www.pzc.nl/uit agenda 1 O Donderdag 7 mei 2009 PZC Beeld van ingekaderd Belgisch hardsteen van Marleen Van- steenvoort in de beeldentuin bij Bellas Artes. Schilderij Celebration van Antonio Poioumen, te zien in het nieuw ingerichte gedeelte van de stallen. door Ali Pankow Bij boerderijgalerie Bellas Artes aan de Heuvelsweg bij Kerkwerve is het al vroeg zomer. Met de gevarieer de expositie Summertime zetten Alex en Susanne den Hoed het 5-jarig bestaan van hun galerie extra luister bij. Zij bieden daar in twintig kunstenaars de ruim te hun werk te presenteren in stallen, wagenhuis, kapschuur én in de beeldentuin. De meeste exposanten behoren tot de 'harde kern' van Bellas Ar tes. Daarnaast is er volop ruimte voor het werk van een nieuwko mer als Wouter Stips. Hij ver beeldt surrealistische dromen. Zijn speelse, vaak ongebreidelde tafere len lijken ontsproten aan een rijke fantasie. De veelzeggende titels van zijn schilderijen verwijzen naar Stips vroegere loopbaan als theatermaker. Creëerde hij voor heen scènes op de speelvloer, nu hangen ze in beelden gestold aan de muur. Schilderijen dus die ver halen vertellen met titels als Vader komt huis, op wonderlijke wijze komt hij thuis of .4 Is jij er niet was, was ik er dan wel?' Eén blik op dit werk en de vergelij king met Corneille dringt zich op. Stips schildert niet alleen, maar maakt met vergelijkbare speels heid ook glasobjecten en beelden in brons. Felle kleurencombinaties en speelse vormen kenmerken zijn werkstukken in glas. Een tref fend voorbeeld biedt Cat my love: een glasobject 'in het platte vlak' met daarin een vrouwengezicht met op haar hoofd een roze poes. Kunst met een knipoog levert hij ook met zijn bronzen beelden, zo als een Barba Pappa-achtig figuur ARNEMUIDEN - 't Stadtuys, za en zo 13.00-17.00 uur: Zij hadden ook een moeder, tentoonstelling rond de Slag om de Schelde; BORSSELE - Covra, Kunst tussen Glas en Beton, werk van kunstenaars van de Gla zen Pui, St. Arduin; BRESKENS - Sint Barbarakerkje, di t/m za 10-12 en 13.30-16.30 uur: Houtsculptu ren van Omer Gielliet; BROUWERSHAVEN - Sint Nicolaaskerk, vanaf 9/5, ma t/m zo en feestdagen 13.30-16.30 uur: Beeldhouwwerken uit diverse steensoorten van Marjet Hendrix; BURCH-HAAMSTEDE - Bewaerschole.wo t/m zo 14-17 uur en op afspraak: 10 mei opening, Een mens, Barbara Guldenaar; De Burghse Schoole, di t/m za 14.00-17.00 uur: Strao, perenverkoop in Burgh en knipkunst; DOMBURG - Marie Tak Van Poortvliet met op zijn hoofd een dinosaurus- je en met Angel on my mind. De kracht van Summertime schuilt in diversiteit van het aanbod en de specifieke ambiance. Hedendaagse kunst in de ruim honderd jaar oude stallen biedt een extra dimen sie. Inmiddels is weer een volgen de nis geschikt gemaakt als extra ruimte om te exposeren. Hier prijkt nieuw werk van onder meer Antonio Poioumen. Eerder presen teerde Bellas Artes zijn abstracte voorstellingen met veel lyriek daar in verweven. Poioumen maakt composities met een mix aan mate rialen, veelal in aarde- en grijstin ten met zwarte en rode contras ten. Hij verrast dit keer vooral met een werk als Celebrations: wijnfles sen en -glazen met roestigre spij kers al stelen voor de kelken en krantenpapier als etiketten. Jos Gielen trekt de aandacht met nieuwe varianten op een bekend thema; mensen. Minder uitbundig dit keer, meer ingetogen, maar 'schreeuwend' om gezien te wor den dankzij andere compositie en kleurencombinaties dan voorheen. Nell Heins (79) mag niet ontbre ken in deze expositie. Ook zij be hoort tot 'de stal' van Bellas Artes. De rode draad in haar werk be geeft zich tussen werkelijkheid en abstractie. Zij schildert landschap pen, vooral kustgebieden, waarin niet de specifieke locatie maar de sfeer bepalend is. Kust en water spelen ook in het sprankelend werk van Wil Wie- gant een belangrijke rol. Zijn werk met boten als centraal motief wordt hier gepresenteerd met pas sende glasobjecten van Rachel Daeng Ngalle en Blauwe Vissen van Willem van Oijen. Verder be horen onder meer (vader) Sjaak Smetsers met zijn vogelfiguren museum,di t/m zo van 13.00-17.00 uur Marenne Weiten, Getuigenis