dit jaar samen met de ziekenhuisleiding de wacht tijden, doorlooptijden en wachtlijs ten, die in vergelijking met veel an dere Ziekenhuizen vrij laag zijn, nog verder te kunnen verkorten. Het is één van de belangrijkste aan dachtspunten van de raad op de prioriteitenlijst voor dit jaar. Ande re belangrijke zaken vindt de raad het komen tot een grotere eendui digheid over afspraken in het zie kenhuis, het veiligheidsbeleid, de verdere accreditatie van ziekenhuis onderdelen en het bevorderen van onderzoek naar cliënttevreden heid. De cliëntenraad van Zorgsaam heeft het voorbije jaar diverse za ken in behandeling genomen of aangekaart. Een aantal zaken had den direct te maken met de ver bouwing van het ziekenhuis en be reikbaarheidskwestie. Daarnaast werd bij de raad van bestuur ge klaagd over het verwijsbeleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21