veranderen' Poolvrouwen staan hun mannetje in machowereld Meidoornloop zorgt voor drukte in Nisse Familiefeestje bij wedstrijd om Zeeuwse skeelercup Zeelandia Middelburg C1 en WHS F1 staan erbij... Zeeuwse kampioensfoto's op www.pzc.nl/foto W PZC Donderdag 7 mei 2009 3 7 Zo is mijn vertrouwen in het ge loof sterker geworden. In mijn co ma heb ik een aantal dingen mee gemaakt waardoor ik nu bepaalde zaken over het leven zeker weet. Ik sta veel meer open voor mensen en doe veel vrijwilligerswerk." Naast haar geloof en de liefde voor haar man, oud-voetballer Jan Baai- jens, is ook hoop belangrijk. „Je moet hoop in het leven hebben, zo hoop ik in 2012 mee te doen aan de Paralympische Spelen in Lon den. Het is misschien hoog gegre pen maar je moet jezelf doelen stel len in het leven." „Nu komen er eerst nog een EK en een WK om naar toe te werken, maar daarna hoop ik dat het zover komt dat de bondscoach mij selec teert voor Londen. Ik zal in daar voor nog wel vooruitgang moeten maken maar ik heb goede hoop. Ik ben een echte doorzetster." door Sjaak Sinke NISSE - Wanneer de Verenigde Zak- lopers uit Nisse een sportevene ment houden, dan wordt het aan tal personen in het dorp zo onge veer verdubbeld. Zondag is de 13e editie van de Meidoornloop. Op het Dorpsplein wordt om 15.00 uur gestart voor de 15 en de 7.5 km, waarvoor zich al 150 deel nemers hebben aangemeld. Op de langste afstand is Jesper Francke uit Koudekerke de te kloppen man na zijn overwinningen in onder andere de Oranjeloop en de Massa loop. Dat de Meidoornloop een echte familieloop is, blijkt wel uit het feit dat het hele gezin Van An- rooy aan de start staat met vader en moeder John en Marietta en zoon Franklin op de 7.5 km en Shirin en Lindy op de jeugdloop over 1.5 km (15.30 uur). Voor de al lerkleinsten is er om 14.15 uur nog de befaamde snoepzakrace. Naast het hardlopen is er ook de mogelijkheid om te wandelen en te fietsen. Vanaf 12 uur kan er ge start worden voor 7.5 en 25 km wandelen of 25 km fietsen. De opbrengst gaat naar de uit Nis- se afkomstige kinderarts Piet de Haas, die samen met zijn vrouw Olga actief is in Tanzania met de bouw van een weeshuis. Inschrijven kan vanaf 12.00 uur in het Dorpshuis aan het Dorpsplein van Nisse. GOES - De familie Janse uit Yerseke was gisteravond oppermachtig in de tweede wedstrijd om de Zeeuw se ABN Amro Skeelercup. Vader Leo Janse schreef in Goes beide manches op zijn naam en ging dus met de eindzege aan de haal. Zoon Anthony werd tweede in het klas sement, dankzij een tweede en een vierde plaats. Zuid-Hollander André van den Burg werd derde. Quinten Meulblok uit Burgh- Haamstede (5e), Jaap Nieuwenhuij- ze uit 's-Heer Arendskerke (7e) en Peter van Waes uit Oostburg (9e) eindigden in de toptien. De animo voor de wedstrijd op de Goese skeelerbaan was onver wacht groot. Bij de senioren kwa men 26 skeeleraars aan de start, aanmerkelijk meer dan vorig jaar. Bovendien kwamen ze niet alleen uit Zeeland, maar ook uit Zuid-Holland, Brabant en Gelder land. Volgens organisator Olivier Goudt was dat onder meer te dan ken aan het feit dat het prijzengeld in vergelijking met vorig jaar ver viervoudigd is. Bij de jeugd was de zege voor Antwan Tolhoek uit Yer seke, zoon van oud-wielerprof Pa trick Tolhoek. Antwan reed pas z'n tweede skeelerwedstrijd. Gel derlander Clarence Havelaar werd tweede, provinciegenote Clarissa Maren derde. Mannen willen niet van het zwakke geslacht verliezen. