Burger straks van naheffingen verlost Verlies loopt fors op bij prijsvechter Easyjet Uniek aanbod bij Stip.. stipreizen.nl Kans om aan bedelstaf te raken is in ons land relatief gering AFM sleept fonds Partrust voor rechter pzc Donderdag 7 mei 2009 1 3 Eurostat: een op de tien Nederlanders leeft onder de armoedegrens. den haag - Vergeleken met andere Europese landen is het risico om in armoede te vervallen in ons land relatief laag. Ook het aantal huishoudens dat moeilijk kan rondkomen is verhou dingsgewijs gering in Nederland, blijkt uit cijfers van het Europese bureau voor de statistiek, Eurostat. Een op de tien Nederlanders leeft onder de armoedegrens. Daarmee heeft Nederland, samen met Tsje chië, het laagste percentage inwo ners in de Europese Unie dat on der die armoedegrens leeft, zo sig naleert Eurostat. Het Europese gemiddelde van mensen die in armoede leven, is 16 procent. Letland heeft met 21 procent de meeste personen onder de armoedegrens. Die grens is gelegd bij 60 procent van het gemiddelde inkomen in elk land. In 2007 liep in de Europe se Unie 16 procent van de inwo on Samen met Tsjechië heeft Neder- land binnen Europa het laagste aantal inwoners dat onder de ar moedegrens leeft, blijkt uit cij fers van Eurostat. ners risico op armoede, oftewel 78 miljoen mensen. In Nederland en Tsjechië gaat het om 10 procent; van de zogeheten oude lidstaten scoren Spanje, Italië en Grieken land met 20 procent het hoogst. Van de nieuwe lidstaten, die er per 1 mei 2004 zijn bijgekomen, staan naast Letland ook de andere Balti- sche staten Estland en Litouwen er slecht voor. Bij het onderzoek van Eurostat gaf in Nederland één op de negen huishoudens aan moeilijk tot zeer moeilijk rond te komen van het be steedbare inkomen. Alleen Luxem burg en de Scandinavische landen staan er in de EU beter voor. In de nieuwe lidstaten is het aantal huis houdens met financiële proble men gemiddeld twee keer zo hoog als in de oude EU-landen. In Ne derland bleek twee procent van de huishoudens zich slechts om de dag een warme maaltijd te kun nen veroorloven. Een jaarlijkse va kantie zat er voor één op de zes huishoudens in ons land niet in.* Een kwart van de huishoudens in de nieuwe lidstaten zei te weinig geld te hebben voor een warme maaltijd met vlees, kip of vis. Bijna zes op de tien huishoudens in die landen moesten afzien van een jaarlijkse vakantie, aldus de cij fers van Eurostat. Belastingplichtige kan via site op elk moment wijzigingen doorgeven. den haag - Belastingplichtigen moeten in de toekomst verlost zijn van grote naheffingen of forse teruggaven. De Belastingdienst wil een systeem invoeren waarmee particulieren en bedrijven elk mo ment persoonlijke gegevens kun nen wijzigen, zodat de fiscus het belastingbedrag meteen kan aan passen. Voor het nieuwe systeem krijgt ie dere belastingplichtige een eigen website, te vergelijken met inter- netbankieren. Daarop kan bijvoor beeld een nieuwe woning, een baanwisseling en een veranderd sa laris worden gemeld, of een kind worden aangegeven. De fiscus kan de toeslag of belastingheffing ver volgens direct aanpassen. Het voor deel voor de belastingbetaler is dat Als 't aan de fiscus ligt krijgt iede- re burger een eigen site, waarop hij wijzigingen in zijn situatie kan doorgeven. Zo worden hoge na heffingen verleden tijd. hij niet meer geconfronteerd wordt met een naheffmg van mo gelijk honderden euro's. De Belas tingdienst is met het nieuwe sys teem verlost van de miljoenen wij zigingen die de eerste drie maan den van het jaar binnenkomen met de belastingaangiften. De ver werking van zoveel gegevens bin nen een korte