Zeeland Kunst kieke op Tholen LAATSTE KUNST ANTIEK Nieuwdorp snakt naar één grote basisschool Jffl po l i 8$ 'Rust' staat niet in Marijns woordenboek HOTEL ye/Label aafy Gimbrère 0°™^ Rommelmarkt voor Jamsessie met speciale seniorenopvang dieren gast Rudy de Queljoe a a-Ti -toracnrar fi GEVRAAGD: LAATSTE INNAMEDAGEN VEILING 10 JUNI Beter voor het milieu, het beste voor uw beurs. PZC Donderdag 7 mei 2009 j 2 7 Cursisten van Atelier Jos Boogaard laten werk zien op tien adressen. SINT-ANNALAND - Kunst kieke. Een nieuw initiatief van Jos Boogaard en haar cursisten omvat een open atelierroute op drie plaatsen, in Sint-Annaland, Sint Philipsland en Sint-Maartensdijk. „We houden in mijn atelier in Sint-Annaland elk jaar een open dag. Maar dan kunnen we slechts een deel van het werk dat de cur sisten maken, laten zien", vertelt Jos Boogaard. Bovendien is die open dag altijd precies zoals de naam het zegt: 'op een dag'. „Al pratende kwamen we onderling op het idee voor de atelierroute. Ik heb aan cursisten gevraagd, wie doet er mee?" Dat leidde tot veel enthousiaste reacties. Daarom kunnen liefheb bers van schilderijen en keramiek van donderdag 21 mei tot en met zaterdag 23 mei op tien plekken te recht. Alle gegevens over openings tijden staan op een flyer, verkijg- baar bij de deelnemers, de WV Tholen en winkels. Sommige cur sisten exposeren in hun eentje in hun woning, anderen doen dat sa men. De Kunst kieke-adressen in Sint- Annaland zijn: Emmy van de Klooster, Nieuwstraat 34; Jolanda middelburg vlissingen www.gimbreremode.cpm SINT-MAARTENSDIJK - Aan de Pro- vincialeweg 60 tussen Stavenisse en Sint-Maartensdijk is zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur een rom melmarkt. De opbrengst gaat naar de opvang, herplaatsing en senio renopvang voor honden en katten bij de Elkie-stichting in Tholen. CDuOpCOft- ZEEUWS VEILINGHUIS SCHILDERIJEN VOLKSKUNST SfgSg Tr' A PORSELEIN itiÊÉA ZILVER Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl info@zeeuwsveilinghuis.nl door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Inwoners van Nieuw dorp snakken naar de vorming van één grote basisschool. „Overal komen de kinderen op het dorp al samen, behalve op school", ver woordde inwoonster Anja de Vos gisteravond op de jaarvergadering van de dorpsraad een algemeen ge voel in het dorp. Nieuwdorp telt nu twee scholen, een openbare en een christelijke. Ze hebben allebei ongeveer even veel leerlingen, zo'n vijftig. „Maar we moeten rekening houden met een daling van de bevolking", zei de op de jaarvergadering aanwezi ge directeur van de christelijke school Han Michielsen. Hij toonde zich, evenals De Vos, voorstander van één basisschool in Nieuwdorp die wat betreft omvang tegen een stootje kan. Michielsen herinnerde eraan dat in 2005 de overgrote meerderheid van de ouders (82 procent) al één school wilde. Het openbaar onderwijs was echter te gen, volgens Michielsen, omdat 'de Nieuwdorpse leerlingen nodig wa ren om andere openbare scholen in Borsele in stand te houden'. Nie mand sprak dit tegen. CDA-raads- lid Peter van den Dries haakte wel in op het debat. „Wellicht zijn de geesten nu rijper voor één school." Voorzitter Jan Polderdijk van de dorpsraad noemde zelfs al een lo catie, de Prinses Margrietstraat, waar nu nog gedateerde bejaarden woninkjes staan. van Dam en Trees van Broekho ven, Hoenderweg 55; Cent van Dij- ke, Bierensstraat 61; Coby Penning en Margriet Leenman, Weststraat 5; Jeltje Goedegebuure, Lies Wage- maker en Dina Molengraaf, Anna- vosdijk 2; Jos Boogaard, Anna van Bourgondiëstraat 56; Peter Dekker, koffiekamer van De Meestoofj Bie rensstraat 6; Ria van de Maas en Ema de Jonge, Voorstraat 45. In Sint-Maartensdijk: Jaap de Rij ke, Saskia Kluwen, Jolande Heij- boer, Hans Burger en Annemiek Bouten, werkplaats achter de Kaai- straat 1. En in Sint-Philipsland: As- trid Blaauw, Hannie Hagenaars, Heieen Kramer en Kerry Leeu- wenstein, Beatrixstraat 9. THOLEN - Twee speciale gasten ko men zondag naar de laatste jamses sie van dit seizoen in eetcafé The Sixties in Tholen-stad, zanger-gita rist Kees Schipper en gitarist Rudy de Queljoe. De sessieleiding is in handen van Stikkie Djoo. Meespe len of luisteren kan om 16.30 uur. Gratis navigatiesysteem, gratis Bluetooth gratis af-fabriek roetfilter. Voor de slimme ondernemers. De onvolprezen Ford Transit. De absolute top onder de bedrijfsauto's. Door en door betrouwbaar. Nu met gratis kleuren- navigatiesysteem, gratis Bluetooth® en gratis af-fabriek roetfilter. De Ford Transit is leverbaar vanaf 16.950,- Lease vanaf 399,- p.mnd. met FordBusinessPartner, Ga nu naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl voor deze superdeal! Feel the difference In Sint Maartensdijk verwezenlijken Marijn van Son en Kyra Bijlstra hun droom. Ze bouwen de voormalige bi- bliotheek aan de Markt om tot een hotel met tien kamers, dat de uitno digende naam KOM! krijgt. In een tweewekelijkse rubriek volgt de PZC het wel en wee van Marijn, Kyra en hun kinderen Mauk en Kee. door Raymond de Frel Het is niet bepaald Marijns hobby: winkelen in de Ikea. Hij kan wel aangenamere bezigheden verzin nen. Maar goed, sommige dingen moeten nu eenmaal. Dus struint Marijn woensdag door de Bredase vestiging op zoek naar bureaus, nachtkasten en lampen. De inrichting van het hotel is in volle gang. „We zijn volop bezig met de afwerking. Er wordt ge schilderd, volgende week worden de vloeren gelegd en ook de bed den voor de hotelkamers worden maandag geleverd. Tel daarbij op dat we volgende week ook zelf ver huizen. Dat doe je natuurlijk ook niet op een achternamiddag. We gaan op dit moment als dollen te keer", zegt Marijn. Dat neemt niet weg dat alles nog steeds via een zorgvuldig uitgestippelde lijn wordt gerealiseerd. Marijn slaagt er ondanks alle druk te toch nog in om vooruit te kij ken. „Na de inrichting moeten we snel aan de slag met terras, bouw van een schuur en aanleg van par keerplaatsen. We willen eind juni open en dan moet alles in orde zijn." Stevig aanpoten dus, het woord 'rust' komt al bijna niet meer in het woordenboek van Ma rijn voor. „Rust? Hoe spel je dat? Nee hoor, ik ben deze week 42 ge worden en dat vieren we donder dag eens rustig met een etentje." V.l.n.r. Emmy van der Klooster, Hannie Hagenaars, Trees van Broekhoven en Jos Bogaard. foto Chris van Klinken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75