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Verliezen is voor een sporter vervelend, dus ook voor een poolspeler. Verliezen van een vrouw is kennelijk het ergste wat je kan overkomen. Ragne Pie- terse, Indra Warman en Martine Pol, drie Zeeuwse vrouwen die voor verschillende teams in de re gionale tweede klasse van de pool- competitie uitkomen, weten er al les van. De poolwereld is er een van glitter en glamour. Veel Amerikaanse ter men en uitdrukkingen, snelle jon gens en keiharde muziek. Vrou- Martine Pol Woonplaats: Vlissingen. Leef tijd: 26 jaar. Opleiding: MBO detailhandel. Beroep: commer cieel medewerker Ruwbouw bij Logus. Speelt: 3 jaar bij Cue's Reaction. Dit seizoen: 8 ge speeld, 2 gewonnen. wen zie je er vaak in de rol van muurbloempjes of net als in de au tosport als pitspoezen. Zo niet Pie- terse, Warman en Pol. Zij bedrij ven de sport serieus en in competi tieverband. Daarmee zijn zij de enigen in Zeeland, al hopen zij dat er snel anderen bijkomen. Want deze poolvrouwen willen niet al leen als vrouw maar ook als pool ster serieus worden genomen en dat ontbreekt er nog wel eens aan in deze machowereld. 'Gedrieën Indra Warman Woonplaats: Middelburg. Leef tijd: 35 jaar. Opleiding: Psy chiatrisch Verpleegkunde. Be roep: Psych. Verpleegkundige, Emergis Goes. Speelt: Eerste jaar Roadhouse Rookies. Dit seizoen: 14 gesp, 6 gew. zeggen ze dat dit een van de verve lende kanten is van hun deelna me. Voor aanvang van een wed strijd hoor je vaak al reacties van: Oh ik moet tegen haar, schrijf de punten alvast maar bij. Dat neer buigende toontje herkennen ze al ledrie maar al te goed en maakt het spelen van een wedstrijd er niet leuker op, maar zet je wel op scherp zeggen ze in koor. Martine Pol verwoordt ook de keerzijde: „Het gekke is dat je er nog onzekerder van wordt ook. Ik was toen ik drie jaar geleden be gon, vreselijk nerveus voor de wed strijd. En da's nog steeds niet over." Ook dat kennen de anderen. Indra Warman: „Ik heb gelukkig veel steun aan mijn teamleider Ri- Ragne Pieterse, Indra Warman en Martine Pol zijn drie Zeeuwse vrouwen die in de poolcompeti- tie spelen. Mannen willen van hen liever niet verliezen. nus Witte. Die geeft me vertrou wen. Dat heb ik wel nodig." Ragne Pieterse speelde dit seizoen de meeste wedstrijden en laat zich niet meer zo gauw imponeren. Maar toch: „Zenuwachtig ben ik al tijd. }e moet als vrouw meer preste ren dan een man om het gevoel te krijgen serieus te worden geno men. Dat geeft toch meer stress." Winnen van een opschepper geeft een geweldige kick, weten ze uit er varing. Verliezen van een vrouw, daar kunnen de meeste mannen slecht tegen. Agressie, schelden of zelfs een keu of krijtje door de zaal smijten zijn ze al eens tegenko- Ragne Pieterse Woonplaats: Oost Souburg. Leeftijd: 21 jaar. Opleiding: VMBO-T. Beroep: Medewerker versafdeling Super de Boer. Speelt: Eerste jaar bij Roadhou se United. Dit seizoen: 29 ge speeld 8 gewonnen. men. Wat dat betreft kun je beter met vrouwen onder elkaar spelen, vinden ze. Dan is de sfeer gelijk veel relaxter. Voor Indra, die vanaf nu een sabbatical jaar neemt, is een vrouwenteam een stille wens. „Als ik over een jaar de draad weer oppak, zou ik het liefst een in een vrouwenteam spelen." Dat is niet aan dovemansoren gericht want beide anderen haken er direct op in door zich op voorhand aan te sluiten. Martine Pol, Indra Warman en Ragne Pieterse (van links naar rechts) brengen mannen soms tot wanhoop in de poolcompetitie. foto Lex de Meester de para-equestrian. foto Leontien Ruissen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39