Farid op Ajax-avontuur "Nieuw Zeeland' niet in Zeeland 'Verbod op gsm's en iPods in het verkeer' LAATSTE KUNST ANTIEK I BIS Beter voor het milieu, het beste voor uw beurs. CU ue/label da# Gimbrêfe GEVRAAGD: LAATSTE INNAMEDAGEN VEILING 10 JUNI Halfjaar celstraf voor misbruik van 9-jarige pleegdochter WPZC Donderdag 7 mei 2009 2 7 Pti/en Tijo n euto s en eicl BTW,'8PM en eel tosten ntklaarmaton Wi^igingen vooibehouden AtgeOeetde moOeDen kunnen alwijken van standaatd specificates Ford Business Paftnei haseptvcn gebaseerd op 20.000 km/48 mnd en op tul operational lease. e«cl BT W brandstol en -.ervangcnd vet wet Gratis navigatiesysteem, gratis Bluetooth2, gratis af-fabriek roetfilter. Voor de slimme ondernemers. De onvolprezen Ford Transit. De absolute top onder de bedrijfsauto's. Door en door betrouwbaar. Nu met gratis kleuren- navigatiesysteem, gratis Bluetooth® en gratis af-fabriek roetfilter De Ford Transit is leverbaar vanaf 16.950,-. Lease vanaf 399,- p.mnd. met FordBusinessPartner. Ga nu naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl voor deze superdeal! Feel the difference Kamperen op het voetbalveld van de Amsterdam Arena. door René Schrier zierikzee - Stilletjes hoopt de elfja rige Farid Saif uit Zierikzee dat op een goede dag eens een scout van Ajax naar een wedstrijd van Mevo komt kijken als hij in de goal staat. De prestaties zijn ernaar. Hij is im mers keeper van het kampioenself tal Ei van Mevo. Maar hoe dan ook, hij kan aan staande zondag al zijn visitekaartje in de Amsterdam Arena afgeven. Hij is met 109 jongens en meisjes uit heel Nederland uitgenodigd middelburg vlissingen www.gimbreremode.com om bij Ajax op het hoofdveld te kamperen. Een paar weken terug vulde Farid een formulier op de in- ternet-site van Ajax in. Vervolgens kwam er een brief dat hij was uit verkoren om zondag naar de wed strijd Ajax-Twente te komen kij ken. Daarna krijgt hij een rondlei ding door de Arena en wonen ze de huldiging van de jeugdelftallen van Ajax bij. Dan gaan ze spelle tjes doen en de tenten opzetten. Alle tenten komen langs de zijlijn te staan, maar er mag er één op de middenstip staan. Farid Saif zou er geen bezwaar tegen hebben als dat zijn tent zou zijn. Farid is al jarenlang Ajax-fan, net als zijn oudere broer Rehan trou- den haag - Een 49-jarige man uit Kamperland moet een halfjaar de cel in wegens seksueel misbruik van de 9-jarige pleegdochter van zijn voormalige vriendin. Het Haagse gerechtshof veroordeelde hem in hoger beroep tot een ge- wens. Die had ook recent al iets ge wonnen via de Ajaxsite. Hij mocht na een wedstrijd het veld oplopen. Farid is toen natuurlijk mee ge weest naar die bewuste wedstrijd. Dat was tegen Willem II. Een bui tenkansje voor de Zierikzeeënaars, want Ajax won weer eens en wel met 7-0. De vraag of het nog wel leuk is om Ajax-fan te zijn, nu ze weer geen kampioen zijn gewor den begrijpt hij niet goed: „Natuur lijk is het leuk. Het is toch mooi om naar te kijken." Als keeper is zijn grote voorbeeld Maarten Stekelenburg. Dat Ajax de laatste weken een paar keer flink heeft verloren, deert hem niet. Het komt allemaal weer goed. vangenisstraf van een jaar, waar van de helft voorwaardelijk. De man was eerder door de Middel burgse rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar cel, waarvan een halfjaar voorwaardelijk. Tegen hem was tweeënhalf jaar geëist. terneuzen - Het gebruik van 'speeltjes' als een mobieltje of een rnpi-speler (iPod) in het verkeer is levensgevaarlijk en moet worden verboden. De politieke groepering Top/Gemeentebelangen in Terneu zen dringt daar in een brief aan de Vaste Commissie voor Verkeer en Waterstaat van de Tweede Kamer op aan. Verkeersdeskundige Marijke He- melsoet van de groepering wijst er in de brief op dat verkeersveilig heidsorganisaties als Veilig Verkeer Nederland onderschrijven dat ver keersdeelnemers 'niet bezig moe ten zijn met andere, afleidende za ken, zoals het luisteren naar mu ziek, bellen of sms'en'. Er loopt momenteel ook een onderzoek van de Stichting Wetenschappelijk door René Schrier zierikzee - 1\vee groepen jonge ren, havo 4 en havo 5, op het Zie- rikzeese Pontes Pieter Zeeman. Op een enkeling na willen ze allemaal weg uit Zeeland. Misschien dat ze na 30 jaar dan nog eens terugko men. Óm uit te rusten. Als je als provinciebestuurder'het beste voor- hebt met je provincie, dan moet dat een schrikbeeld zijn. Maar dat is wel hoe jongeren over hun toe komst in Zeeland denken. De bijeenkomst, gisteren, met de scholieren in Zierikzee was er een in de discussieserie over 'Nieuw Zeeland'. Medewerkers van de pro vincie bezoeken scholen, maar ook andere bevolkingsgroepen, om te horen hoe zij denken over het feit dat de bevolking van Zeeland in de naaste toekomst afneemt en hoe daarop in te spelen. 'Nieuw Zee land' wordt dat genoemd. Zowel jongeren als ouderen noe men steevast één gemeenschappe lijk pijnpunt: het ontbreken van Onderzoek Verkeersveiligheid naar de risico's. In België wordt in middels ook een verbod overwo gen. Hemelsoet: „Het is- bij ons bij wet momenteel (nog) niet verbo den via een mp3-speler naar mu ziek te luisteren tijdens het rijden. Wij moeten niet wachten op de uitkomsten of cijfers indien blijkt dat er slachtoffers vallen door ge bruik van die 'speeltjes' in het ver keer, maar onze verantwoordelijk heid nemen door direct al maatre gelen te treffen. Met een wettelijk verbod en een behoorlijk toezicht kan men verkeersslachtoffers voor komen." De griffie van de Tweede Kamer heeft inmiddels laten we ten dat de kwestie aan de orde komt in een van de eerstvolgende commissievergaderingen. deugdelijk openbaar vervoer. Naar Dreischor gaan met de bus kan, maar je komt er niet meer weg, om maar eens wat te noemen. Ove rigens nog een voor provinciebe stuurders om over na te denken; scholieren hebben geen idee wat de provincie doet In de discussie over blijven in Zee land of vertrekken, kwamen argu menten naar voren als dat het stu dentenleven buiten Zeeland gezelli ger is en dat je leeftijdgenoten op zoekt. De Hogeschool Zeeland mocht in die redenering best dood bloeden. Ook het ontbreken van werk was een argument om te ver trekken. Ouderen verzorgen bleek geen wenkend perspectief Öpmerkelijk was het antwoord op de vraag: wat moet er veranderen om jullie weer terug naar Zeeland te laten komen. Het antwoord: er moet niets veranderen. Als we te rugkomen is dat om uit te rusten en te ontspannen. Dan komen we niet voor de veranderingen. a ■önocncoc !]|[yQ CQQLÖGQOx 0 ZEEUWS VEILINGHUIS VOLKSKUNST Herengracht 74 4331 PX Middelburg [Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl info@zeeuwsveilinghuis.nl Farid Saif uit Zierikzee weet zeker dat het goed komt met Ajax. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29