'EHBO vernieuwt elke Verbod op gsm's en iPods in het verkeer Eerste Interculturele Vrouwendag in regio Werken in de Zorg Een (9oAt, Weót, ik puz zel het hedt 22 I Donderdag 7 mei 2009 PZC Lenteconcert van fanfare Clinge CLINGE - De fanfare Weldoen door Vermaak houdt zaterdag 9 mei een lenteconcert in zaal Malper- tuus. Naast de muzikanten onder leiding van Dirk Verholle treedt ook de percussiegroep van Wel doen door Vermaak voor het voet licht. Deze trommelaars worden geleid door Luc van Hoorick. Het concert begint om 20.00 uur. 20% bijtelling BMW 116i en 118i www.zwartepoorte.nl OPENHUIS op Maandag 11 mei 2009 HARTEN BEHEER B.V. heeft voor u TE HUUR: Op een schitterends locatie, nagenoeg naast het Veerse Meer', een Caté - Restaurant met bedrijfswoning. Door de uitstekende ligging tussen een jachthaven/Werf en een zeilschool en het fraai uitzicht over het "Veerse Meer" betreft het hier een uniek object met vele mogelijkheden U bent van harte welkom om op 11 mei 2009 het Café - Restaurant te komen bezichtigen tussen 11.00 uur en 15 00 uur aan de Polrediik 19.4351 RT te Veere Voor meer informatie? Bel: 06 - 557 930 88 Rolstoelers haken in op avondvierdaagse KLOOSTERZANDE - Bewoners van het zorgcentrum Antonius in Kloosterzande nemen maandag 25 mei deel aan de eerste tocht van de plaatselijke wandelvierdaagse. Om zoveel mogelijk ouderen mee te kunnen laten doen, zijn veel rol- stoelduwers nodig. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij Anto nius (0114-682230). De eerste avond van de vierdaagse gaat om 18.30 uur bij Antonius van start. Bij slecht weer sluiten de oudjes dinsdag 26 mei aan. Top/Gemeentebelangen dringt in brief aan op snelle wetswijziging. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het gebruik van 'speeltjes' als een mobieltje of een mp3-speler (iPod) in het verkeer is levensgevaarlijk en moet worden verboden. De politieke groepering Top/Gemeentebelangen in Terneu- zen dringt daar in een brief aan de Vaste Commissie voor Verkeer en Waterstaat van de Tweede Kamer op aan. Verkeersdeskundige Marijke He- melsoet van de groepering wijst er in de brief op dat verkeersveilig heidsorganisaties als Veilig Verkeer Nederland onderschrijven dat ver keersdeelnemers 'niet bezig moe ten zijn met andere, afleidende za ken, zoals het luisteren naar mu ziek, bellen of sms'en'. Er loopt momenteel ook een onderzoek van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid naar de risico's. In België wordt inmid dels ook een verbod overwogen. Hemelsoet: „Het is bij ons bij wet momenteel (nog) niet verboden naar muziek via een mp3-speler te luisteren tijdens het rijden. Wij moeten niet wachten op de uit komsten of cijfers indien blijkt dat er slachtoffers vallen door gebruik van die 'speeltjes' in het verkeer, maar onze verantwoordelijkheid nemen door direct al maatregelen te treffen. Met een wettelijk ver bod en een behoorlijk toezicht kan men verkeersslachtoffers voorko men." De griffie van de Tweede Ka mer heeft inmiddels laten weten dat de kwestie aan de orde komt in een van de eerstvolgende commis sievergaderingen. speciale bijlage op 27 mei r Adverteren? Bel(076)5312 277 VR W /ji;> li, E-mail: segmentteam@bndestem-pzc.nl I www.bndestem-pzcadverteren.nl WGGGNGR NieuwsMedia DVD SPAARZEGEL 'Baas in eigen bos 2' i ."V Iv www.pzc.nl/dvd door Wout Bareman TERNEUZEN - Op zaterdag 6 juni wordt in Zeeuws-Vlaanderen de eerste Interculturele Vrouwendag gehouden. Als voorbeeld dient een soortgelijke vrouwendag, die jaar lijks door het COS op Walcheren, wordt opgezet. Het thema in Zeeuws-Vlaanderen is 'Kleurrijke ontmoeting'. Anneke Vereecken van de stichting Jeugd- en Jongerenwerk Terneuzen en Desiree Vale van Vluchtelingen- Werk: „Doel is het vergroten van de sociale leefbaarheid door men sen uit verschillende culturen met elkaar in contact te brengen. Dit kan een aanzet zijn tot ontmoe tingsdagen in meerdere kernen, zo dat buren en wijkbewoners meer begrip krijgen voor eikaars leefwij ze en -omstandigheden." Volgens hen kan de vrouwendag bijdragen aan integratie al was het alleen al door vrouwen die nu buiten de boot vallen door bijvoorbeeld de taalbarrière, uit hun isolement te halen en hen te stimuleren zich de taal eigen te maken. De Intercultu rele Vrouwendag wordt gehouden in brede school De Kameleon in Terneuzen. Er zijn hapjes, mode shows, workshops, er worden sie raden verkocht en werkstukken geëxposeerd en op het plein wor den tal van kinderactiviteiten ge houden. Het PvdA-raadslid Nazil Atma^ - Yigit verricht de opening. Willie Remorie: 'Je bent lid van die club en als je je verantwoordelijkheid neemt, dan kun je ook niet meer weg.' Tip? redactie@pzc.nl Voor zijn werk moest de Goese- naar laatst in Vlissingen zijn, de stad die zo nauw verbonden is met de zee. Het was heerlijk weer, dus hij be sloot de tijd tussen twee afspraken te doden met een wandeling door Vlissingen. Op een gegeven moment kwam hij bij een gevel waaraan een muur- schild hing met de woorden: 'mari time arts'. „Ha, een scheepsarts", dacht hij. Zon praktijk paste helemaal in het romantische beeld dat de Goese- naar van Vlissingen had. Tot hij bij de bewuste gevel naar binnen keek en schilderijen met al lerlei bloederige zeeslagen zag staan! www.lekkerpuzzelen.nl ZEEUWSE:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46