Masterplan Hiddink vernietigd Magath naar Schalke 04 profiteren van recessie? Marathonteam ontbreekt op WK d£)ndernemer pzc Donderdag 7 mei 2009 33 Lees er alles over op www.deOndernemer.nl Pfannberger loopt weer tegen de lamp parijs - De Oostenrijkse wielren ner Christian Pfannberger heeft positief gereageerd bij een doping- test. Hij is met onmiddellijke in gang geschorst door Katoesja en verwijderd uit de ploeg voor de Ronde van Italië, die zaterdag be gint. De carriere van de 29-jarige Pfann berger lijkt na deze positieve test voorbij. In 2004 werd hij voor twee jaar geschorst omdat hij was betrapt op het gebruik v^n epo. Er dreigt voor hem nu een levenslan ge schorsing. Jaap Stam gaat aan de slag bij FC Zwolle zwolle - laap Stam gaat aan de slag bij zijn oude club FC Zwolle. De oud-international gaat trainer Ian Everse, die weer in genade is aangenomen, ondersteunen op technisch gebied. Het tweetal is sa men verantwoordelijk voor de prestaties van de selectie. Stam, 67-voudig international, de buteerde in 1992 bij FC Zwolle in het betaald voetbal. Daarna speel de hij voor Cambuur, Willem II, PSV, Manchester United, Lazio Ro ma, AC Milan en Ajax. In oktober 2007 beëindigde hij zijn carrière. Vos sluit loopbaan af met zeshonderdste duel roosendaal - Henk Vos (40) speelt morgen bij RBC Roosendaal zijn laatste wedstrijd in het betaald voetbal. De aanvaller heeft er dan precies zeshonderd duels opzitten. Hij speelde de laatste jaren op ama teurbasis bij de eerstedivisionist. In 1984 debuteerde hij bij RBC in het betaald voetbal. Vos speelde daarna bij PSV, Willem II, Eindho ven, Germinal Ekeren, Standard Luik, FC Metz, FC Sochaux, Feye- noord, FC Den Bosch, NAC Breda, TOP Oss, Germinal Beerschot en Racing Mechelen. Adriano verruilt Inter voor Flamengo rio de janeiro - De Braziliaanse aanvaller Adriano gaat in eigen land voetballen voor Flamengo. De club maakte gisteren bekend dat het de topvoetbalier heeft ge contracteerd. Hij wordt vandaag of ficieel gepresenteerd. De 27-jarige Adriano leverde vori ge maand zijn contract bij het Itali aanse Inter in. Hij gaf als reden op dat hij toe was aan een rustperio de, omdat hij last had van depressi viteit. Adriaanse speelde sinds 2001 voor Inter. wolfsburg - Felix Magath, de hui dige trainer van Wolfsburg, volgt de ontslagen Fred Rutten komend seizoen op bij Schalke 04. De 55-ja- rige trainer tekent een vierjarig contract in Gelsenkirchen. Dat heb ben de twee clubs uit de Duitse voetbalcompetitie gisteren bekend gemaakt. Magath, die nog een doorlopend contract tot 2010 had, staat met nog vier duels te gaan aan kop met Wolfsburg. De ploeg heeft drie punten voorsprong op Bayern Mü- nchen. Tot Felix Magath naar Gelsenkir chen komt, nemen Youri Mulder, Mike Büsk.ens en Oliver Reck de honneurs waar. den haag - De atletiekunie vaar digt in augustus geen marathon- ploeg naar de wereldtitelstrijd in Berlijn af. Overleg tussen Gerard Nijboer, begeleider van de nationa le selectie, en de atleten en coaches heeft tot dit besluit geleid. Het zou moeilijk zijn een volwaar dig team, bestaande uit minimaal drie atleten, samen te stellen. Tot dusverre hadden alleen Hugo van den Broek en Martin Lauret aan de kwalificatie-eis voldaan. Sander Schutgens hoopte zich daarnaast komend weekeinde bij het tweetal te voegen. De overige kandidaten hadden al laten weten dat het voor hen te kort dag zou zijn om vormbehoud te tonen. Het vizier wordt nu gericht op het EK volgend jaar in Barcelona. De kansen op een toppositie worden bij dat toernooi hoger ingeschat. In 2006 veroverde de Oran je-equipe nog brons bij het EK in Göteborg. Luc Krotwaar eindigde daar individueel als