'Wij dachten echt dat Waar een wandeling al niet toe kan leiden Werken in de Zorg Een speciale bijlage op 27 mei (9a$t, Weót, ik puzzel het heit 22 Donderdag 7 mei 2009 pzc W Meneer (83, bijna 84) en mevrouw (80) Telleman-De Winter zijn zestig jaar met elkaar getrouwd. En dat wordt gevierd. foto Ruben Oreel Echtpaar Telleman-De Winter uit Vlissingen zestig jaar getrouwd. door Wendy van den Hurk vlissingen - Zestig jaar getrouwd? Dat gaat vanzelf, zeggen Maaike en Bram Telleman-De Winter uit Vlis singen. Zij vieren hun jubileum zo als ze zijn en altijd zijn geweest: rustig en tevreden. Behalve zaterdag. Want dan komt heel de familie - vier kinderen, elf kleinkinderen en een achterklein kind - bijeen voor een feestje. „Daar kijken we naar uit," zegt het echtpaar glunderend. Meneer en mevrouw ontmoetten elkaar 'ergens in Middelburg', tij dens het rondjes lopen, zoals dat indertijd nog ging. „Hij met vrien den, ik met vriendinnen", vertelt zij. „We maakten eens een praatje en ja, we vonden elkaar wel wat. We werden verliefd." Boek over opstand tegen Spaanse koning ellewoutsdijk - Vertegenwoordi gers van de heemkundige kringen die actief zijn in de gebieden die voor de Tachtigjarige Oorlog tot Zeeland behoorden, krijgen zater dag het eerste exemplaar van een boek door C. Rooze-Stouthamer. Dat gebeurt om 14.30 uur in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewouts- dijk. Ze deed onderzoek naar de verhouding tussen Zeeland en het centrale Spaanse gezag in de perio de 1566-1571 In De opmaat tot de Opstand zoomt ze in op de hou ding van de Zeeuwen ten opzichte van de koning Philips II. de leukste moederdagverrass ingen ruime keuze uit onze collectie Geere Passage 6 Middelburg www.inpetto-lifestyle.nl Herb Davy praat over zijn missies in zijn Lancaster bommenwerper als over een dagje vliegen. Maar de burgerslachtoffers in Westkapelle blijven hem bij. door Annemarie Zevenbergen De Lancaster-bemanning, links, staand, Herb Davy foto Museum Polderhuis DVD 'f,** SPAARZEGEL 'Baas in eigen bos 2' www.pzc.nl/dvd Omdat er een kindje op komst was, kwam er ook een huwelijk. En gelukkig ook al snel een eigen huis. Inwonen bij haar schoon moeder, dat was maar niets. „Ze ker niet met zo'n kleintje. Het werd er niet gezelliger op." Het stel belandde in de Paul Kru- gerstraat, waar nog tien noodwo ningen uit de oorlog stonden. Met drie kamers en golfplaten, vanaf de grond over het hele huis ge strekt. „Het waren nissenhutten. Als wij binnen zaten, zagen wij buiten iedereen stilstaan. Wat zie lig, zeiden de mensen. Maar wij vonden het geweldig! En dat was het ook. Later gingen we naar de Tooroplaan, waar we 53 jaar heb ben gewoond. En nu zitten we twee jaar hier, in de Aagje Deken straat. Met een prachtig uitzicht." Onder meer op de Schelde, waar meneer altijd werkte als elektrisch lasser, de Walstraat en uiteraard: de boulevard. Grote namen op dansevenement Goes goes - Chuckie, Laidback Luke, Erick E. en Funkerman zijn de pu bliekstrekkers op het gratis dance event 'City Dance' in Goes. Zon dag, van 12.00 tot 0.00 uur, kun nen liefhebbers van dansmuziek genieten van de bekende deejays op de Grote Markt. City Dance begon zes jaar geleden in Eindhoven als eerste gratis dans feest, op koninginnedag. Het festi val, waarbij het genieten van dan ce- en clubmuziek centraal staat, vindt plaats in