tijd vraagt jaarlijks veel capaciteit van de iet-afdeling van de fiscus. Een woordvoerder van de Belastingdienst laat weten dat het nog enkele jaren' duurt voordat het nieuwe systeem in werking treedt. londen - De Britse prijsvechter Easyjet heeft het verlies over de eerste helft van zijn gebroken boek jaar 2008/2009 fors zien oplopen als gevolg van de wereldwijde eco nomische terugval. Het concern moest over de afgelopen periode een verlies voor belasting in de boeken zetten van 129,8 miljoen pond (134,8 miljoen euro), vergele ken met 48,8 miljoen pond in de periode een jaar eerder. Dat heeft de luchtvaartmaatschappij giste ren bekendgemaakt. Easyjet ver wacht over het gehele jaar winstge vend te zijn, onder meer wegens afgenomen brandstofkosten. De omzet klom over het eerste half jaar met bijna 16 procent tot 1,03 miljard pond. Easyjet-topman An dy Harrison zegt dat al meer dan 40 procent van de stoelen voor het tweede halfjaar is verkocht, onge veer gelijk aan vorig jaar. amsterdam - De Autoriteit Finan ciële Markten (AFM) sleept beleg gingsfonds Partrust voor de rech ter. Een woordvoerster van de AFM zei gisteren dat de instantie aangifte heeft gedaan bij het Open baar Ministerie. Partrust heeft be leggers volgens de toezichthouder misleid met oneerlijke handels praktijken. In totaal beheert het noodlijdende Partrust 40 miljoen euro voor zijn investeerders, die ie der minimaal 50.000 euro inleg den. Doordat het bedrijf zijn klan ten gebrekkig informeerde over de financiële situatie, konden zij be sluiten nemen die zij anders niet hadden genomen, zo stelt de AFM in het onderzoeksrapport naar de praktijken van Partrust. De AFM legde het bedrijf uit Breda al een dwangsom op. Total boekt in eerste kwartaal minder winst parijs - Het Franse olieconcern To tal heeft in het eerste kwartaal een nettowinst van 2,1 miljard euro ge boekt, 35 procent minder dan een jaar eerder. Net als zijn concurren ten wordt Total geraakt door de la ge olieprijs. Total maakte de resul taten gisteren bekend. De winst was wel hoger dan analisten had den voorspeld. Die gingen uit van een netto winst van 1,9 miljard. Kadaster lijdt verlies van 50 miljoen euro apeldoorn - De crisis laat ook het Kadaster niet ongemoeid. De orga nisatie heeft vorig jaar een verlies geleden van ruim 50 miljoen euro. „De stagnatie in de vastgoedsector vindt zijn weerslag in het werkaan bod van het Kadaster en daarmee in de inkomsten", aldus het Kadas ter gisteren. Het Kadaster verza-- melt gegevens van onroerende en roerende goederen, zoals huizen, schepen en vliegtuigen. Premier: Fiat sluit 'Antwerpen' niet brussel - Fiat is bij een overname van GM Europe niet van plan om de Opelfabriek in Antwerpen te sluiten, zegt de Vlaamse minis ter-president Peeters, die gisteren telefoneerde met Fiat-topman Mar- chionne. Een Duitse krant schreef dinsdag dat Fiat bij een overname van GM Europe verschillende fa brieken wil sluiten waaronder Opel Antwerpen. Vodafone komt met Google-telefoon amsterdam - Vodafone brengt in juni een nieuwe mobiele telefoon op de markt die draait op software van internetgigant Google. Het gaat om de HTC Magie. Concur rent T-Mobile verkoopt in Neder land al een ander toestel, de Gi, dat draait op het besturingssys teem Android van Google. De HTC Magie wijkt af van de Gi door een besturing die alleen is ge baseerd op een aanraakscherm. La Dolce Vita Cruise***** 8-dgse Middellandse Zeecruise •voorwaarden allerlaagste prijsgaranüe zie www.stiprelzen.nl. Pnizen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. boek online of bel 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13