Zeeland PZC 21 Later sluiten café De Steeg afgewezen deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Nergens goedkoper SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 Arts ©tos Dansende molen Donderdag 7 mei 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuwse jongeren krijgen slipcursus van hun verzekeraar Ook afspraken over natuur en visserij in Oosterschelde renesse - „Kijk, hij danst", roept een meisje blij als het zelf in elkaar geknutselde windmolentje snelle rondjes draait. Een groepje kleuters speelde gistermiddag bij na- tuureducatiecentrum Ecoscope in Renesse het spel 'win dekind'. Achter een groot windscherm leerden ze alles over wind: bijvoorbeeld dat het molentje niet draait als het achter het scherm staat, maar een stuk beter als het op een onbeschutte plek wordt opgesteld. De oude re kinderen vermaakten zich met het onderzoeken van water. foto Dirk-Jan Cjeltema Argument dat overlast dan afneemt, overtuigt burgemeester niet. door Ton van den Nouweland zierikzee - Horeca-ondernemer Mike Witvliet van nachtcafé De Steeg in Zierikzee krijgt het niet voor elkaar zijn zaak een uur lan ger open te houden. Net als alle an dere café's op Schouwen-Duive- land, moet hij om 3.00 uur dicht. De Steeg en café De Vlinder had den een gedoogbeschikking tot vier uur. Maar sinds januari vallen ze onder het nieuwe raadsbesluit, waarin is bepaald dat alle horeca om drie uur dicht moet zijn. Witvliet: „Sinds dat moment krijg ik klachten over geluidsoverlast uit de buurt. Mijn klanten willen om drie uur gewoon nog niet naar huis. In Goes en Middelburg kun nen ze tot vier uur terecht, in Vlis- singen tot vijf uur en De Hooizol der in Westkapelle is zelfs tot zes uur open." De Zierikzeese kroeg baas zegt 20 procent omzet te mis sen, sinds hij vroeger moet sluiten. Argumenten die burgemeester Ge rard Rabelink in een gesprek eer der deze week niet konden overtui gen: „Nee, er ligt een raadsbesluit en daar heb ik me aan te houden. Wel is het zo dat er binnenkort een tussentijdse evaluatie met de horeca wordt gehouden. De slui tingstijd zal een van de gesprekson derwerpen zijn. Overlast is niet al leen iets voor de overheid, het is ook een zaak van de ondernemer. Als je gespreide sluitingstijden wil, ga dan eerder dicht, zou ik zeggen. Maar Witvliet wil tot vier uur open zijn. Nou, dan gaat iedereen dus om vier uur naar huis en heb je nog steeds overlast", aldus Rabe link. „Dit geeft aan hoe weinig in zicht de burgemeester in de zaak heeft," reageert Witvliet. „Ik heb De Steeg nu twee jaar. Anderhalf jaar gingen probleemloos voorbij en nu zijn er ineens klachten. Ik ben buitengewoon teleurgesteld in de opstelling van de burgemeester. Hij heeft het over stimuleren van het ondernemerschap en van het toerisme. Dat blijken dus allemaal mooie verhaaltjes te zijn." Schouwen-Duivelander gewond bij vechtpartij vlissingen - Een 24-jarige inwo ner van Schouwen-Duiveland is in de nacht van dinsdag op woens dag gewond geraakt bij een vecht partij in een café op de Nieuwen- dijk in Vlissingen. De man kreeg ruzie met een 19-ja- rige Vlissinger, waarna hij door meerdere mensen werd geslagen. Hij is met een gezwollen oog en ander letsel aan het gezicht naar het ziekenhuis gebracht. ZEEUWSE Voor zijn werk moest de Goese- naar laatst in Vlissingen zijn, de stad die zo nauw verbonden is met de zee. Het was heerlijk weer, dus hij be sloot de tijd tussen twee afspraken te doden met een wandeling door Vlissingen. Op een gegeven moment kwam hij bij een gevel waaraan een muur- Tip? redactie@pzc.nl schild hing met de woorden: 'mari time arts'. „Ha, een scheepsarts", dacht hij. Zo'n praktijk paste helemaal in het romantische beeld dat de Goese- naar van Vlissingen had. Tot hij bij de bewuste gevel naar binnen keek en schilderijen met al lerlei bloederige zeeslagen zag staan! Cacharel Noa of Anaïs Anaïs eau de toilette 100 ml x/am& aeijitrf# e geldt t/m zondag 10 mei 2009 °p je voordeligs, j vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu mini loempiaatjes, curry van kip of oosterse groenten en passievruchtenbavarois 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond, 19.30-20.30 uur Wim de Bie vertelt over en signeert Meneer Foppe fr-de hele reutemeteut gratis kaarten reserveren: 0118 886 870 zaterdag 9 mei 15.00-16.30 uur Shothun The Little boy Americana meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57