Zeeland 'Personeel kan weer trots zijn op SWM' Wethouders eens over sportpark Peete it li Acht aanhoudingen bij Bevrijdingsfestival i! Spijkerkrais verbindt Nieuwe Kerk met verwoeste steden Digitenne kpn KELTUM Beter beeld en geluid Met Digitenne bespaar je 100,- per jaar*op je tv-kosten. Makkelijk toch? PZC Donderdag 7 mei 2009 25 Reorganisatie moet welzij nsorganisatie slagvaardig maken. door Theo Ciele middelburg - De vorig jaar al in gang gezette reorganisatie van de Stichting Welzijn Middelburg heeft vanaf deze zomer ook gevol gen voor de medewerkers. Deze maand worden met hen ge sprekken gevoerd over hun toe komst binnen het SWM en vanaf 1 juni wordt volgens de nieuwe for mule gewerkt. Volgens directeur Marja Albers hebben de mensen binnen SWM behoefte aan duide lijkheid. Albers gaf gisteravond aan de le den van de raadscommissie maat schappelijke zaken uitgebreid toe lichting op de stand van zaken bin nen SWM en de toekomstige ont wikkelingen. De directeur trad an derhalf jaar geleden in dienst bij SWM. Al snel werd ze geconfron teerd met een fors tekort op de be groting. SWM vroeg en kreeg van de gemeente 250.000 euro om het gat te dichten. Tegelijk werd een va caturestop afgekondigd en op ande re manieren bezuinigd. Onderzoek wees uit dat de financiële admini stratie bij SWM niet op orde was. Dat lek is inmiddels boven water en met de andere maatregelen kon het financiële gat gedicht worden. Het door de gemeente verstrekte kwart miljoen kan daardoor nu ge bruikt worden om de reorganisatie te bekostigen. Vanaf deze zomer zal de Stich- ting Welzijn Middelburg werken volgens een nieuw model. Dit brengt voor de medewerkers ver anderingen met zich mee. SWM gaat straks met vier wijk teams werken waarin alle discipli nes van het welzijnswerk vertegen woordigd zijn. Een wijkmanager is verantwoordelijk voor zo'n team. Over zaken die stedelijke aanpak behoeven, voert de directeur zelf de regie. Om de medewerkers de instrumenten te geven het werk te doen, zal in opleidingen geïnveste- reerd worden. Dat is in het verle den volgens Albers nooit gebeurd. „Deze reorganisatie biedt mensen een kans. We moeten zorgen dat ze er weer trots op kunnen zijn bij SWM te werken." SWM beschikt over bijna 24 forma tieplaatsen. De beroepskrachten be geleiden ongeveer 400 vrijwilli gers. Albers maakte ook duidelijk dat SWM haar beperkingen blijft houden. Zo beschikt men over slechts twee jongerenwerkers en één opbouwwerker. middelburg - De wethouders van Vlissingen en Middelburg zijn het eens over het contract voor de aan leg van sportpark Vrijburg. Het sportpark, dat in en door de ge meente Vlissingen wordt aange legd, moet ruimte gaan bieden aan de (te fuseren) plaatselijke hockey clubs en atletiekvereniging Dyna mica. De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries zei gisteravond in de commissie maatschappelijke zaken dat wat hem en zijn Vlissingse col lega betreft de handtekeningen ge zet kunnen worden. De tekst van het contract, zoals vastgesteld in de Middelburgse raad, is op een aantal punten wat aangepast. Zo wordt niet langer van Vlissingen een 'garantie' gevraagd van opleve ring begin 2011. Nu wordt gespro ken over 'maximale inzet'. Verder betaalt Middelburg in de toekomst mee aan vervangingsinvesterin gen' en zal de grond die Middel burg in eigendom heeft in één keer worden overgedragen aan Vlissingen. Volgens De Vries zijn deze aanpassingen in de geest van het in maart genomen besluit en is geen pieuw raadsbesluit nodig. SGP-raadslid Bart de Ruiter had hier zo zijn twijfels over, maar de overige commissieleden waren het met De Vries eens. 0 Hollands Glad Jive Kristal - Porselein - Tafelbestek Pannen Kookacaessoires Profiteer