Zeugnis; Atelier Martien, wo, do en za 10-16 uur: Jacoba van Heemskerck werken op pa pier, Cees Kortlang, etsen en gouaches, Corneille zeefdrukken en Anton Heijboer, krijttekeningen; DREISCHOR - Zorgesweg 1do, vr, za 13.00-16.00 uur: Theo Voorzaat, tekenin gen, schilderijen en litho's; ELLEWOUTSDIJK - 't Kerkje, 10, 16, 23, 24, 30, 31 mei en 13,20, 21, 27 en 28 juni van 13.30-16.00 uur: Samen solo. Beelden van Christine Altena en kleurige doeken van Willem Ploum; GOES - Kunstuitleen De Bevelanden, wo t/m za 13.00-17.00 uur en 1 e zon. v.d. maand: Trees Oude Ophuis, potloodteke- nigen en olieverfschilderijen; Galerie Van den Berge, do t/m za 12-17 uur. Vanaf 9 mei (gesloten 13 tot 17 en 21 mei): Jan van Munster, Ratio, neon ob jecten en schilderijen van Lies Neve; GROEDE - Lutherse kerk, ma t/m za 10-17 uur: Glastechnieken van Arie Vin- ke, Carine Vermeersch, schilderijen en Hil- de Pinteion, keramiek op di en wo is de workshop glasblazen met de brander (lampwork); Atelier Theo Jordans, 9 mei 13.00-17.00 uur: Pastels, aquarellen en tekeningen; HULST - De Vier Ambachten, dagelijks 14-17 uur: Verdwenen textiel, De geschie denis van de opkomst en teloorgang van de textielindustrie in Zeeuws Vlaanderen; KAPELLE - Fruitteeltmuseum, di t/m za 13.00-17.00 uur: Fruitcorso zoals het was, 1955-1969 in Goes; KERKWERVE - Galerie Bellas Artes, do t/m zo 12.00-17.00 uur: Summertime, di vers werk van 21 kunstenaars; KOUDEKERKE - De Vliedberg, dagelijks, olieverfportretten en -stillevens van Esther Hoff; MELISKERKE - World of Silk, za 12-17 uur: Renaat Meersman en Paul Vanhee met olieverfschiderijen, Mare Vanhecke en Kornul met beelden; Crystal-glazing keramiek van Ulrike Bender; MIDDELBURG - De Drvkkery, ma 11-18 uur, di, wo, vr: 9-18 uur, do: 9-21 uur, za 9-17 uur: Bert van Wijk, sieraden met Zeeuwse motieven; Vanaf 13/5 Jazz lives, foto's van Jaap van de Klomp; De bouw van een viool in een fotoreportage van Jo- han Jacobs; Kabinetten van de Vleeshal, di t/m zo 13.00-17.00 uur: Werk van Dave Meijer. De einder. En dan de hoek om; Rechtbank, ma t/m vr 8-17 uur: Vanaf 11/5 Sieraden, Ineke Otte; Revolution 100.000etc. Gallery, ma t/m za 10-17 uur, 1 e zo v.d. maand 13-17 uur: Gilbert George: Planed en Servaas Roelandse: The Fringe of Life; Atelier Sandra van der Meulen.do en 1e zov.d.maand 9.30-16.30 uur: Reflections, abstracte en mixed media schilderijen; Galerie in de Schellevisse, ma t/m vr 11 -13 en 14-17 uur, za 13-17 uur: Werk van Ben Game; De Vleeshal, di t/m zo 13-17 uur: Katinka vBock, The sound of distance; Zeeuwse Bibliotheek, di t/m vr 10.00-21.00, zat 10.00-16.00 uur: Beroe pen en oude ambachten in foto's; Foto grafie en andere experimenten van Jackie Bongers (t/m 6/6); Vanaf 11 mei Werk cursisten Kunsteducatie Walcheren (t/m 23/5); Zeeuws Museum, di t/m zo 10.00-17.00 uur: The fringe projects. De Deense mo devormgever Henrik Vibskov en de Zweedse grafisch vormgever Andreas Emenius geven het museum een ander aanzien met hun projecten; NISSE - Trekkermuseum, za 9 mei 10.00 uur: Opening van het museum en ringste ken vanaf oldtimer tractoren. Hierna geo pend op za, zo, van 13.30-16.30 uur; OOSTKAPELLE - Terra Maris, dagelijks van glas en keramiek en (zoon) Tom Smetsers met weekdieren uit koper en glas tot de exposanten. Ook Ellen van Toor is ruim verte genwoordigd met haar vrolijke il lustratieve werk. En Bernadette Leijdekkers kenmerkt zich met haar schilderijen vol beweging. Marleen Vansteenvoort is zowel binnen als buiten vertegenwoor digd met boeiend werk waarin zij spanning oproep door steen en hout in te kaderen met metaal. De overige exposanten zijn: Greet- je Sieders (objecten en sieraden), Ewoud de Groot (vogelschilde rijen), Ed van de Hoek (prints en schilderijen), Loek Prins (beelden van vogels), Cornelis Blum (objec ten van hout en metaal), Marja Jansen (schilderije) en Ronald Kou ijzer (objecten uit afvalmateriaal). Expositie, t/m 16 aug., Bellas Artes, Heuvelsweg 2, Kerkwerve, do t.m zon, 12.00 - 17.00 uur; tijdens De Kunstschouw van 13 t/m 21 juni, dagelijks van 10.00 - 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92