Swat binnen SieMatic Meer griepgevallen op kaart internet Tsjechië akkoord met Verdrag van Lissabon Alleen bij SieMatic: een lekker dik Moederdag cadeau PZC Donderdag 7 mei 2009 9 den aangevoerd. Een belangrijk doel van het leger is de inname van Mingora, de belangrijkste stad in de Swat-vallei. De krant Dawn meldde op basis van getuigenver slagen dat militanten vanuit de bergen de Swat-vallei in zijn ge trokken en zich onder meer in al lerlei overheidsgebouwen en wo ningen hebben verschanst. Ze ver hinderen vluchtende mensen het gebied te verlaten om hen als men selijk schild te gebruiken. Ook zou den 85 kinderen in een weeshuis in Mingora in de val zitten. Inwoners van de Swat-vallei zijn massaal op de vlucht geslagen voor het geweld. Overheidsfunctio narissen meldden gisteren dat al leen al vanuit Mingora meer dan veertigduizend burgers een veilig heenkomen zoeken. Er wordt reke ning gehouden met een half mil joen vluchtelingen. Het begin van het offensief valt sa men met het bezoek van de Paki staanse president Azif AH Zardari en zijn Afghaanse evenknie Ha- mid Karzai aan hun Amerikaanse collega Barack Obama. Swatvallei Pakistaans leger valt Talibaanstrijders in Swatvallei aan. KASHMIR Swatvallei Kabul afghanistan Islamabad Stamgebieden uh*e PAKISTAN INDIA infographic- JD, GN foto Mohammad Sajjad/AP Mensen zwegen over ontvoering Kampusch wenen - Meerdere mensen waren ongetwijfeld op de hoogte van de 8,5 jaar durende ontvoering van het Oostenrijkse meisje Natascha Kampusch. Zij verzwegen voor de buitenwereld dat het meisje in de handen was van de ontvoerder Wolfgang Priklopil en stapten niet naar de politie. Dat meldde de Oostenrijkse krant Die Presse giste ren. Het blad baseert zich op uitla tingen van een persoon die nauw betrokken is bij een onderzoek naar de opzienbarende affaire. Europarlement weert Le Pen als voorzitter straatsburg - Het Europees Parle ment heeft gisteren zijn reglement gewijzigd om te voorkomen dat de extreemrechtse Fransman Jean-Ma- rie Le Pen op 14 juli voorzitter wordt van de eerste zitting van het nieuwe parlement. Deze eer was tot dusver weggelegd voor het oudste lid. De kans is groot dat de dan 81-jarige Le Pen, leider van het Front National, na de Europe se verkiezingen van juni de nestor is. Vanaf nu leidt de ex-(vice)voor- zitter de eerste vergadering. 'Zonnepanelen zijn gevaarlijk bij brand' brussel - Bij een brand in een huis met zonnepanelen lopen brandweerlieden het risico geëlek- trocuteerd te worden, meldt de Vlaamse omroep VRT. „De pane len blijven opladen en dus onder spanning staan, ook als de hoofd schakelaar in de elektriciteitskast wordt afgezet", zegt Guy van de Gaer van de Brandweervereniging Vlaanderen. Hij wil snel van de overheid weten hoe de brandweer met dit probleem om moet gaan. Parlement Zuid-Afrika maakt Zuma president kaapstad - Het Zuid-Afrikaanse parlement heeft gisteren ANC-lei- der Jacob Zuma tot president van het land gekozen. Zuma kreeg 277 stemmen in het 400 leden tellen de parlement. Zijn rivaal Mvume Dandala van de nieuwe Congress of the People's Party kreeg 47 stem men. Zuma's Afrikaans Nationaal Congres (ANC) won vorige maand de verkiezingen met 65,9 procent van de stemmen. Bedrijf verzamelt met FluTracker gegevens via het internet. pittsburg - Op het internet is een nieuwe methode verschenen waar mee gevallen van de Mexicaanse griep worden geregistreerd. Met behulp van Google Maps heeft het Amerikaanse Rhiza Labs de FluTracker gemaakt. Op de site http://flutracker.rhizalabs.com is op een overzichtskaart te zien wel ke landen met de griep geconfron teerd zijn. Zowel verdachte als be vestigde gevallen en doden door het virus staan op de kaart. De cijfers verschillen nogal van wat afzonderlijke staten en de We reldgezondheidsorganisatie mel den. Die totaalcijfers liggen rond de 1600, terwijl de flutracker al op ruim ?8oo zit. Volgens Rhiza Labs is de telling sneller en nauwkeuriger omdat de gegevens niet alleen door autoritei ten worden ingestuurd, maar ook door onderzoekers en vrijwilligers. Allemaal online. De nieuwe kaart houdt voor Mexi co 105 doden aan, terwijl de ande re bronnen het dodental gistermid dag verhoogden van 29 naar 42. Omgekeerd zou volgens de nieuwe kaart in de VS maar één mens zijn overleden, terwijl meer officiële bronnen het op twee houden. praag - Met de instemming van de Tsjechische Senaat gisteren is Tsjechië, de huidige voorzitter van de Europese Unie, akkoord gegaan met het zogenoemde Verdrag van Lissabon. Daarmee hebben 26 van de 27 EU-lidstaten ingestemd met de hervormingsplannen van de unie. Alleen Ierland moet zich in een re ferendum nog uitspreken over het verdrag. Verder moeten de presi denten van Polen, Duitsland en Tsjechië nog hun handtekening zetten onder de goedkeuring door hun parlementen. In Tsjechië gaat het om de als sterk eurosceptisch bekend staande president Vaclav Klaus. 't Liefst een SieMatic In Brussel en Straatsburg werd gis teren verheugd gereageerd op het besluit van de'Tsjechische Senaat. „Dit onderstreept dat Tsjechië voorstander is van een meer demo cratische, effectieve en eensgezin de Europese Unie", aldus voorzit ter José Manuel Barroso van de Eu ropese Commissie. De Ierse bevolking stemde vorig jaar tegen het verdrag, maar uit pei lingen blijkt dat de steun voor het verdrag toeneemt. De crisis, die hard heeft toegeslagen in Ierland, zou daar debet aan zijn. Het verdrag is bedoeld om de EU, die de afgelopen jaren sterk is uit gebreid, beter te laten functione- Heren, als u uw partner (moeder of niet) écht wilt verrassen, kom dan 'naar onze showroom en haal het grote, dikke SieMatic Keukenideeënboek. Cadeau, maar het ziet er schitterend en kostbaar uit. Een boek om heer lijk samen bij weg te dromen, vol inspiratie en goede ideeën om over 1e praten. Natuurlijk bent u samen ook van harte welkom voor een persoonlijk adviesge- sprek over uw ideale keuken. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-56 40 70 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl' TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedylaan 32 Tel. 0115 - 680612 www.logusdehoop.nl wij advisïeren:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9