hebben bewogen historie I? Familiefeestje bij strijd om Zeeuwse Skeelercup Meidoornloop zorgt voor drukte in Nisse Fortuna Sittard moet nog een week wachten op uitspraak Zege Engoulvent in Duinkerken Tweehonderd jeugdrenners naar wiekerwedstrijden in Nieuwdorp Zeelandia Middelburg C1 en WHS F1 staan erbij... Zeeuwse kampioensfoto's op www.pzc.nl/foto S PZC Donderdag 7 mei 2009 3 7 werd in de nacompetitie met 6-1 afgedroogd door Moerse Boys. Vijfde seizoen op rij Moerse Boys speelt voor het vijfde seizoen op rij nacompetitie voor pro motie naar de tweede klasse. De reeks kent een aflopende trend. In 2005 haalde de ploeg de finale (verloren van Madese Boys), in 2006 was IFC in de tweede ep in 2007 in de eerste ronde te sterk. Vorig sei zoen won Zeelandia Middelburg in de eerste ronde. Moerse Boys is dit seizoen tweede geworden in de derde klasse B, op zes punten achterstand van kampioen Jeka. Het pakte de eerste-periodetitel. Moerse Boys bleef de laatste acht wedstrijden van de competitie ongesla gen. Op eigen veld werd in die serie ook kampioen jeka verslagen (2-1 m&M foto Ruben Oreel Boys-Zierikzee 7-0, achtste fina le districtsbeker Een spannende bekerhistorie heeft Zierikzee niet, maar in het seizoen 2001/2002 had de ploeg een keer de geest gevon den in het toernooi. Via Zeelandia door Sjaak Sinke NISSE - Wanneer de Verenigde Zak- lopers uit Nisse een sportevene ment houden, dan wordt het aan tal personen in het dorp zo onge veer verdubbeld. Zondag is de 13e editie van de Meidoornloop. Op het Dorpsplein wordt om 15.00 uur gestart voor de 15 en de f 7.5 km, waarvoor zich al 150 deel nemers hebben aangemeld. Op de langste afstand is Jesper Francke uit Koudekerke de te kloppen man na zijn overwinningen in onder andere de Oranjeloop en de Massa- Jloop. Dat de Meidoornloop een echte familieloop is, blijkt wel uit het feit dat het helé gezin Van An- i rooy aan de start staat met vader Middelburg, Nieuwland, Yerseke (in groepsfase), Wissenkerke, Dui- veland, Kapelle en SSV'65 stond de ploeg van trainer Jos van Bel- zen plots bij de laatste zestien. Een leuk intermezzo in een verder vrij en moeder John en Marietta en zoon Franklin op de 7.5 km en Shirin en Lindy op de jeugdloop over 1.5 km (15.30 uur). Voor de al lerkleinsten is er om 14.15 uur nog de befaamde snoepzakrace. Naast het hardlopen is er ook de mogelijkheid om te wandelen en te fietsen. Vanaf 12 uur kan er ge start worden voor 7,5 en 25 km wandelen of 25 km fietsen. De opbrengst gaat naar de uit Nis- se afkomstige kinderarts Piet de Haas, die samen met zijn vrouw Olga actief is in Tanzania met de bouw van een weeshuis. Inschrijven kan vanaf 12.00 uur in het Dorpshuis aan het Dorpsplein van Nisse. kleurloos seizoen. Op een druileri ge donderdagavond moest Zierik zee afreizen naar Zundert om te strijden voor een plaats in de kwartfinale met bijvoorbeeld hoog vliegers als DBS, OJC Rosmalen, Geldrop en de toenmalige hoofd klasser Terneuzen. In de eerste helft hielden de ploegen gelijke tred onder het schemerige kunst licht. Geen doelpunten. In de twee de helft kraakte Zierikzee echter in zijn voegen. Onder meer door vier doelpunten van Reg van Ti chelt kreeg Zundert een zevenklap per te zien tegen Zierikzee. Wees gewaarschuwd Zierikzee, want Van Tichelt speelt nog steeds bij Moerse Boys. duinkerken - De Fransman Jimmy Engoulvent heeft de tweede etap pe van de Vierdaagse van Duinker ken gewonnen. De renner van de kleine Franse ploeg Besson Chaus- sures was de snelste in de massas print. De Duitser Andre Greipel eindigde als tweede. Hij nam met deze klassering de lei derstrui over. van de Nederlander Kenny van Hummel, die de eerste ritzege pakte. Van Hummel kwam een dag na zijn succes op achter stand binnen. Hij verloor drie mi nuten en 51 seconden. Na 25 kilo meter ging Engoulvent er samen met zijn landgenoten Anthony Ra- vard en Bastien Delrot vandoor. Ze kregen een maximale voor sprong van 9.20. Engoulvent bleef de grote groep vlak net voor. Club bereikt al wel akkoord met grootste schuldeisers. door Michiel Coertzen sittard - De toekomst van Fortu na Sittard wordt waarschijnlijk pas na afloop van dit seizoen duide lijk. De beroepscommissie van de KNVB verwacht binnen 'afzienba re tijd' uitspraak te doen over de li centie