Op het Ostrea Lyceum Boekpresentatie in 't Kerkje Werken in de Zorg Cadeautjes bij opening fietspad m 22 Donderdag 7 mei 2009 PZC Lentefeest in Nisse op werk-leerboerderij nisse - Werk-leerboerderij De Ak- kerwinde in Nisse houdt zaterdag een lentefeest. De tuin is zo mooi mogelijk gemaakt door de (jongvolwassenen met een ver standelijke beperking die er wer kend leren. In het winkeltje zijn lentedecoraties te koop, kinderen kunnen grabbelen of meedoen aan de kinderworkshop 'moeder- dagkado maken'. De Akkerwinde is van 11.00 tot 16.00 uur open. Kunstproject met beschilderde olifanten heinkenszand - Kunstenaar Swen Boogaards (30) uit Bergen op Zoom showt zaterdag een levens grote, beschilderde, kunststof oli fant in Heinkenszand. Hij doet dat vooruitlopend op de 'Elephant Pa rade' in september in Amsterdam, een manifestatie ten behoeve van een olifantenziekenhuis in Thai land. Het publiek kan zaterdag Boogaards' werk bekijken in de longe Hoek van Dijke. OPENHUIS op Maandag 11 mei 2009 HARTEN BEHEER B.V. heeft voor u TE HUUR: 0p een schitterende locatie, nagenoeg naast het Veerse Meer", een Cafe - Restaurant met bedrijfswoning Door de uitstekende ligging tussen een jachthaven/werf en een zeilschool en het fraai uitzicht over het "Veerse Meer" betref! het hier een uniek object met vele mogeli|kheden U bent van harte welkom om op 11 mei 2009 het Café - Restaurant te komen bezichbgen tussen 11.00 uur en 15 00 uur aan de Polredijk 19.4351 RT te Veere Voor meer informatie? Bel: 06 - 557 930 88 Jubileumconcert Byzantijns Koor goes - Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje geeft zaterdag een ju bileumconcert in de Grote Kerk in Goes. Dat gebeurt in samenwer king met de Rotterdamse Konink lijke Zangvereeniging Rotte's Man nenkoor. Vóór de pauze worden Russisch-orthodoxe liederen en na de pauze melancholieke en volks liederen uit Rusland en Oekraïne ten gehore gebracht. Het concert begint om 20.00 uur, de toegangs prijs is tien euro. Vier dagen wandelen in en rond Kortgene kortgene - Gymnastiekvereniging OKK houdt vanaf maandag de jaar lijkse Avondvierdaagse in Kortge ne. Tot en met donderdag kan wor den gekozen tussen tochten van 'vijf en tien kilometer. De wandelingen beginnen telkens om 18.30 uur bij dorpshuis De Pompweie aan de Bernhardstraat. Inschrijven kan tot maandag 18.00 uur. De kosten zijn 3,50 euro. o ellewoutsdijk - Vertegenwoordi gers van de heemkundige kringen die actief zijn in de gebieden die vóór de Tachtigjarige Oorlog tot Zeeland behoorden, krijgen zater dag het eerste exemplaar van een boek door C. Rooze-Stouthamer. Dat gebeurt in 't Kerkje van EUes- diek in de woonplaats van de au teur, die onderzoek deed naar de verhouding tussen Zeeland en het centraal gezag in de periode 20% bijtelling BMW 116i en 118i www.zwa rte poorten I Pleidooi voor fietspad bij 's-Heer Abtskerke 's-heer abtskerke - De Borselse wethouder Marga Vermue heeft gisteren gepleit voor de aanleg van een fietspad tussen 's-Heer Abts kerke en de 's-Gravenpolderseweg, richting Goes. Ze deed dat bij de opening van het fietspad door De Poel. Waterschapsbestuurder Wil- raa Brouwer reageerde niet afwij zend. „We komen erop terug." Grote plantenmarkt bij Groei en Bloei Goes goes - De Goese afdeling van Groei en Bloei houdt zaterdag de jaarlijkse groenmarkt in het Edu- delta College in Goes. Van 9.00 tot 13.30 uur bieden de leden in twin tig kramen eenjarige en vaste plan ten aan. Er zijn zaden, stekken en plantjes van groente en fruit en de leden delen met belangstellenden hun kennis over veredeling en ver meerdering. Het Ostrea Lyceum in Goes waant zich deze dagen in een sprookjeswereld. In de musical Into the Woods kruipen leerlingen in de huid van wolven en heksen. door Raymond de Frel Roodkapje, de grote boze wolf en Assepoester had den natuurlijk nooit kun nen bevroeden dat ze ooit nog eens drie dagen op de planken zouden staan in de gym zaal van het Ostrea Lyceum aan de Goese Fruitlaan. Dat hebben ze in zekere zin te danken aan de vrien din van BNN-presentator en oud-leerling Patrick Lodiers. „Zij wees mij op de musical Into the Woods van Broadway-componist Stephen