Meningen Drie historische thrillers r LEZERSEMTRA PZC ml Uniek pakket spannend leesplezier! het jdone complot de museum moorde mm PZC Vrijdag 8 mei 2009 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ambtenaar Er is blijkbaar een club ambtena.- ren, die te hoog is ingeschaald (PZC 18 april). Dit is niet goed te praten. Zeker niet met een schuld van zes tig miljoen euro. Maar dat er te pas en te onpas wethouders wor den weggestuurd of zelf opstap pen met een wachtgeldregeling van vier jaar, daar hoor je niets over. Wat zal ons de volgende ver kiezing weer brengen? Jan Dees Akkerput 4, Zuidzande Afghanistan/Pakistan Wat hebben wij daar te zoeken? Onze mensenlevens opofferen? Opbouwmissie? Sprookje! Wegblijven daar: het gaat ons niet aan. We gaan ook niet naar Mugabe (geen economisch belang). Ge woon zorgen dat wij niet worden bestookt door terroristen; als dat gebeurt, daar gericht heengaan en actie ondernemen en weer wegwe zen! Jaap den Hollander Haamstede Waterdunen Meneer Muusze durft! De uit komst van gedegen onderzoek een leugen noemen, om vervolgens on gefundeerd te roepen dat 8o% van de Groese bevolking voorstander is van Waterdunen. Ook linkt me neer Muusze naar de tijd van de hereboeren en inderdaad, die link is er. Alleen loopt deze al jaren naar een kliek van plannenmakers in over heidsdienst die vaak slinks en ge wetenloos de bevolking allerlei projecten oplegt. Meneer Muusze ergert zich aan het gedrag van de boeren. Fout! Als de betrokken overheidspar- tijen maar de helft zouden bezit ten van de duidelijkheid, stellig heid en openhartigheid van de landbouwers, dan was Waterdu nen al links- of rechtsom beslecht. Maar nee, de plannenmakers wil len onder eerder gemaakte afspra ken uitkomen, gaan vrijwilligheid tot een plicht maken (herenboe ren?) en informeren burgers en po litiek onvolledig. En dat gedrag is de bevolking beu. Meneer Muusze, spreek voor uzelf maar niet voor heel Groede. En be zoek eens een landbouwbedrijf, ze lopen echt niet meer op gele klom pen hoor. Koen van Doorn Torenweg, Groede Waterdunen 2 De mijnheer die het stukje in de PZC geschreven heeft is zeker niet uit Zeeland afkomstig. Als die mijnheer zonodig een na tuurgebied wil, laat het dan in zijn voortuin geschieden. Al de natuur die momenteel in Zeeuws-Vlaanderen aanwezig is, daar zie je geen mens. Of men mag er niet komen omdat er vogels moeten broeden, of er staat een hekwerk rond. Houdt er rekening mee dat wij wel van de boeren moeten leven, of heeft u ook de gedachte dat de melk, aardappelen en groente al leen uit de supermarkt komen. Er zijn misschien een tiental inwo ners van Groede die voor Waterdu nen zijn, maar de meeste Groede- naren en Bressiaanders zijn er falie kant op tegen. De toeristen worden met het pro ject de eerste jaren weggecijferd, of denkt u dat de mensen geïnteres seerd zijn in een graafmachine, enz.? Krijg ze dan nog maar eens terug. Bianca de Wever Gentsestraat 83, Biervliet Waterdunen 3 De Werkgroep Waterdunen-Groe- de heeft bij monde van de heer R. Muusze een zeer beperkte en selec tieve kijk weergegeven op het agra rische erfgoed, waarbij deze onder nemers eeuwenlang het nu be staande cultuur- en natuurgoed hebben beheerd. Enig respect zou men wel kunnen betonen, denk ik. Dat de heer Muusze doelstellin gen voor de ontwikkeling op toe ristisch gebied voor het dorpje Groede nastreeft is prijzenswaar dig, maar waarom verbindt hij die stuurgroep aan Waterdunen en niet aan andere ambitieuze ont wikkelingsplannen die in de regio ook bekend zijn? Wordt de stuurgroep misschien als propagandaclub voor de firma Molencate Groep/Haskoning ge bruikt (misbruikt) zonder dat ze dat zelf onderkennen? De sector die van grotere beteke nis voor de regio kan zijn is het wa- tersporttoerisme en het plan Mari na Scaldia om van Breskens (dat ligt ook dicht bij Groede) een mari tiem centrum te maken met jacht havenontwikkeling in de kern van Breskens en een promenade met wandelpier waarbij het strand be houden blijft. Dat lijkt veel kansrijker om de Groedse culturele hobbyisten te vreden te stemmen. Zoals bekend is een concentratie van ontwikkelingen in een regio beter dan een versnippering. Het geïnvesteerde kapitaal kan men maar een keer uitgeven. Het plan Waterdunen in afgeslankte vorm zou zowel de ontwikkelaar Molencate/Haskoning als de boe renstand kunnen behagen. Jan C. Lagendijk Port Scaldis 23/12, Breskens Taalvernieuwing Humor kan de PZC (krant 7 mei) niet ontzegd worden. Na een goed en actueel artikel over taalverloedering bij jongeren, worden op taalvernieuwende wij ze de politici van Nieuw Gemeen tebelang in Sluis op pagina 21 geïn troduceerd als 'gelauterde' politici. Fout? Welnee! Gelouterde politici zijn politici, die door alle watertjes ge wassen zijn, en gelauwerde, die een pluim voor noeste arbeid kre gen. En 'gelauterde'? Dat zijn politici die dankzij een goed programma in de tussenfase verkeren. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet fJuliaNavarroè - 'Hf 'S - Vérojiique Roy Laat u meeslepen met deze drie historische, religieuze thril lers in de stijl van De DaVinci Code. Een must voor de liefheb bers van Dan Brown en Kate Mosse. Meer dan 1.000 pagina's spannend leesplezier voor thuis of op vakantie. Het Sindone Complot van Julia Navarro De Ring, de erfenis van de laatste tempelier van Jorge Molist De Museummoorden van Veronique Roy exclusief 4,95 verzendkosten Meer informatie en bestellen bestelsn iopwww.pzc.nl/webwinkel De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON DRIE HISTORISCHE THRILLERS Hierbij bestel ik; (aantal) x 'Drie historische thirllers' a 19,95 per set VOORLETTERS VOORNAAM NAAM OM Ov GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om in opdracht van Wegener Nieuwsme dia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening exclusief verzendkosten 4,95. Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar de Webwinkel, o.v.v. 'Drie historische thrillers'. Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11