tot 30 juni 2009 van tijdelijke korting op de actiemodellen Hollands Glad, Concerto en Jive. the art of dining www.keltum.nl Ga voor meer informatie naar de KelSum-deale- Peeters Geschenken Nieuwe Burg 8 4331 AH Middelburg Tel. 0118-613 266 vlissingen - Tijdens het Bevrij dingsfestival in Vlissingen heeft de politie dinsdag acht mannen aan gehouden. Eén wegens verboden wapenbezit en de anderen voor vechtpartijen, dreigen met geweld en het veroorzaken van overlast. Zes van hen mochten gisteroch tend naar huis. Twee zitten er nog vast in de politiecellen van Toren- tijd. Eén 32-jarige Vlissinger voor het bezit van een verboden wapen en een dertien jaar jongere plaats genoot omdat hij in een café in de binnenstad een ander mishandel de. Ondanks de vele aanhoudingen is de politie niet ontevreden over het verloop van het Bevrijdingsfesti val. Woordvoerder Alwin Don merkte wel op dat de politie die dag veel werk moest verzetten. „Er was veel publiek en wij kregen veel meldingen." Zo kreeg de politie te horen dat er met glas werd gegooid naar het po dium op het Bellamypark, dat er met brommers werden gescheurd, dat er bloembakken omver wer den getrokken en dat er her en der in de Vlissingse binnenstad werd gevochten. „Op al die meldingen moesten we af" Volgens Don moest de politie ook regelmatig bemiddelen bij dreigen de situaties om erger te voorko men. Ook moest er nog gewaar schuwd worden voor vals geld. *8 fï II II 11 n a - Digitaal beeld en geluid voor maar €7,50 per maand Gratis gebruik van een digitale ontvanger Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten Primafoon kpn.com 0900-0244 (toet. per rr sluit je aan Middelburg vierde stad in Nederland met Britse Cross of Nails. door Theo Giele MIDDELBURG - Na kerken in Rotter dam, Nijmegen en Den Haag-Be- zuidenhout krijgt ook de Nieuwe Kerk in Middelburg het zogeheten Cross of Nails. Kerken waar dit 'spijkerkruis' als symbool van verzoening en vrede is geplaatst, weten zich verbonden met de kathedraal in Coventry, de Engelse stad die op 14 november 1940 door een Duits bombarde ment werd verwoest. Op zondag 17 mei, exact 69 jaar na dat de Nieuwe Kerk met een groot deel van het centrum van V iddel- burg in de as werd gelegd, wordt het kruis tijdens een dienst ge plaatst. Bij de plechtigheid zijn ook de deken van Coventry, David Porter, en de voorzitter van het Ne derlandse Coventryberaad, domi nee B. Kuipers, aanwezig. De dienst begint om 10.00 uur en Op zondag 17 mei, de datum waarop Middelburg 69 jaar gele den werd gebombardeerd, wordt in de Nieuwe Kerk het Cross of Nails geplaatst. wordt geleid door dominee G.J. Smit en D. de Dreu. Het kruis, gevormd door drie sa mengebonden grote spijkers, is na de oorlog een symbool geworden voor verzoening en vrede. Van Coventry werd na de oorlog con tact gezocht met verwoeste Duitse steden als Kiel, Dresden en Ber lijn. Inmiddels zijn er over de hele wereld meer dan honderdzestig Crosses of Nails geplaatst, veelal in steden die getroffen zijn door oor logsgeweld. De Nieuwe Kerkgemeenschap is al een paar jaar betrokken bij het Coventryberaad. Net als in alle, tot de Coventryge- meenschap behorende kerken in de wereld, wordt in de Nieuwe Kerk elke vrijdag om 13.00 uur het 'Middaggebed voor vrede en ver zoening' uitgesproken. In dit ge bed komt steeds de bede 'Heer, vergeef het' terug. Deze woorden werden na het bombardement op de muur van de kathedraal van Coventry geschreven. Die verbondheid door gebed is het voornaamste doel van de Coven- trygemeenschap, zegt dominee D. de Dreu. Daarnaast zorgt het Cross of Nails ook voor internatio nale contacten wat leidt tot weder zijds begrip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27