stadsparken en plei nen op zon- en feestdagen van 10 mei tot 27 september. BSO De Boomhut feestelijk geopend middelburg - In basisschool De Wilgenhof is gisteren de derde bui tenschoolse opvang (BSO) voor de Middelburgse wijk Dauwendaele geopend. Tijdens de feestelijkhe den werd meteen de nieuwe naam onthuld: De Boomhut. Kinderop vang Walcheren biedt in Dauwen daele nu drie soorten opvang aan: van een groot centrum voor twin tig kinderen (Jodokus) tot een woonhuis aan de Kruitmolenlaan (HOPhuis) waar tien kinderen na schooltijd kunnen verblijven. De Boomhut zit daar, met ruimte voor zestien kinderen, tussenin. Hij hoorde pas veel later over de talloze doden en gewonden door het bombardement van de Engelsen op de zeedijk in Westka pelle. „Wij dachten dat we 'dode doelen' bestookten en dat iedere levende ziel uit het dorp was ge vlucht. Zeker omdat er de nacht daarvoor pamfletten waren ge strooid met de waarschuwing voor het bombardement. Ik hoor nu pas voor het eerst dat de Duitsers alle afweergeschut uit het dorp hadden gehaald. Er is niet op ons geschoten, ja, dat weet ik nog. Nu weet ik waarom", vertelt Herb Da vy, die deze week terug is op Wal cheren. Hij registreerde het moment dat de dijk 's middags brak. „De navi gator zei nog dat hij geen water zag. Ik vroeg hem of hij iets aan zijn ogen had, want ik zag het wa ter stromen." In het logboek van de vlucht staat: 'oct. 3, Lane. R2, pilot F/O Collens, duty; reargunner. Westkapelle dam busting; 2.36 (day).' Een simpele notitie, maar een groot drama voor Westkapelle, dat die dag in '44 grotendeels van de kaart werd geveegd. In totaal lie ten 158 mensen het leven. Een groep van ruim veertig mensen verdronk in de kelder van de mo len omdat ze er niet meer.uit kon den vanwege gevallen puin. De staartschutter heeft lang geen voet durven zetten in Westkapel le, omdat hij niet wist hoe de be volking hem tegemoet zou treden. „In 2003 waren we op bezoek bij onze zoon in Luxemburg en mijn vrouw Nancy wilde toen door gaan naar Westkapelle. Dat was niet zo ver. Ik heb gezegd 'goed, maar als ik niet welkom ben, ga ik direct weg." Eenmaal aangekomen kwam het stel al snel terecht in museum Polderhuis. „Een van de vrijwilligers, een grote man, vroeg naar onze nationaliteit en het ge- Adverteren? Bel (076) 5312 277 E-mail: segmentteam@bndestem-pzc.nl www.bndestem-pzcadverteren.nl WeGeNeR NieuwsMedia www.lekkerpuzzelen.nl CL sprek kwam op het bombarde ment. Hij riep toen 'ik ga Ada ha len'." Grinnikend: „Ik dacht dat is vast de plaatselijke Gestapo en ik wordt afgemarcheerd of opgehan gen. Maar zij hoorde gelukkig bij het museum en we hebben een he le goede band met haar." De Engelsman denkt met genoe gen, en ook de nodige humor, te rug aan zijn jaren als 'gunner'. „Ik ben vrijwillig bij de RAF gegaan. Ik wilde per se niet in het leger en ik wilde de snelste training. Dat was die voor boordschutter". Van af juni '43, hij was toen pas 18 jaar, voerde hij vanaf Wickenby aan de Engelse Oostkust, 32 missies uit in heel Europa. Alle in de Lancaster genaamd Bennet's Beavers. De geur in het toestel van olie en leer her innert hij zich als de dag van giste ren. Maar ook de trieste kant, die van de slachtoffers, blijft hem bij. De zeedijk in Westkapelle 'breekt' om 14.36 uur. foto Museum Polderhuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24