Uil Kwadendamme is het bluesmekka van Zeeland Dansjeest AJricahWêatz ïh Y'Beest vooTF^ goedFdoeJ selectie Dana Winner Rotterdam Ska-jazz Silvester Alone 4 Donderdag 7 mei 2009 PZC COLOFON UitCids: elke donderdag ais bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Raymond de Frel Eén keer per jaar gaan Peter Kempe uit Kwadendamme en Kees Wielemaker uit Oost-Souburg op 'studiereis' naar de Verenigde Staten. In de hoop er interessante acts te zien, die het waard zijn om in mei naar het bluesmekka van Zeeland te worden gehaald: Kwadendamme. Ook voor de zeventiende editie van het Bluesfestival Kwadendam me (vrijdag en zaterdag) zijn ze daar weer in geslaagd. Kempe en Wielemaker zagen de linkshandi ge gitarist Eddy 'The Chief Clear water vorig jaar op een bluesfesti val in Chicago de pannen van het dak spelen en twijfelden geen mo ment. De hitsig spelende Ameri kaan met indianentooi werd met een na zijn optreden aangescho ten. En dus vliegt Clearwater deze week naar Nederland om zaterdag avond voor zo'n twaalfhonderd bluesfanaten de tent in Kwaden damme op zijn kop te zetten. Dat doet hij samen met The Juke Zangeres Dana Winner draait bijna 20 jaar succesvol mee in de theaterwereld in Vlaanderen en sedert enkele jaren weet ze ook haar Nederlandse fans zeer te bekoren. Zij heeft diverse hits op haar naam staan waaronder Geef de kinderen de wereld. Zaterdag 9 mei, Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur. Reba Russell treedt zaterdagavond op én zondag in de gospelmis. Vivian van Bon met twee Ugandese betrokkenen bij stichting Change It. Dansfeest AfricanBeatz is bedoeld geld bijeen te krijgen voor iet-onderwijs. Change It luidt de naam van de stichting achter het dans- spektakel AfricanBeatz za terdag in Podium 't Beest in Goes. De stichting werkt hiervoor sa men met de gemeente Goes. „Het is natuurlijk allemaal voor het goe de doel", zegt woordvoerster Vi vian van Bon. Zij laat weten dat AfricanBeatz een initiatief is in het kader van het Goese Afrikajaar. De stichting Change It tekent voor de levering van computers plus en bij behorende software aan de bevol king in Uganda. „Op de scholen daar is geen geld voor aanschaf of onderhoud daarvan", zegt Van Bon. Volgens haar zet Change It in op 1CT om het leven van de men sen in Uganda te veranderen. Zij is blij met het feit dat de dj's Funkstar, Squarebeatz en The San- tanaband belangeloos meewerken aan het dansspektakel in 't Beest. „Hiermee blijkt dat ontwikkelings samenwerking ook onder de jonge ren leeft", zegt Van Bon. Elton Amat (dj Funkstar) is van jongs af aan gefascineerd door mu ziek. Zo heeft hij een aantal jaren viool, drums en gitaar gespeeld. Vanwege zijn grote muziekcollec tie werd hij regelmatig gevraagd muziek mee te brengen naar schoolfeesten. Hierdoor besloot El- ton voor de lol te gaan draaien en begon zijn carrière als dj. Squarebeatz is een formatie van drie personen. Zij draaien regelma tig in diverse dubs in Zeeland en deden dat onlangs ook nog tijdens koninginnenacht in de Zeelandhal len. The Santanaband brengt covers van Carlos Santana. Zaterdag 9 mei, Podium 't Beest, Goes, 22.00 uur. The Rotterdam Ska-]azz Founda tion brengt vrijdag authentieke lamaicaanse ska met een jazz ge oriënteerde blazerssectie en veel ruimte voor improvisatie. De dag daarop verzorgt de Faya Nation Band ft. Smiley een Bob Marley-tributeavond Vrijdag 8 en zaterdag 9 mei, De Piek, Vlissingen, 21.00 uur. In 'Silvester Alone' geeft Silves ter Zwaneveld zich volledig bloot, maar hij houdt zijn kle ren aan. Hij laat het achterste van zijn tong zien, zonder uit zijn bek te stinken. Hij vertelt een persoonlijk verhaal waar toch iedereen zich in zal herken nen. Vrijdag 8 mei, Theater De Mythe, Goes, 20.00 uur. Joints, de band van Kempe. „De pure Chicagoblues, die doet het gewoon altijd goed op ops fes tival", vertelt Kempe. „We maken wel eens uitstapjes naar andere genres, maar blues blijft de hoofd moot. Het is altijd lastig om die lijn te trekken. Dit jaar hebben we The Seatsniffers. Dat is geen blues, maar het heeft er wel raakvlakken mee. Een Nederlandse rootsband als Shiner Twins heeft dat ook. Geweldige muzikanten, ze staan dit jaar op de bluesfes tivals in Óspel en Peer, maar toch passen ze niet in Kwadendamme. Hun muziek wijkt weer net iets teveel af van onze bluesnorm." De Iers-Engels band Nine Below Zero, die op vrijdagavond staat ge programmeerd, past wel goed in dat stramien. Wielemaker en Kem pe hadden de band van zanger-gi tarist Dennis Greaves al jaren op hun verlanglijstje staan, niet in de laatste plaats omdat bassist Gerry McAvoy en drummer Brendan O'Neill jarenlang met Kempes idool Rory Gallagher speelden. Het is een van de acts waarvoor bluesliefhebbers uit het hele land al vroeg afreizen naar Zeeland. Net zoals zanger en mondharmonica speler James Harman een vaste schare fans heeft. Hij neemt pia nist Gene Taylor (voorheen actief in onder meer Canned Heat, The Fabulous Thunderbirds en met The Red Devils) mee naar Zee land. De twee Amerikanen, die el kaar al kennen als bandlid van The Blasters, spelen zaterdagmiddag vanaf half vijf met een volledi ge band in Kwadendamme. Bovendien geven ze volgen de week vrijdag 15 mei in Porgy 8c Bess in Ter- neuzen een concert als duo. Het Franse Big Dez valt vrijdagavond de eer - of lastige taak - ten deel om de eerste dag na Nine Below Ze ro af te sluiten met blues en boogie. De Ier Eamonn McCormack mag op zaterdag van af half twaalf het slotakkoord slaan met een dosis vet te bluesrock. Spekkies naar alle bekkies dus, waar de ware blues liefhebber geen hapje van wil mis sen. Vanaf vandaag al wordt Kwa dendamme bevolkt door campers, caravans en tentjes. „Er zijn overigens ook mensen uit de buurt die hier in een tentje bi vakkeren. Eddy 'The Chief Clearwater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86