Scheldesport is er klaar voor marathon voor ■BouwCenterasLogus-De Hoop Fortuna Sittard moet nog een week wachten op uitspraak Familiefeest bij strijd om Skeelercup 4 acties, 42 uur la 42% korting keuken Jeugdrenners naar Nieuwdorp Zeelandia Middelburg C1 en WHS F1 staan erbij... Zeeuwse kampioensfoto's op www.pzc.nl/foto Z PZC Donderdag 7 mei 2009 3 7 Basketballers strijden tegen Tantulus voor plaats in hoofdklasse. door Aector Dooms terneuzen - De basketballers van Scheldesport spelen morgen en zondag tegen Tantalus in de na- competitie voor een plaats in de hoofdklasse. Morgenavond gaat de ploeg van trainer Peter Vaal in Eindhoven op bezoek bij de num mer twee uit de andere overgangs klasse. Zondagmiddag is de return in Terneuzen. Vaal weet niet wat zijn" ploeg te wachten staat. „Ik weet niet veel van de tegenstan der. Ik begrijp dat de selectie uit studenten bestaat en gedragen wordt door twee sterke buitenland se spelers. Zij vertrekken aan het eind van het seizoen, maar spelen nog wel mee tegen ons." Vaal heeft de laatste weken scherp getraind met zijn selectie. „Het zag er goed uit. De spelers maakten een gretige indruk. We zijn er klaar voor. Nu maar hopen dat het er in de wedstrijden uitkomt." De Axelse coach wil de schade in Eind hoven beperken om het in eigen huis te beslissen. „Ik vind het een voordeel dat we eerst uit spelen. In Eindhoven zullen we proberen het spel te vertragen, zodat de te genstander niet in het ritme kan komen. Ik heb vernomen dat Tan talus een wisselvallig seizoen ach ter de rug heeft. Laten we hopen dat ze tegen ons een mindere dag hebben." Scheldesport mist uit nog altijd de geschorste Rochardi Maduro. Thuis kan de Terneuzen- se ploeg wel een beroep doen op de fysiek sterke speler. Van de se lectie zijn Michiel Acke en lelie Houtzager geblesseerd. De 17-jari- ge Ricardo Loof is toegevoegd aan de selectie. De winnaar moet te gen de laatste nummer drie van de hoofdklasse spelen, maar dat is niet helemaal zeker. De basketball- bond moet nog beslissen over de uitbreiding van de eerste divisie tot 16 teams. Dat zou betekenen dat er een extra plaats vrijkomt in de hoofdklasse. Vrijdag: Tantalus-Scheldesport. Zon dag: Scheldesport-Tantalus, aanvang 15.30 uur. Sporthal Vliegende Vaart, Terneuzen. Club bereikt al wel akkoord met grootste schuldeisers. sittard - De toekomst van Fortu na Sittard wordt waarschijnlijk pas na afloop van dit seizoen duidelijk. De beroepscommissie van de KNVB verwacht binnen 'afzienba re tijd' uitspraak te doen over de li centie van de Sittardse club. „Normaal gesproken doet de com missie binnen enkele weken uit spraak", aldus Fortuna-woordvoer- der Paul Rousseau. „Gezien de om standigheden proberen ze dat nu sneller te doen. Maar dat zal zo goed als zeker pas volgende week worden." Volgens Rousseau valt er geen zin nig woord te zeggen welke kant de uitspraak op gaat „De commissie laat niks los, maar we zijn in ieder geval niet afgeserveerd." Fortuna bereikte gisteren op het al lerlaatste moment een akkoord met alle grote schuldeisers. Dat zei Wil Heiwig van de stichting Trots rav Fortuna Sittard krijgt in Zeist nog geen uitspraak over de licentie van de Limburgse club. De club is wel hoopvol gestemd nu er een akkoord is met de schuldeisers. op Fortuna vlak voor de zitting van gisteravond in Zeist. Daarmee is de schuldsanering nog niet hele maal rond, maar de club is wél een eind op weg. Volgens Heiwig telt de club tussen de 65 en 70 crediteu ren die in totaal 1,8 miljoen euro te goed hebben. Het voorstel van For tuna is dat iedereen 15 procent van zijn schuld krijgt uitbetaald. De Be lastingdienst krijgt het dubbele, zo als dat wettelijk is vastgelegd. De vier grootste eisers zijn de Belas tingdienst, Westerhout Groep, Fit- land én oud-speler Joos van Barne- veld. Met die partijen heeft Fortu na een schikking