Minder verdachten opgepakt Nederland is geen 'paradijs' Nederlandse grijpt naast droombaan DE LEEUWENKONING PZC Wilders niet op zwarte lijst vanaf nü verkrijgbaar pzc Donderdag 7 mei 2009 7 AMSTERDAM - Halfnaakte studenten rennen langs dentenfestival. Het idee achter hun halfnaakte op- het podium voor een groot publiek vaak kwets- een van de gebouwen van de Universiteit van Am- treden, waarbij hun gezichten wel bedekt bleven, baar. sterdam aan de Roeterstraat. is dat studenten tijdens het festival voor het Uit solidariteit gaven deze studenten zich daar- Zij wilden gisteren aandacht vragen voor het stu- eerst het podium betreden. Zij voelen zich op om gisteren ook bloot. foto Evert Elzinga/ANP Bovenregionale teams lossen veel minder misdrijven op. den bosch - De zes bovenregiona le rechercheteams hebben vorig jaar veel minder verdachten aange houden dan het jaar daarvoor. Het aantal arrestaties kelderde van 66i in 2007 naar 332 in 2008. Ook het aantal opgeloste misdrijven halveerde bijna, van 1907 naar 2064. Dat blijkt het jaarverslag van het Bovenregionaal Recherche Overleg (BRO) dat gisteren is verschenen. De bovenregionale recherche telt vijfhonderd agenten en bestaat sinds 2003. De teams richten zich op middelzware criminaliteit, ge pleegd door daders die in meer dan één politieregio actief zijn. De hoofdoorzaak van de daling in het aantal opgeloste misdrijven is dat de bovenregionale recherche minder onderzoeken naar fraude heeft gedaan. In 2007 waren dat er nog 55, in 2008 waren dat er 33. Onduidelijk is volgens de Bossche hoofdofficier van justitie Gerrit van der Burg, ook voorzitter van het BRO, waardoor het aantal frau de-onderzoeken is teruggelopen. „We hebben minder voorstellen vanuit de regio's gekregen. Maar hoe dat komt weten we niet." Volgens Van der Burg heeft moge lijk ook meegespeeld dat finan ciële specialisten ingezet zijn bij onderzoeken naar andere vormen van criminaliteit. „We proberen te genwoordig bij iedere vorm van criminaliteit de geldstromen in beeld te krijgen." Succes boekte de regionale recherche wel bij het af pakken van crimineel geld. Crimi nelen werden vorig jaar voor 3 mil joen euro geplukt. Dat is 1 miljoen meer dan het jaar daarvoor. Bovendien diende justitie voor 12 De bovenregionale recherche heeft in 2008 minder vaak frau de onderzocht. Dat is de belang rijkste oorzaak van de daling in het aantal opgeloste misdrijven. miljoen euro aan nieuwe vorderin gen in en werd met het oog op een latere ontneming alvast beslag gelegd op 2,3 miljoen euro. Speerpunten van de bovenregiona le recherche blijven overvallen, kin derporno, woning- en bedrijfsin- braken en diefstallen van vracht wagenladingen. Het onderzoek naar fraude krijgt eene impuls. Overvallen en kinderporno wor den in de toekomst niet alleen per zaak aangepakt, maar ook thema tisch. Het idee daarachter is vol gens de Utrechtse korpschef Stof fel Heijsman, eveneens lid van het BRO, „om niet alleen boeven te vangen, maar die verschijnselen structureel terug te dringen." DEN HAAG - Het Witte Huis slikt zijn verwijten over Nederland als een soort belastingparadijs voor het Amerikaanse bedrijfsleven in. Dat misverstand is de wereld uit na contact met het Witte Huis door de Nederlandse ambassade in Washington. Nederland prijkte op een lijstje van de Amerikaanse president Ba- rack Obama tussen landen met la ge belastingen als Bermuda en Ier land. „Het Witte Huis heeft de ambassa de laten weten dat Nederland niet in het rijtje thuishoort en ook niet behoort