Zeeland PZC Verkoop Scheldekwartier vertraagd r WALCHEREN 18 en 19 17 23 Stilte voor de storm Goede dood Machinefabriek moet Vlissingse broedplaats worden Bedrijven zien brood in energie uit ikering Vrijdag 8 mei 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Ontwerper van woningen zit al paar weken ziek thuis. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De verkoop van wo ningen in het Vlissingse Schelde kwartier start later dan gepland. Volgens wethouder Piet Polder man zijn de definitieve ontwerpen van projectontwikkelaar AM Zee land voor de eerste fase van het project niet goed genoeg. En dat komt weer omdat de ontwerper al een paar weken ziek thuiszit. Niemand wist het nog, maar de ge meente Vlissingen zou zaterdag 30 mei een feestje vieren. Tegelijker tijd met het drukken van de eerste damwand voor de restauratie van het Dokje van Perry, zou de ver koop van bouwplan Bestevaer be ginnen. Maar het drukken van de damwand is verschoven naar don derdag 4 juni en de verkoop voor lopig uitgesteld, zo maakte wethou der Piet Polderman gisteravond in de commissievergadering bekend. „Het is volgens ons niet verant woord om de huizen al in de ver koop te brengen", sprak hij zicht baar teleurgesteld. „Dat heeft vol gens AM Zeeland niets te maken met de economische crisis, en daar vertrouwen wij als college ook op, maar met een onvoorziene situatie binnen AM. Wij doen ons best om het te helpen bespoedigen, maar het gaat om een interne kwestie. En daardoor is, hoe on vriendelijk dat ook klinkt, gewoon Mensen die staan te popelen een woning in het Scheldekwartier in Vlissingen te kopen, moeten nog even wachten. De ontwerper van AM Zeeland zit ziek thuis. geen goede kwaliteit geleverd." Dat klopt, zegt AM Zeeland-direc teur )an Sips. „De vertraging heeft een wel heel rottige oorzaak: onze ontwerper zit al een paar weken ziek thuis. Wij hebben er volop an dere mensen op gezet, maar het is niet een project dat je zomaar over draagt. We proberen het nu echt zo snel mogelijk vlot te trekken, want wij weten dat er heel wat mensen op het Scheldekwartier zit ten te wachten." Niks economische crisis, dus? „Ab soluut niet. Ik moet toegeven, ja nuari en februari waren wat lasti ger, maar het voorjaar is altijd de mooiste tijd. En daarbij, zo'n mooi project doorstaat de crisis zeker." Sips verwacht zijn ontwerper over een week of vier, vijf terug achter de tekentafel. „We doen ons best om de verkoop van de woningen kort voor of kort na de zomerva kantie te starten. Het is een geseg menteerde verkoop, waarbij we bij een verkooppercentage van zeven tig tot vijfenzeventig procent kun nen beginnen te bouwen, ik hoop, en daar ben ik eigenlijk wel van overtuigd, dat de eerste paal nog dit jaar de grond ingaat." nieuw- en sint joosland - Vanaf maandag raast het verkeer over deze strook asfalt bij Nieuw- en Sint Joosland. Het is de bypass van de A58, die komend weekeinde wordt aange sloten op de autosnelweg. Het dek van het Molenzichtviaduct, waar tot voor kort de Nieuwlandseweg onderdoor ging, wordt ver vangen en er komen nieuwe 'kunstwerken' die het knooppunt vormen tussen de nieuwe N57 richting Gapinge en verder en de A58. Speciaal voor de fietsers is er een tunneltje onder de bypass gemaakt. Dat tunneltje maakt het ook mogelijk dat een rouwstoet vanuit Nieuw- en Sint Joosland naar de be graafplaats aan de overkant van de A58 kan rijden. foto Ruben Oreel Muzikanten moeten instrumenten inleveren middelburg - Drie straatmuzikan ten uit Antwerpen zijn gistermor gen op de Lange Delft in Middel burg bekeurd. Omdat ze de boete van negentig euro niet konden be talen, nam de politie hun instru menten in beslag. Het drietal (een 30-jarige vrouw, een 30-jarige man en een 35-jarige man) maakten muziek op straat, zonder hiervoor een vergunning te hebben. Dat echtpaar in Sluis helpt graag mens én dier, maar voelde dat laatst flink in de portemonnee. De vrouw des huizes vond 's och tends een poes in het schuurtje. Het beest schrok en wilde ontsnap pen door het gat van een vroegere afvoer. De kop van het dier paste erdoor, de rest niet. Gevolg: de poes zat muurvast. Er werd gewrikt en Tip? redactie@pzc.nl gewroet, het beestje werd met af- wasmiddel besmeerd, maar niks hielp. Ten einde raad belde het duo de dierenarts. Die kreeg het dier wél los; dat vluchtte meteen en is nog steeds spoorloos. De dierenarts bleef nog even, om bij gebrek aan een baasje de rekening ter plaatse maar te regelen: 'dat is dan vijftig euro alstublieft'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19