eelan Farid op Ajax-avontuur in de Arena Boek over opstand 'Nieuw Zeeland' ligt voor scholieren niet in de provincie Zeeland Digitenne kpn n u m Jaar gevangenis voor misbruik Beter beeld en geluid. Met Digitenne bespaar je 100,- per jaar*op je tv-kosten. Makkelijk toch? pzc Donderdag 7 mei 2009 I 25 Kamperen op het voetbalveld van de Amsterdam Arena. door René Schrier zierikzee - Stilletjes hoopt de 11-ja- rige Farid Saif uit Zierikzee dat op een goede dag eens een scout van Ajax naar een wedstrijd van Mevo komt kijken als hij in de goal staat. De prestaties zijn er naar. Hij is im mers keeper van het kampioenself tal Ei van Mevo. Maar hoe dan ook, hij kan aan staande zondag al zijn visitekaartje in de Amsterdam Arena afgeven. Hij is met 109 jongens en meisjes uit heel Nederland uitgenodigd om bij Ajax op het hoofdveld te kamperen. Een paar weken terug vulde Farid een formulier op de in- Verrassing na het invullen van een formulier op de Ajax internetsite temet-site van Ajax in. Vervolgens kwam er een brief dat hij was uit verkoren om zondag naar de wed strijd Ajax-Twente te komen kij ken. Daarna krijgt hij een rondlei ding door de Arena en wonen ze de huldiging van de jeugdelftallen van Ajax bij. Dan gaan ze spelle tjes doen en de tenten opzetten. Alle tenten komen langs de zijlijn te staan, maar er mag er één op de middenstip staan. Farid Saif zou er geen bezwaar tegen hebben als dat zijn tent zou zijn. De maandagmorgen worden ze ge wekt en na het ontbijt kunnen ze kennismaken met de spelers van Ajax. Dat is een van de hoogtepun ten van het bezoek aan de Arena voor Farid. Hij is vast van plan een maximum aantal handtekeningen te scoren. Overigens is zijn broer hem wat dat betreft al voor ge weest. De bal waarmee hij zo trots voor de foto poseert bevat ook al de handtekeningen van de spelers. Maar die bal is dus van zijn broer. Farid is al jarenlang Ajax-fan, net als zijn oudere broer Rehan trou wens. Die had ook recent al iets ge wonnen via de Ajax-site. Hij mocht na een wedstrijd het veld oplopen. Farid is toen natuurlijk mee geweest naar die bewuste wedstrijd. Dat was tegen Willem II. Een buitenkansje voor de Zierik- zeeënaars, want Ajax won weer eens en wel met 7-0. De vraag of het nog we leuk is om Ajax-fan te zijn nu ze weer geen kampioen zijn geworden, begrijpt hij niet goed: „Natuurlijk is het leuk. Het is toch mooi om naar te kijken." Als keeper is zijn grote voorbeeld Maarten Stekelenburg. Dat Ajax de laatste weken een paar keer flink heeft verloren deert hem niet. Het komt allemaal weer goed. Hij is er vast van overtuigd dat Rafaël van der Vaart en Wesley Sneijder weer terugkomen naar Amsterdam. Dat had Ajax zelf trouwens ook al aan gekondigd. En dan is alle leed vol gens hem voor Ajax geleden. Farid en zijn broer volgen het doen en laten van Ajax via het in ternet, teletekst en natuurlijk tele visie. Hij vindt het een beetje jam mer dat het net schoolvakantie is. Nu weet alleen een vriendje dat kwam spelen nog maar van zijn grote Amsterdamse avontuur aan staand weekeinde in de Arena. Hij heeft het nog niet aan veel vriend jes kunnen vertellen. Maar dat haalt hij volgende week ruim schoots in. Natuurlijk gaat. Ook hult Farid Saif uit Zierikzee zich in een toepasselijk tenu met bijbehorende attributen als het over Ajax al moet hij daarvoor dan een beroep op zijn broer doen. foto Dirk-Jan Gjeltema ellewoutsdijk - Vertegenwoordi gers van de heemkundige