Nepmelding onbestraft Ajax-trainer Van Basten gooit handdoek in de ring «II 8 en 9 34 en 35 Vandaag in de -/P Zeeland in teken van molens Bluesmekka Kwadendamme Kleur op de weekmarkt zie ook: www.pzc.nl/uit WALCHEREN Geleidelijk meer zon 19° Pakistan valt Taliban in Swat-vallei aan DONDERDAG 7 mei 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O Ronde van Italië is honderd jaar ■251e jaargang nr. 107 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 amsterdam - Marco van Basten (44) heeft zichzelf tegen het licht gehouden en geconcludeerd dat hij niet goed genoeg is als trainer van Ajax. „De club verdient beter." Zo hard als Marco van Basten dit seizoen voor zijn spelers was, zo hard was hij gistermiddag voor zichzelf In een afgeladen perszaal zei hij zichzelf niet goed genoeg voor Ajax te vinden. Daarom lever de hij zijn contract in. „Ik word be taald om goede resultaten te halen en dat is niet gebeurd. Mijn kwali teiten zijn niet toereikend om het volgend seizoen beter te doen." De druppel was de 4-0-nederlaag tegen Sparta van zondag. Ajax, dat al vroeg werd uitgeschakeld in de KNVB-beker en de Uefa Cup, kan daardoor niet hoger eindigen dan de derde plaats. Bij de laatste com petitiewedstrijd, zondag tegen FC TWente, zit assistent John van 't Schip op de bank. pagina 31: Trainerskerkhof Ajax Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688"555530 Scholen stappen af van Moederdag-knutsel middelburg - Vaders zullen de rol van de scholen moeten overne men, willen de kleintjes op Moe derdag nog met een 'zelfgemaakte' knutsel aankomen. Steeds meer scholen laten het Moederdag-knut selen varen, waarbij het toenemen de aantal gebroken gezinnen een belangrijke overweging is. pagina 2 en 3: Moederdag-knut sel niet meer vanzelfsprekend Van Basten had nog een jaar door moeten gaan reageer op www.pzc.nl reacties: 524 Ook jonge veteranen horen thuis in défilé Wageningen 80% Hulpdiensten rukken jaarlijks minstens 250 keer voor niets uit. door Rudi Buis en Jan Salden den haag - De politie en andere hulpdiensten zijn het afgelopen jaar ten minste 250 keer voor niets uitgerukt wegens valse bommel- dipgen. De daders blijven meestal onvindbaar. Pogingen de kosten te verhalen stranden om die reden of omdat rechters de claims niet toe kennen. Dat blijkt uit onderzoek van deze krant. De 250 meldingen betreft enkel bommeldingen, 'verdachte pakket jes' of poederbrieven zijn niet in de gegevens meegenomen. In wer kelijkheid zijn er meer dan 250 bommeldingen, maar de politie korpsen van onder meer Utrecht, Den Haag en Rotterdam weigeren mededelingen te doen om te voor komen 'dat publiciteit mensen op ideeën brengt'. De Spoorwegpoli tie zegt geen cijfers over bommel dingen op of rond het spoor te kunnen verstrekken. De Koninklij ke Marechaussee op Schiphol on derzocht vorig jaar 56 valse bom meldingen en in de eerste vier maanden van dit jaar weer twin tig. Slechts een fractie van de mel ders is getraceerd. De daders blijven vaak onvind baar, omdat zij vanuit een telefoon cel bellen of met een niet-geregis- treerde prepaidtelefoon of de mel ding per brief doen. Het verhalen van de kosten op de dader blijkt in de praktijk moei lijk. Rechters wijzen vaak alleen extra gemaakte kosten toe, zoals Vorig jaar zijn hulpdiensten min stens 250 keer voor niets uitge rukt na een valse bommelding. De kosten van deze operaties zijn nauwelijks te verhalen. overuren, niet de reguliere inzet van mensen en materieel. Ook de NS, die sinds 2004 pogen de daders van valse bommeldin gen financieel aan te pakken, van gen meestal bot. Volgens een woordvoerder onder meer doordat de schade van NS 'zich vooral ver taalt in vertragingen voor de reizi ger'. „Dat is lastig in geld uit te drukken." De maximumgevangenisstraf op valse bommeldingen is in 2004 ver hoogd van twee weken naar vier jaar. In de praktijk worden zelden celstraffen opgelegd en krijgen de meeste daders een taakstraf Oud-huisgenoten typeren Karst T. apeldoorn - Karst T., de man die op Koninginnedag zes mensen doodde, was een rustige man die teruggetrokken leefde. Dat vertel len drie medebewoners van het studentenhuis in Apeldoorn waar hij enkele jaren woonde. Hij is gis teren in kleine kring begraven. pagina 4 en 5: Karst liep elke dag even naar De Naald Jongen in Rilland valt van zes meter hoogte rilland - Aan de Tweedeweg in Rilland is gistermiddag rond vijf uur een jongen van zes meter hoogte op een betonnen vloer ge vallen. Hij is met onbekend letsel door de traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht. De jongen was in een schuur aan het spelen. Over de leeftijd en woonplaats van de jongen was gis teravond nog niets bekend. ROTTERDAM - Burgemeester Ahmed Aboutaleb (op de achtergrond) heeft gisteren indruk ge maakt door te speechen bij de herdenking van de moord op Pim Fortuyn. Vijftig Rotterdamse aanhangers herdachten om 18.06 uur de moord op de LPF-voorman in 2002. Het was voor het eerst dat de burgemeester van Rotterdam aanwe zig was bij de herdenking. Aboutaleb prees For tuyn als een aanhanger van het democratische ge dachtegoed, al memoreerde hij ook in het politie ke debat vaak van mening te hebben verschild met Fortuyn. foto Robin Utrecht/ANP Zeeland: 2, 3, 21 t/m 30; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Economie: 13; Menin gen: 14; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 31 t/m 37; Televisie: 38, 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1