Kraam 913 brengt kleur op de weekmarkt www.pzc.nl/uit Uit welk jaar is deze trailer? PZC Donderdag 7 mei 2009 7 Wie raadt uit welk jaar deze oude Engelse paarden trailer is, wint een unisex riem van Mono. Antwoor den kan tot en met 13 mei via mail, telefoon of persoon lijk, bij bezoekje aan de kraam. Kraam 913 staat maandag in Roosendaal, dinsdag in Goes, donderdag in Middelburg en op fairs en zomermarkten (zie www.kraam913.nl). Voor boekingen: bel of mail Sandra Vos: 06 22884272, Femke Vos de Wael: 06 20907978 of mail naar meer@kraam913.nl Uitslag vorige week: De familie Koert uit Heinkenszand trok het winnende lootje voor het boek Basilicum van De Nieuwe Tuin in De Klinge, uit de vele mensen die het antwoord wisten: basilicum komt uit India. door Ondine van der Vleuten Weekmarkten zijn gezel lig, maar het aanbod is zelden verrassend. Kraam 913, van Femke de Vos de Wael is een uitzondering op die regel. Sinds een paar maanden staat de styliste op markten en fairs (vandaag in Middelburg) met een onderscheidend assorti ment 'klein interieur', zoals ze het zelf samenvat. Bijzondere spulletjes, voor het marktpubliek geselecteerd op beur zen, in inkoopcentra, op het inter net gespot, uit het buitenland ge haald. De kraam zelf is al een beziens waardigheid. Een oude, blauwe paardentrailer uit Engeland, door haar vriend (meubelmaker, www.meestersinhout.nl) voorzien van een opvallend interieur van ge recycled hout en flessenglas. In en om de trailer staan de koop waren uitgestald: houtwerk uit de Fillipijnen, enorme wierookspira len, een beugeltasje met fifties-uit- straling, Chinese thermoskannen, een Delftsblauwe tulpenvaas. De tassen en ceintuurs van Mono Am sterdam vallen op door hun mooie, batikachtige prints en kos ten een euro of 15. „Ik heb de al leenverkoop voor Zeeland en Bra bant", vertelt Femke. Verder onder meer ontwerpen van Pols Potten en Esschert Design en strak in de lak gezette boomstammen op wiel tjes. Perfect als plantentafel, bijzet tafel of kinderstoeltje. De ceintuurs van Mono (rechts boven in beeld) hebben batikachtige prints en worden zowel door mannen als vrouwen gedragen, foto's Mechteld Jansen Links de moderne variant op de Indische rantang: plastic stapeldoosjes voor een uitgebreide lunch of picknick. senteren van feesten, partijen of openingen op locatie. Alles is mo gelijk: de trailer voor de deur met alleen maar beschuit met muisjes maar ook bourgondisch eten in het bos, alles geheel in eigen stijl van het bedrijf of desbetreffende thema. Voor 7,50 euro per deelne mer kan een (kinder)picknick aan het Veerse Meer geregeld worden. Op het gebied van styling houdt Kraam 913 ook werkplaatsen, zoals ze haar workshops noemt, in plantaardige objecten. Op de web site is te zien op welke data en lo caties. Femke Vos de Wael wil met haar as sortiment een nieuw en jonger pu bliek naar de weekmarkt trekken. Van Madame Mo (een Fran se ontwerpster die duide lijk beïnvloed is door haar Japanse man) zijn er onder meer il lustraties voor in de kinderkamer, gordijntjes, poppen en tassen van biologische katoen, in frisse prints (zie www.madamemo.com). Er is mooi inpakpapier, heel apart als kaftpapier voor studieboeken. Maar niet heel goedkoop, zeggen we er maar bij. Al is het wel zo dat Kraam 913 probeert zachte (markt)prijsjes te hanteren. Fem ke: „Mensen die weten hoeveel voor dit soort dingen wordt ge vraagd in Amsterdamse winkels, vinden mij spotgoedkoop." Niet dat het niks kost, maar toch. En de zaken gaan goed. Een zeer goedlopend item is het vrouwenge reedschap: een klein hamertje met een print van blaadjes en lieveheersbeestje, dat in het handvat vier schroe vendraaiers verbergt. Heel geschikt voor in de handtas, om ongure ty pes mee te lijf te gaan. Ook de verkoop van kaarsen loopt goed. Geen gewone kaar sen, uiteraard, maar van It's About Romi. In de vorm van bloemen, vetplanten, van een gekroonde kikker op een bal, van kaarsen in de vorm van olijven (in een olijvenpotje, om de illusie te vervolmaken). Als Kraam 913 niet op een markt staat, benut Femke de mogelijkheden van de mobiele kraam op andere manieren. Bij voorbeeld door er een buitenkeu ken in te zetten, waarmee voor tweehonderd man soep geser veerd kan worden ergens in the middle of nowhere. Femke Vos de Wael is allround styliste (bloe men, interieur en food, opleidin gen in Rotterdam en Amsterdam) en met of zonder trailer te boeken voor het ,IL ïfi verzor- sjiÖPW gen'or" W ganise- 1 ren en pre Deze aanbieding is geldig t/m 23 mei 2009 en geldt op alle artikelen in de winkel, met uitzondering van (na)bestellingen. De 50% korting wordt verrekend met het goedkoopste artikel van uw aankopen. Uw Sjaak van Zee team heet u van h^rte welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89