getroffen. De kleinere schuldeisers hebben een brief gekregen met daarin het voorstel. Vooralsnog heeft nie- mand van die partijen negatief ge reageerd, maar nog niet iedereen is al akkoord. Heiwig: „We hebben vandaag op weg naar Zeist nog getelefoneerd om partijen over de streep te trek ken. Sommige dingen kunnen echt pas op het allerlaatste moment worden geregeld." Als de schuldsanering inderdaad grotendeels is opgelost, is Fortuna verlost van een van de grootste pro blemen. De direct opeisbare schuld hing als een molensteen om de nek van de Sittardse club. goes - De familie Janse uit Yerseke was gisteravond oppermachtig in de tweede wedstrijd om de Zeeuw se ABN Amro Skeelercup. Vader Leo Janse schreef in Goes beide manches op zijn naam en ging dus met de eindzege aan de haal. Zoon Anthony werd tweede in het klas sement, dankzij een tweede en een vierde plaats. Zuid-Hollander André van den Burg werd derde. Quinten Meulblok uit Burgh- Haamstede (5e), Jaap Nieuwenhuij- ze uit 's-Heer Arendskerke (7e) en Peter van Waes uit Oostburg (9e) eindigden in de toptien. De animo voor de wedstrijd op de Goese skeelerbaan was onver wacht groot. Bij de senioren kwa men 26 skeeleraars aan de start, aanmerkelijk meer dan vorig jaar. Bovendien kwamen ze niet alleen uit Zeeland, maar ook uit Zuid-Holland, Brabant en Gelder land. Volgens organisator Olivier Goudt was dat onder meer te dan ken aan het feit dat het prijzengeld in vergelijking met vorig jaar ver viervoudigd is. nieuwdorp - Bert van Gils is in Zeeland een grote animator van het jeugdwielrennen. Zaterdag houdt hij in Nieuwdorp de plaatse lijke jeugdronde. Alle jeugdcategorieën komen aan de vertreklijn. Eerst is er een dikke- bandenwedstrijd en daarna is het de beurt aan de licentiehouders en de ID-renners. „De belangstelling is weer groot. Er zijn bijna 200 in schrijvingen", vertelt Van Gils niet zonder trots. Bij de ID-renners is Nederlands kampioen Joanathan Duinkerke uit Goes de grote favo riet, zeker nu hij zondag in Sprun- del met de zege aan de haal ging. Bij de jeugd komen alle verenigin gen uit het district Zuid-West naar Nieuwdorp, waaronder de ZRTC Theo Middelkamp en de Wv Zeeuws-Vlaanderen. De dikkeban- denwedstrijden staan gepland van af 12.00 uur. De eerste jeugdcatego- rie start om 13.00 uur terwijl de ID-renners om 14.50 uur starten. in Hulst (foto) tot de finish in Terneuzen goed beveiligd is. foto Casnile Scheistraete .werkt. Ikzelf kan alles nu wel dro men." Het draaiboek is ondertus sen klaar. Daarin is de route in ze ventien stukken verdeeld. Enkele voorbeelden daarvan zijn Kapelleb- rug, de Langeweg bij Axel en Rijks weg 61 bij Terneuzen. Voor alle 112 verkeersregelaars is er een aparte taakomschrijving. „We laten niks aan het toeval over. Inmiddels dui zelt het mij ook een beetje van de getallen. Om een beeld te geven: er zijn straks meer dan 250 vrijwil ligers in touw. Daarnaast zijn er op de verschillende locaties twaalf agenten actief Ook helpen onder weg twee of drie motoragenten mee. En dan heb ik het nog niet eens over materialen die we voor de route nodig hebben. Zoals ze venhonderd meter dranghekken, vijf kilometer afzetlint en zo'n vijf honderd paaltjes om dat lint aan vast te maken." Alleen externe om standigheden kunnen wat Boon man-betreft nog roet in het eten gooien. Zoals extreme hitte, nood weer, een ramp van nationale om vang of kwaadwilligheid. Indach tig het tragische incident tijdens Koninginnedag in Apeldoorn, wil hij daar niet al te lang bij stilstaan. „Ik ga er van uit dat we van zulke dingen verschoond blijven." tijdens de Zeeuws Vlaanderen Marathon week! Kom van 11 t/m 16 mei naar onze showroom!' Terneuzen: Kennedylaan 32, T 0115 - 68 0612 www.logusdehoop.nl "Vraag naar de voorwaarden in de winkel OOK VOOR VERVANGINGSAPPARATUUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55