Sondheim", vertelt regis seur Ton van Weele. „Dat geeft ook meteen de betrokkenheid aan die ik nastreef. Er is niets mooiers dan dat je ziet dat oud-leerlingen iets met hun toneelervaring op on ze school hebben gedaan. De een doet er zijn voordeel mee als het om presentaties gaat, de ander richt zelf een toneelvereniging op. Het blijft noodzaak om kinderen al op jonge leeftijd met toneel in aanraking te brengen. Het amateur toneel is noodlijdend, de zalen zit ten bij premières niet meer auto matisch vol." Into the Woods is Van Weeles laat ste poging om leerlingen enthou siast te houden voor toneel en mu sical. Na dertig jaar houdt hij het voor gezien als regisseur. In die ja ren gaf hij leiding aan dertig to neelstukken en zes musicals op het Sint Willibrordcollege. Na de fusie met het Buys Ballotcollege bleef het een jaartje stil. „We wil den namelijk echt met een spekta kelstuk de fusie ingaan. Ik heb een halfjaar gezocht naar een kwalita- Into the Woods tief hoogwaardige musical, die nog niet in productie was. Muzikaal is Into the Woods een bijzonder inge wikkeld geheel. Daarom worden we ondersteund door profmuzi kanten. Zij repeteren nu een half jaar, de toneelspelers al een jaar." Volgens muzikaal leider Piet de Witte is Sondheims pro ductie te betitelen als de 'Mozart van Broadway'. „Het wordt gebracht met een klassiek in strumentarium en is gecompo neerd als een opera. De muziek is heel goed op de tekst gecompo neerd, het loopt heel mooi in el kaar over. Qua muziek is dit de moeilijkste productie die wij ooit Schrijver James Lapine smeedde voor Into the Woods een aantal sprook jes van de gebroeders Grimm tot één verhaal. Zo trekken Assepoester en Roodkapje samen op op en krijgen de gemene heks en vraatzuchtige wolf te maken met hedendaagse taferelen. Het traditionele sprookje ver andert in een serieus menselijk drama. Broadway-componist Stephen Sondheim vormde het verhaal om tot een musical, die meerdere Grammy-awards won, onder meer voor beste script en muziek. De voorstellingen in het Ostrea Lyceum aan de Fruitlaan in Goes begin nen vandaag, morgen en zaterdag om 19.30 uur. De matineevoorstelling op zaterdag is vanaf 14.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar op alle locaties van het Ostrea Lyceum. Een toegangsbewijs kost 4,50 euro. 1566-1572. In De opmaat tot de Op stand zoomt Rooze in op de hou ding van de Zeeuwen ten opzichte van de Spaanse koning. In tegen stelling tot andere Noord-Neder landse gewesten, sloten de Zeeuw en zich niet zomaar aan bij de strijd voor onafhankelijkheid en godsdienstvrijheid, die in 1568 met de Slag bij Heiligerlee begon. Vanaf 14.30 uur vertelt de auteur over haar boek. Kt Jan Verhoeven (40) Woonplaats: Middelburg Rol: wolf en prins In musical omdat: „Er nog iemand nodig was voor een heel klein rolle tje, zeiden ze. Een liedje maar, meer niet. In zekere zin ben ik erin ge luisd, want plots moest ik meerdere liedjes zingen." ■JPSCSi Suzanne van Elsacker (19) Woonplaats: Kapelle Rol: Assepoester In musical omdat: „Zingen het leuk ste is om te doen. Ik hoop niet dat ik ben gekozen, omdat ik zoveel op Assepoester lijk. Ik ben net als zij lief, maar ik kan wél echt van nep onderscheiden." bhl Cathalijne de Sonnaville (17) Woonplaats: Goes Rol: bakkersvrouw In musical omdat: „Ik ga altijd mijn doel achterna, ik weet goed wat ik wil. In die zin lijk ik wel op de bak kersvrouw. Die weet ook heel goed wat ze wil. Zij doet er alles voor om een kind te krijgen." DVD SPAARZEGEL 'Baas in eigen bos 2' I& www.pzc.nl/dvd GOES - Een zeem voor alle automobilisten en een sleutelhanger met blauw lichtje voor alle fietsers. Waterschap Zeeuwse Eilanden deelde gisteroch tend vroeg die cadeautjes uit in het Poelbos ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe fietspad tussen Goes en Heinkenszand. Onder het mot to 'Overlast voorbij... auto en fiets nu zij aan zij'. foto Willem Mieras (So^t, Weót, ik pivz/zel ket www.lekkerpuzzelen.nl Een speciale bijlage op 27 mei Adverteren? Bel (076) 5312 277 E-mail: segmentteam@bndestem-pzc.nl www.bndestem-pzcadverteren.nl weGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70