kringen die actief zijn in de gebieden die vóór de Tachtigjarige Oorlog tot Zeeland behoorden, krijgen zater dag het eerste exemplaar van een boek door C. Rooze-Stouthamer. Dat gebeurt in 't Kerkje van Elles- diek in Ellewoutsdijk, de woon plaats van de auteur. Rooze deed onderzoek naar de ver houding tussen Zeeland en het centraal gezag van de Spanjaarden in de periode 1566-1572. In De opmaat tot de Opstand zoomt ze in op de houding van de Zeeuwen ten opzichte van de Spaanse koning. Vanaf 14.30 uur vertelt de auteur over haar boek. den haag - Een 49-jarige man uit Kamperland moet een halfjaar de cel in wegens seksueel misbruik van de 9-jarige pleegdochter van zijn voormalige vriendin. Het Haagse gerechtshof veroordeelde hem gisteren in hoger beroep tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. De man was eerder door de Mid delburgse rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar cel, waarvan een half jaar voorwaardelijk. De ver dachte zei dat er bij justitie onte recht het beeld bestaat dat hij zijn gedrag bagatelliseert. Het Openbaar Ministerie eiste twee weken geleden tweeënhalf jaar gevangenisstraf Si II Digitaal beeld en geluid voor maar €7,50 per maand Gratis gebruik van een digitale ontvanger Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten Primafoon kpn.com 0900-02441 sluit je aan Uit discussie blijkt ook dat openbaar vervoer sterk moet verbeteren. door René Schrier zierikzee - Twee groepen jonge ren, havo 4 en havo 5, op het Zie- rikzeese Pontes Pieter Zeeman. Op een enkeling na willen ze allemaal weg uit Zeeland. Misschien dat ze na 30 jaar dan nog eens terugko men naar Zeeland. Om uit te rus ten. Als je als Zeeuwse provinciebe stuurder het beste voorhebt met je provincie, dan moet dat toch een schrikbeeld zijn. Maar dat is wel hoe jongeren over hun toekomst in Zeeland denken. De bijeen komst met de scholieren in Zierik zee was er een in de discussieserie over 'Nieuw Zeeland'. Medewer kers van de provincie bezoeken scholen, maar ook andere bevol kingsgroepen, om te horen hoe zij denken over het feit dat de bevol king van Zeeland in de nabije toe komst afneemt en hoe daar op in Zierikzeese scholieren konden meepraten over de toekomst van Zeeland. Ze willen namelijk bijna zonder uitzondering uit Zeeland vertrekken. te spelen. Nieuw Zeeland' wordt dat genoemd. Zowel jongeren als ouderen noe men steevast één gemeenschappe lijk pijnpunt: het ontbreken van deugdelijk, openbaar vervoer. Naar Dreischor gaan met de bus kan, maar je komt er niet meer weg, om maar eens wat te noemen. Overigens nog een voor provincie bestuurders om over na te denken; scholieren hebben geen idee wat de provincie doet. In de discussie over blijven in Zee land of vertrekken, kwamen argu menten naar voren als dat het stu dentenleven buiten Zeeland gezel liger is en dat je leeftijdgenoten op zoekt. De Hogeschool Zeeland mocht in die redenering best dood bloeden. Ook het ontbreken van werk was een argument om te ver trekken. Ouderen verzorgen bleek geen wenkend perspectief Opmerkelijk was het antwoord op de vraag: wat moet er veranderen om jullie weer terug naar Zeeland te laten komen. Het antwoord: er moet niets veranderen. Als we te rugkomen is dat om uit te rusten en te ontspannen. Dan komen we niet voor de veranderingen. Maar dan moet het openbaar vervoer wel flink verbeteren, kwam er nog achteraan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61