van de Sittardse club. „Normaal gesproken doet de com missie binnen enkele weken uit spraak", aldus Fortuna-woordvoer- der Paul Rousseau. „Gezien de om standigheden proberen ze dat nu sneller te doen. Maar dat zal zo goed als zeker pas volgende week worden." Volgens Rousseau valt er geen zin nig woord te zeggen welke kant de uitspraak op gaat. „De commissie laat niks los, maar we zijn in ieder geval niet afgeserveerd." Fortuna bereikte gisteren op het al lerlaatste moment een akkoord met alle grote schuldeisers. Öat zei Wil Heiwig van de stichting Trots op Fortuna vlak voor de zitting van gisteravond in Zeist. Daarmee is de schuldsanering nog niet hele maal rond, maar de club is wél een eind op weg. Volgens Heiwig Fortuna Sittard krijgt in Zeist nog geen uitspraak over de licentie van de Limburgse club. De club is wel hoopvol gestemd nu er een akkoord is met de schuldeisers. GOES - De familie Janse uit Yerseke was gisteravond oppermachtig in de tweede wedstrijd om de Zeeuw se ABN Amro Skeelercup. Vader Leo Janse schreef in Goes beide manches op zijn naam en ging dus met de eindzege aan de haal. Zoon Anthony werd tweede in het klas sement, dankzij een tweede en een vierde plaats. De Zuid-Hollan der André van den Burg werd der de. Quinten Meulblok uit Burgh- Haamstede (5e), Jaap Nieuwenhuij- ze uit 's-Heer Arendskerke (7e) en Peter van Waes uit Oostburg (9e) eindigden in de toptien. De animo voor de wedstrijd op de Goese skeelerbaan was onver wacht groot. Bij de senioren kwa- nieuwdorp - Bert van Gils is in Zeeland een grote animator van het jeugdwielrennen. Zaterdag houdt hij in Nieuwdorp de plaatse lijke jeugdronde. Alle jeugdcategorieën komen aan de vertreklijn. Eerst is er een dikke- bandenwedstrijd en daarna is het de beurt aan de licentiehouders en de ID-renners. „De belangstelling is weer groot. Er zijn bijna 200 in schrijvingen", vertelt Van Gils niet zonder trots. Bij de ID-renners is telt de club tussen de 65 en 70 cre diteuren die in totaal 1,8 miljoen euro te goed hebben. Het voorstel van Fortuna is dat iedereen 15 pro cent van zijn schuld krijgt uitbe taald. De Belastingdienst krijgt het dubbele, zoals dat wettelijk is vast gelegd. De vier grootste eisers zijn de Be lastingdienst, Westerhout Groep, Fitland en oud-speler loos van Bar- neveld. Met die partijen heeft For tuna een schikking getroffen. De kleinere schuldeisers hebben een brief gekregen met daarin het voorstel. Vooralsnog heeft nie mand van die partijen negatief ge reageerd, maar nog niet iedereen is al akkoord. Heiwig: .„We hebben vandaag op weg naar Zeist nog getelefoneerd om partijen over de streep te trek ken. Sommige dingen kunnen echt pas op het allerlaatste mo ment worden geregeld." Als de schuldsanering inderdaad grotendeels is opgelost, is Fortuna verlost van een van de grootste problemen. De direct opeisbare schuld hing als een molensteen om de nek van de Sittardse club. Twee andere problemen die wel nog boven de markt hangen, zijn een exploitatietekort en een gat in de begroting. Het tekort van het lo pende seizoen bedraagt naar ver- luid drie ton. Het begrotingstekort is minimaal twee ton. Dat is het bedrag dat een shirtsponsor moet ophoesten, maar die is nog niet ge vonden. men 26 skeeleraars" aan de start, aanmerkelijk meer dan vorig jaar. Bovendien kwamen ze niet alleen uit Zeeland, maar ook uit Zuid-Holland, Brabant en Gelder land. Volgens organisator Olivier Goudt was dat onder meer te dan ken aan het feit dat het prijzengeld in vergelijking met vorig jaar ver viervoudigd is. Bij de jeugd was de zege voor Ant- wan Tolhoek uit Yerseke, zoon van oud-wielerprof Patrick Tolhoek. Antwan reed pas z'n tweede skeelerwedstrijd. Gelderlander Cla rence Havelaar werd tweede, pro- vinciegenote Clarissa Maren der de. Er kwamen 13 jeugdigen aan de start. Vorig jaar waren dat er 2. Nederlands kampioen Joanathan Duinkerke uit Goes de grote favo riet. Bij de jeugd komen alle verenigin gen uit het district Zuid-West naar Nieuwdorp, waaronder de ZRTC Theo Middelkamp en de Wv Zeeuws-Vlaanderen. De dikkeban- denwedstrijden staan gepland van af 12.00 uur. De eerste jeugdcatego- rie start om 13.00 uur terwijl de ID-renners om 14.50 uur aan hun karwei beginnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67