Zealand PZC Nieuwe wind waait door politiek Sluis noa Jozef heeft weer schone nagels deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 Nergens goedkoper ZEEUWS-VLAANDEREN 29 21 22 en 23 Wietkwekerij ontmanteld CtOS Zeeuwse jongeren krijgen slipcursus van hun verzekeraar EHBO vernieuwt iedere dag, net als medische wetenschap Donderdag 7 mei 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Nieuw Gemeentebelang gaat geen oude rekeningen vereffenen. door Frank van eooten CADZAND-BAD - Nieuw Gemeente belang wil de grootste partij in de Sluise gemeenteraad worden. Lijst trekker Adri Rosendaal (nu nog Nieuw West) acht de nieuwe par tij hiertoe in staat. Nieuw Gemeentebelang, het resul taat van de fusie tussen Gemeente belangen, Nieuw West en Liberaal Sluis, is gisteren gepresenteerd in Cadzand-Bad. „Doel is een bijdra ge leveren aan de bestuurlijke we deropbouw van Sluis", zegt Ro sendaal. „Grotere politieke par tijen zijn noodzakelijk om dat voor elkaar te krijgen", verklaart hij de fusie. Nieuw Gemeentebe lang wil toekomstgericht besturen zonder oude rekeningen te vereffe nen, benadrukt de lijsttrekker. Rosendaal wordt op de.lijst ge volgd door William Gijsel (nu nog Gemeentebelangen) en Chris van de Vijver (nu nog Liberaal Sluis). „We zijn gelijkgestemde geesten", zegt Van de Vijver. „Adri is ons boegbeeld", vult Gijsel aan. Nieuw Gemeentebelang start dit najaar de campagne voor de ge meenteraadsverkiezingen in maart 2010. Rosendaal, Gijsel en Van de Vijver PW Nieuw Gemeentebelang deinst niet terug voor de gigantische klus om Sluis financed gezond te maken en om de bestuurlijke ver houdingen te herstellen. zijn zich bewust van de moeilijke klus in de komende raadsperiode om Sluis financieel weer gezond te maken en om de bestuurlijke ver houdingen te herstellen. „Door de interne verdeeldheid en de hape rende communicatie tussen colle ge en raad is Sluis in een moeras terecht gekomen; financiële proble men, een haperende reorganisatie en controversiële projecten. Er is zeker nog een raadsperiode nodig om Sluis weer op de rails te krij gen, maar wij deinzen hier niet voor terug", stelt Rosendaal. Juist daarom heeft Sluis ook be stuurlijke ervaring nodig, verkla ren Gijsel en Van de Vijver de keu ze voor 'gelauterde' politici op de eerste drie plaatsen. „Natuurlijk zijn wij ook voor verjonging van de raad, maar de Sluise raad heeft bestuurservaring nodig. Wij weten hoe de hazen lopen." Mocht Nieuw Gemeentebelang deel gaan uitmaken van het nieu we college, worden Rosendaal, Gij sel en Van de Vijver in ieder geval geen wethouder. De partij zoekt een kandidaat, bij voorkeur uit de streek, die op de kandidatenlijst komt te staan. De kiescommissie stelt de lijst dit najaar samen. Gemeentebelangen en Liberaal Sluis dienen deze raadsperiode ge woon uit. De vier voormalige frac tieleden van Nieuw West gingen vanwege een scheuring in de partij door als Helder Zeeuws, maar vol gens Rosendaal horen deze zetels nog steeds Nieuw West toe. Samen hebben ze zeven zetels en dit aantal moet minimaal haalbaar zijn, benadrukt Rosendaal. Vrijwilligers nemen de katholieke kerk in Aardenburg grondig onderhanden. foto Wim Kooyman Vrijwilligers maken katholieke kerk Aardenburg schoon. door Frank van Cooten AARDENBURC - Zo'n vijftien vrijwil ligers namen de parochiekerk van Heilige Maria Hemelvaart in Aar denburg gisteren eens goed onder handen. Dat was hard nodig. Twin tig jaar geleden was het godshuis voor het laatst grondig schoonge maakt. Na alle werkzaamheden van de af gelopen jaren, waaronder de res tauratie van het dak, vond het AXEL - In een woning aan de Marij- kestraat in Axel is dinsdag een hen nepkwekerij, de 30e dit jaar, ont manteld. In drie ruimtes werden 397 planten aangetroffen. Die zijn vernietigd. De politie heeft een. 51-jarige man aangehouden. kerkbestuur het nodig de handen uit de mouwen te steken. „Iedere bezoeker zegt weliswaar dat de kerk piekfijn in orde is, maar wie verder kijkt ziet dat overal toch be hoorlijk wat stof ligt", zegt Mare Moens, vice-voorzitter van 'het kerkbestuur. En dus gingen de vrijwilligers met ragebollen en emmers sop aan de gang om de kerk weer spik en span te krijgen. In de koffiekamer hing een waslijst aan klussen die allemaal werden gedaan. Zo was Leo Ducheine een paar uur bezig met het schoonmaken van het al taar en ging Irma Tas aan de slag met de preekstoel en het biecht- meubilair. „De twee emmers sop waren zwarter dan de zwartste kof fie." Andere vrijwilligers gingen de ban ken met een kwastje te lijf om ze weer geheel stofvrij te krijgen en ook de vierhonderd knielkussen- tjes werden uiteraard niet verge ten. Ook de kruisweg en andere beelden werden eens goed afge stoft. Zo heeft de heilige Sint Jozef eindelijk weer schone nagels. De vrijwilligers zijn ook vandaag nog bezig met de grote schoon maak van de katholieke kerk in Aardenburg. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu mini loempiaages, curry van kip of oosterse groenten en passievruchtenbavarois 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 meer info en fi vanavond, 19.30-20.30 uur Wim d6 Bie vertelt over en signeert Meneer Foppe en de hele reutemeteut gratis kaarten reserveren: 0118 886 870 0eken bestellen: www.drukkerijmid zaterdag 9 mei 15.00-16.30 uur Shothun The Little boy Americana delburg.nl A (kc Cacharel Noa of Anaïs Anaïs eau de toilette 100 ml Deze actie geldt t/m zondag 10 mei 2009 °p ie voordeligs, l """-cros. mi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45