Zeeland Moooi kappers uit Heinkenszand in de prijzen Acht aanhoudingen hij Bevrijdingsfestival Digitenne kpn Beter beeld en geluid. Met Digitenne bespaar je 100,- per jaar*op je tv-kosten. Makkelijk toch? Kamperlander moet cel in voor seksueel misbruik pleegdochter BPZC Donderdag 7 mei 2009 25 Maanden werk van hairextensionkapsters wordt beloond. door Thijs Imandt HEINKENSZAND - Moooi makers kappers in Heinkenszand en Goes heeft landelijk naam gemaakt met een haarextensionskapsel. Het be drijf sleepte vorige week in de cate gorie trendy de Gold Trophy 2009 in de wacht. Al in januari begon het team on der leiding van kapster Amanda Plasschaert met de voorbereidin gen. „Ons model Adrienne Krekel- berg moest een zo groot mogelijke gedaanteverwisseling ondergaan om er echt uit te springen bij de wedstrijd. Haar kapsel moest tren dy worden én draagbaar voor iede re andere vrouw. We hebben fo to's ingestuurd en ze sprong er in derdaad uit." De kapperszaken van Moooi wer ken al jaren met haarextensions, gemaakt van echt mensenhaar uit India. „Gelovigen tonen hun dank baarheid door hun haar te schen ken aan tempels", vertelt Amanda. „Die verkopen het haar aan Great Lengths in Italië, waar het wordt gesorteerd, gekleurd en uiteinde lijk tot extension wordt verwerkt." Elke extension wordt bijeengehou den door een beetje hars, dat aan het eigen haar wórdt vastgemaakt. Ze gaan gemiddeld drie tot vijf maanden mee. Waarom mensen extensions laten zetten? „Dat loopt nogal uiteen", zegt Carien Wijs, de ontwerpster van het win nende wedstrijdkapsel. „Onzeker heid kan een rol spelen, of trendy willen zijn, maar de meeste vrou wen willen gewoon wat langer haar." li i 3ï IS II &|§§f§§i§ Digitaal beeld en geluid voor maar €7,50 per maand Gratis gebruik van een digitale ontvanger Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten Primafoon kpn.com 0900-0244 (ïoct. p stuitje aan VLISSINGEN - Tijdens het Bevrij dingsfestival in Wissingen heeft de politie dinsdag acht mannen aan gehouden. Eén wegens verboden wapenbezit en zeven anderen voor vechtpartijen, dreigen met ge weld en het veroorzaken van over last. Zes van hen mochten gisteroch tend weer naar huis. Twee ande ren zitten nog vast in politiecellen van gevangenis Torentijd in Mid delburg. Een 32-jarige Vlissinger zit nog vast voor het bezit van een verboden wapen en een dertien jaar jongere stadgenoot omdat hij in een café in de binnenstad een ander mishandelde. Ondanks de vele aanhoudingen is de politie niet ontevreden over het verloop van het Bevrijdingsfesti val. Woordvoerder Alwin Don merkte wei op dat de politie die dag veel werk moest verzetten. „Er was veel publiek en wij kregen veel meldingen." Zo kreeg de politie te horen dat er met glas werd gegooid naar het po dium met artiesten op het Bel- lamyplein, dat er met brommers werd gescheurd, dat er bloembak ken omver werden getrokken en dat er her en der in de Vlissingse binnenstad werd gevochten. „Op al die meldingen moesten we af', geeft Don aan. Volgens Don moest de politie regelmatig bemiddelen bij dreigende situaties. Ook is het publiek gewaarschuwd voor vals geld. DEN HAAG - Een 49-jarige man uit Kamperland moet een halfjaar naar de gevangenis wegens sek sueel misbruik van de 9-jarige pleegdochter van zijn voormalige vriendin. Het Haagse gerechtshof veroordeelde hem gisteren in ho ger beroep tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. De man was eerder door de Mid delburgse rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar cel, waarvan een half jaar voorwaardelijk. De ver dachte zei dat er bij justitie onte recht het beeld bestaat dat hij zijn gedrag bagatelliseert. Volgens de man heeft het misbruik zich slechts enkele keren in een korte tijd voorgedaan. Het Openbaar Mi nisterie eiste twee weken geleden tweeënhalf jaar gevangenisstraf Moooi-kapsters v.l.n.r.: Franciska Kloosterman, Amanda Plasschaert, Mieke de Jager en Carien Wijs. In de stoel zit Bono Plasschaert. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73