Musical op Ostrea Lyceum Spijkerkruis in kerk Middelburg LAATSTE KUNST ANTIEK Acht aanhoudingen bij Bevrijdingsfestival (Drew ije/Laheb Hotelplannen Terneuzen lijden onder bouw van vakantiehuizen Gimbrère öhsr GEVRAAGD: LAATSTE INNAMEDAGEN VEILING 10 JUNI Beter voor het milieu, het beste voor uw beurs. PZC Donderdag 7 mei 2009 I 27 Into the Woods is laatste stuk voor regisseur Van Weele. door Raymond de Frel goes - Het Ostrea Lyceum in Goes waant zich deze dagen in een sprookjeswereld. In de musical 'In to the Woods' kruipen leerlingen in de huid van wolven en heksen. Dat hebben ze te danken aan de vriendin van BNN-presentator en oud-leerling Patrick Lodiers. „Zij wees mij op deze musical van Broadway-componist Stephen Sondheim", vertelt regisseur Ton van Weele. „Dat geeft ook meteen de betrokkenheid aan die ik na streef Er is niets mooiers dan dat je ziet dat oud-leerlingen iets met hun toneelervaring op onze school hebben gedaan." 'Into the Woods' is Van Weeles laatste poging om leerlingen en thousiast te houden voor toneel en musical. Na dertig jaar houdt hij het voor gezien als schoolregis- seur. In die jaren gaf hij leiding aan dertig toneelstukken en zes musicals op het Sint Willibrordcol- lege. Na de fusie met het Buys Bal lotcollege bleef het een jaartje stil. „We wilden namelijk echt met een spektakelstuk de fusie ingaan. Ik heb een halfjaar gezocht naar een kwalitatief hoogwaardige mu sical, die nog niet in productie middelburg vlissingen www.gimbreremode.com perkpolder - De bouw van 1350 tot 1500 vakantiewoningen aan de Zeeuws-Vlaamse kust en de ruim 200 geplande recreatiewoningen bij Perkpolder zijn een bedreiging voor de hotelsector. Dit blijkt uit de marktanalyse van adviesbureau fl twi craracuDt~-~r. jssxGcdcT- ZEEUWS VEILINGHUIS VOLKSKUNST Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl j info(a}zeeuwsveilinghuis.nl vlissingen - Tijdens het Bevrij dingsfestival in Vlissingen heeft de politie dinsdag acht mannen aan gehouden. Eén wegens verboden wapenbezit en zeven anderen voor vechtpartijen, dreigen met ge weld en het veroorzaken van over last. Zes van hen mochten gisteroch tend weer naar huis. T\vee ande ren zitten nog vast in de politiecel len van gevangenis Torentijd in Middelburg. Een 32-jarige Vlissin- ger zit nog vast voor het bezit van een verboden wapen en een der tien jaar jongere plaatsgenoot om dat hij in een café in de binnen stad een ander mishandelde. Ondanks de vele aanhoudingen is de politie niet ontevreden over het verloop van het Bevrijdingsfesti val. Woordvoerder Alwin Don merkte wel op dat de politie die dag veel werk moest verzetten. „Er was veel publiek en wij kregen veel meldingen." Zo kreeg de politie te horen dat er met glas werd gegooid naar het po dium met artiesten op het Bel- lamyplein, dat er met brommers werd gescheurd, dat er bloembak ken omver werden getrokken en dat er her en der in de Vlissingse binnenstad werd gevochten. „Op al die meldingen moesten we af', geeft Don aan. Volgens Don moest de politie ook regelmatig bemiddelen bij dreigen de situaties om erger te voorko men. Ook moest het publiek ge waarschuwd worden voor vals geld. was." Op het toneel staan twintig leerlingen en docenten. Het gros heeft zangles en ziet de musical als een mooie springplank tot 'mis schien wel veel meer.' Van Weele kan alleen maar hopen dat zijn laatste kunststukje een nieuwe Pa trick Lodiers of Katinka Polder man (beiden oud-leerlingen) ople vert. „Ik vind dat toneel bij de mid delbare schooltijd hoort, want je steekt er ontzettend veel van op." De voorstellingen in het Ostrea Ly ceum aan de Fruitlaan in Goes be ginnen vandaag, morgen en zater dag om 19.30 uur. De matinee op zaterdag begint om 14.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar op alle loca ties van het Ostrea Lyceum. Van Spronsen Partners in op dracht van de gemeente Terneu zen. Het bureau berekent dat in Terneuzen nog ruimte is voor een hotel met hooguit 90 kamers. Er liggen plannen voor vijf nieuwe hotels; goed voor 300 kamers. cneicl BTW/BPMenercl kosten ttftoamuken Wips-mien «wibeliouoen Al Gratis navigatiesysteem, gratis Bluetooth®, gratis af-fabriek roetfilter. Voor de slimme ondernemers. De onvolprezen Ford Transit. Da absolute top onder de bedrijfsauto's. Door en door betrouwbaar Nu met gratis kleuren- navigatiesysteem, gratis Bluetooth'''' en gratis af-fabriek roetfilter. De Ford Transit is leverbaar vanaf 16.950,-. Lease vanaf 399,- p.mnd. met FordBusinessPartner. Ga nu naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl voor deze superdeal! Feel the difference door Theo Giele MIDDELBURG - Na kerken in Rotter dam, Nijmegen en Den Haag-Be- zuidenhout krijgt ook de Nieuwe Kerk in Middelburg het zogeheten Cross of Nails. Kerken waar dit 'spijkerkruis' als symbool van ver zoening en vrede is geplaatst, we ten zich verbonden met de kathe draal in Coventry, de Engelse stad die op 14 november 1940 door een Duits bombardement werd ver woest. Op zondag 17 mei, exact 69 jaar na dat de Nieuwe Kerk met een groot deel van het centrum van Middel burg in de as werd gelegd, wordt het kruis tijdens een dienst ge plaatst. Bij de plechtigheid zijn ook de deken van Coventry, David Porter, en de voorzitter van het Ne derlandse Coventryberaad, domi nee B. Kuipers, aanwezig. De dienst begint om 10.00 uur en wordt geleid door de dominees G.J. Smit en D. de Dreu. Het kruis, gevormd door drie sa mengebonden grote spijkers, is na de oorlog een symbool geworden voor verzoening en vrede. Vanuit Coventry werd na de oorlog con tact gezocht met verwoeste Duitse steden als Kiel, Dresden en Ber lijn. Inmiddels zijn er over de hele wereld meer dan honderdzestig Crosses of Nails geplaatst, veelal in steden die getroffen zijn door oor logsgeweld. De Nieuwe Kerkge meenschap is al een paar jaar be trokken bij het Coventryberaad. Net als in alle, tot de Coventryge- meenschap behorende kerken in de wereld, wordt in de Nieuwe Kerk elke vrijdag om 13.00 uur het 'Middaggebed voor vrede en ver zoening' uitgesproken. In dit ge bed komt steeds de bede 'Heer, vergeef het' terug. Deze woorden werden na het bombardement op de muur van de kathedraal van Coventry geschreven. Die verbond- heid door gebed is het voornaam ste doel van de Coventrygemeen- schap, zegt dominee D. de Dreu. De toneelspelers van het Ostrea Lyceum hadden gisteren de generale repetitie. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63