vierde. Andres Iniesta (réchts) heeft in de blessuretijd de 1-1 gemaakt en gaat met Samuel Eto'o uit zijn dak. Door de gelijkmaker gaat Barcelona naar de finale van de Champions League. foto Nick Potts/AP Barcelona ontsnapt op de valreep tegen Chelsea: 1-1. door Roel Wiche londen - Met een museum in Ko rea, een standbeeld op de Krim, een wodkamerk in Rusland en tal loze bewonderaars was Guus Hid dink de rest van de stervelingen al bijna ontstegen. En 92 minuten lang leek het er gisteravond op dat er een groots monument in Lon den bij zou komen. Met een tac tisch masterplan liet de Chel- sea-tsaar Barcelona ontsporen, maar in een zinderend slot wist het Dream Team te herrijzen: 1-1. Prachtig, en alleszeggend over de machtige status van Guus, was het gebaar van Bar^a-chef Pep Guardio- la. Al vijf minuten voor het slotsig naal feliciteerde de Catalaanse coach zijn overwinnaar. Tenmin ste, zo leek het. Totdat Iniesta met een wanhoopsschot in de kruising, in de 93e minuut, de hele avond op zijn kop zette. Plotseling was Guar- diola de gelukkigste man van de wereld en Hiddink de tragische ver liezer. Het moet een gemoedstoe stand zijn geweest die de laatste volkomen vreemd is. Alles wat de succescoach de afgelo pen jaren aanraakte, veranderde op slag in goud. Maar, zo leerde een enerverende avond op Stamford Bridge, zelfs Guus Hiddink blijkt van vlees en bloed. Met de miraculeuze ontsnapping in blessuretijd krijgen de romantici van het voetbal dan toch hun droomfinale. Manchester United en Barcelona zullen straks in Rome om de hoogste Europese kroon vechten, in een clash die de liefheb bers nu al doet watertanden. Het zou gisteren een botsing wor den van twee contrasterende stij len, had iedereen voorspeld. Gra cieus tegen degelijk, avontuurlijk versus zakelijk, finesse contra po wer. De magiërs uit Catalonië zou den een Britse muur moeten slo pen, met het cement van de aller hoogste kwaliteit. Maar vanaf de af trap ontrolde zich een heel ander scenario. Niet Barcelona, maar Chelsea regisseerde de wedstrijd, met een doortastendheid die de enorme routine in het elftal weer spiegelde. De moraal van The Blues steeg helemaal naar grote hoogten toen Essien het stampvol le Stamford Bridge liet ontploffen met een fascinerende kogel die via de lat in het doel caramboleerde. Het Dream Team van Pep Guardio- la moest plots accelereren, maar voortdurend zat er zand in de mo tor die afgelopen zaterdag tegen Real nog in de hoogste versnelling draaide. De balkunstenaars Xavi en Iniesta konden geen openingen vin- Barcelona slaagt er niet in een gaatje te vinden tijdens de re turn in de halve finale van de Champions League. Tot de laat ste minuut. Dan wordt het 1-1. den en Chelsea wist de tweetraps raket Messi-Eto'o te ontregelen. Sterker nog, het was de Londense eliteploeg die de beste kansen kreeg. Vooral Drogba, voetballend alsof zijn leven er vanaf hing, had zich onsterfelijk kunnen maken. Maar hij kon zijn eenzame klasse niet verzilveren in doelpunten. De wankele defensie van Barcelona stak schril af tegen de rest van de ploeg. Chelsea bleef voortdurend dreigend en kreeg een geweldig ca deau van de arbitrage, toen Anelka over zijn eigen voeten struikelde en Abidal de rode kaart kreeg. De equipe van Hiddink leek te glorië ren, werd ook nog een penalty ont houden, maar kreeg een mokerslag toen Iniesta op de valreep zijn fin est moment beleefde. Chelsea-FC Barcelona 1-1 (1-0). 9. Es sien 1 -0, 90. Iniesta 1 -1Rood: 66. Abi dal (FC Barcelona). Geel: Essien, Alex, Ballack (Chelsea), Daniel Alves, Eto'o, Iniesta (FC Barcelona). Scheidsrechter: Henning Ovrebo (Noo).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35