Terneuzen investeert in jeugdwerk Fel verzet Boerenbond tegen Schipdonkkanaal Digitenne Cliënten leven zich uit tijdens Tragel Games Beter beeld en geluid. Met Digitenne bespaar je 100,- per jaar*op je tv-kosten. Makkelijk toch? z pzc Donderdag 7 mei 2009 25 Personeelssterkte is onvoldoende om aan vraag te voldoen. Wout Bareman terneuzen - De stichting leugd- en Jongerenwerk in Terneuzen wordt verder uitgebouwd. Dat is nodig omdat de politieke en maat schappelijke druk op de organisa tie groeit en het aantal activiteiten daardoor snel stijgt. Om die groei het hoofd te bieden, willen burgemeester en wethou ders de personeelssterkte (nu ne gen) iets uitbreiden. Er is 55.000 euro mee gemoeid. Het is overi gens ook de bedoeling dat het leugd- en Jongerenwerk eind dit jaar verhuist van de vestiging in de Nieuwstraat naar een voormalig schoolgebouw in de Jacob Cats- straat. Het Jeugd- en Jongerenwerk in Ter- neuzen Was tot 2007 onderdeel van de stichting Welzijn, maar staat sindsdien op eigen benen. Volgens B en W is gebleken dat de kleine organisatie erg kwetsbaar is. De werkdruk was en is erg hoog U| Om het verzelfstandigde Jeugd- en Jongerenwerk in Terneuzen uit te bouwen tot een 'sterke' or ganisatie is uitbreiding van het personeelsbestand nodig. en bij uitval van medewerkers blijkt het erg moeilijk om alle op drachten uit het werkplan uit te voeren. „Met goed teamwerk én ondersteuning van de zusterstich- ting uit West- Zeeuws-Vlaanderen is de 'schade' beperkt gebleven." Wethouder Cees Liefting: „We wil len nu een sterke, uitvoerende in stelling op het terrein van jeugd- en jongerenwerk neerzetten. Daar bij draait het vooral om een solide aansturing van de medewerkers en de aanwezigheid van voldoen de mensen om aan de maatschap pelijke en politieke vragen tege moet te komen." Besloten is om directeur Jo Stanne- veld van de gemeentelijke kunst koepel Toonbeeld voor acht uur per maand 'in te huren' als directeur/manager, naast de coördi nator Johan Harinck (38 uur). Die houdt de dagelijkse leiding, Stan- neveld krijgt de algemene leiding en eindverantwoordelijkheid. Daarnaast vergt de uitbreiding van het speelproject Speelneus extra in zet, terwijl ook de zogenoemde programmacoördinatie voor de Brede Scholen meer aandacht krijgt. Tenslotte wordt ook de be geleiding van de vrijwilligers in de jeugdaccommodaties bekeken. Die vragen meer begeleiding. Ook dat kan uiteindelijk leiden tot perso neelsuitbreiding. terneuzen - Het enthousiasme onder 'de deelnemers aan de Tragel Games was groot, gisteren op het hockey veld van Olympia in Terneuzen. Twaalf groepen van Stichting Tragel gingen de strijd met elkaar aan om zo veel mogelijk punten bij elkaar te sprokkelen bij de ver schillende onderdelen. Vooral het onderdeel waarbij bei de partijen zoveel mogelijk knuffels over het net moes ten gooien (foto), was geliefd. „Niet denken maar doen", luidde de instructie van stagiaire Gertjan van den Dries. Ook het spel waarbij er met waterballonnen op foto's van de organisatoren gegooid mocht worden, sprak de cliënten wel aan. Mede-organisator Tim Meche- linck van de afdeling Beweging, moest het ook enkele keren zelf ontgelden toen de deelnemers het niet op zijn portret maar op hem zelf hadden gemunt. Hij kijkt met een goed gevoel terug op de Tragel Games: „De cliënten hebben enorm veel lol gehad en dat is waar wij het voor doeri." foto Wim Kooyman BRUIDEGOM IN ZEELAND vanwesten.com Primafoon kpn.com 0900-0244 (ïoct. per mirt.) sluit je aan Kom nu kijken en passen voor je trouwpak bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeland: Van Westen Mannenmode in Zaamslag VERDIEN JE TROUWPAK TERUG! Maak jóuw gast ónze klant en verdien je trouwpak terug! Kijk snel op www.vanwesten.com/trouwpak en profiteer! VAN WESTEN n westen mannenmode zaamslag 0115 - 436 100 door Wout Bareman damme - De verbreding van het Schipdonkkanaal in de V'aamse grensstreek vormt een te grote aan slag op de open ruimte in Oost en West-Vlaanderen. De machtige Belgische Boeren bond vindt dat de Vlaamse rege ring het hele project moet schrap pen. De boeren weten zich ge steund door de milieuorganisaties Natuurpunt en de Bond Beter Leefmilieu. Het verbrede kanaal moet de haven van Zeebrugge de vurig gewenste aansluiting op de nieuwe Schelde-Seineverbinding bezorgen. De haven zou via het ka naal ook direct aangesloten kun nen worden op de belangrijke noord-zuidroute tussen Rotter dam, via de Westerschelde en het Kanaal Gent-Terneuzen naar Bel gië en Frankrijk. De verbreding van het 56 kilometer lange kanaal veroorzaakt volgens de Boeren bond echter alleen maar narig heid, zoals verzilting van land bouwgrond en natuurgebieden. Net als actiecomités in de grens streek stelt de Boerenbond als al ternatief verbetering van het spoor en de wegen voor én uitbreiding van de estuaire vaart via de Noord zee richting Westerschelde. Digitaal beeld en geluid voor maar €7,50 per maand Gratis gebruik van een digitale ontvanger Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49