tot de categorie landen met lage belastingen", aldus een woordvoerder van staatssecretaris Jan Kees de Jager van Financiën. De bewuste tekst wordt volgens hem aangepast. „De staatssecreta ris is blij dat het misverstand de wereld uit is." Het ministerie van Financiën ver moedt dat Nederland is opgeno men wegens het grote aantal Ame rikaanse bedrijven in ons land. LONDEN - Geert Wilders staat niet op een Britse lijst van mensen die het land niet in mogen, omdat zij haat bevorderen. Dat bevestigde het Britse ministerie van Binnen landse Zaken gisteren. Het ministerie maakte dinsdag een lijst van zestien geweerde en ongewenste mensen bekend. Zes namen werden niet openbaar ge maakt 'in het openbaar belang'. Onduidelijk was of Wilders een van die zes was. Hij kwam op 12 fe bruari niet verder dan een vlieg veld in Londen. Wilders staat niet op de lijst om dat hij een Europeaan is. Ook werd hem om andere redenen de toegang geweigerd dan de perso nen op de lijst. Brit Ben Southall krijgt 'Best job in the world' op eiland in Australië. door Maartje Huijben NIJMEGEN - Nee, teleurgesteld is zij niet. Natuurlijk had zij wel dol graag de Best job in the world wil len hebben, maar treuren in haar luxe hotelkamer op Hamilton Is land is er niet bij. Integendeel. De 25-jarige Magali Heuberger geniet nog met volle teugen van alles en iedereen in Australië. Het eiland, de activiteiten en de media-aan dacht zijn overweldigend. „Het is hier zo ontzettend gaaf Het uitzicht is zo mooi en de crew van het toerismebureau Queens land is geweldig. We zijn hier ont zettend in de watten gelegd en voorlopig is dat nog niet over. Mor gen reizen we in groepjes verder." De Nederlandse Magali greep giste ren naast de felbegeerde baan als caretaker op de eilanden van het Great Barrier Reef. Onder de noe mer Best job in the world zocht het toerismebureau Queensland de af gelopen maanden wereldwijd naar iemand die gedurende een half jaar een oogje in het zeil houdt op de eilanden. Zo'n 35.000 mensen stuurden een filmpje in. Het gaat om een echte baan mët een riant salaris van circa 10.000 euro per maand, maar het is over duidelijk een marketingstrategie. Het deert de Limburgse Magali, 'De finale is het hoogtepunt, maar de weg ernaar toe was ook gewéldig' woonachtig in Amsterdam, niet dat zij een pion in dit spel is. „Wie wil er nu niet gratis op vakantie in zo'n prachtig gebied?" Uiteindelijk is Ben Southall uit Groot-Brittannië uitverkoren. Per 1 juli begint hij in zijn nieuwe functie. Terwijl enkele kaketoes op het bal kon kwetterend schooien om eten, schetst Magali de sfeer van het eiland en de wedstrijd. „Helaas is het vandaag minder weer, maar de omgeving is prachtig. Voor de ze wedstrijd was ik al op zoek naar een baan in Australië, maar nu weet ik het zeker. Dit is een pracht tand en hier wil ik wel werken." Magali is een avonturier, creatief en enthousiast. Eerder werkte zij in Zweden en Barcelona. Zij heeft lef In haar sollicitatiefilmpje loopt zij in de winter in bikini met een surfplank door de Amsterdamse straten. In maart dook zij op het Leidseplein in een koud aquarium en in april schreef zij met behulp van vele vrienden en kennissen 'Great Barrier Reef op het Scheve- ningse strand. „Hier zijn voor de finale is een hoogtepunt, maar de weg hier naar toe was ook geweldig. Ik heb samen met mijn vrienden zoveel lol gehad met het uitwerken van mijn ideeën. Tot nu toe is alles su per." knip de bon uit de zaterdagkrant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7