Zaken gaan door op het Businesspark bedrijfs onroerend goed www.a eva stvanders li kke. n I 19 Het nieuwbouwpand van softwareproducent Syntess op het Businesspark is het stadium van de houwsteigers bijna ontgroeid. Foto: Denvon Media Het veertien hectare grote perceel mag dan groten deels nog onbebouwd én onver kocht zijn, de belangstelling voor het Businesspark in Zierikzee is groot. Tenminste, dat zegt be- drijfscontactfunctionaris Huig Bo de van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Volgens hem zijn er enkele serieuze kopers in spe. "Ik kan helaas nog geen na men noemen maar het zijn alle maal eilandelijke bedrijven." door Dennis Rijsbergen ZIERIKZEE - Businesspark Zierik zee is een van de paradepaardjes van de gemeente Schouwen-Duiveland. Het bedrijventerrein ligt op een pro minente plaats vlak bij de zuidelijke entree van de stad. De provinciale hoofdverbinding loopt er pal langs. Volgens de gemeente ScRouwen-Dui- veland passeren er dagelijks meer dan twaalfduizend auto's. Wie vanaf de Zeelandbrug Schouwen-Duiveland binnenrijdt, kan het Businesspark ei genlijk niet ontgaan. Het gloednieu we bedrijventerrein ligt bovendien di rect aan de route Randstad-België. Een toplocaties dus. Volgens Bode is de ligging niet het enige pluspunt van het bedrijventer rein. Hij ziet ook veel potentie in de clustering van bedrijven op het ter rein. Door bedrijfstakken bij elkaar te zet ten, kan dat een fikse stimulans voor die ondernemers betekenen. Dat kun nen bijvoorbeeld internetbedrijven, grafische ondernemers, reclamebu reaus, drukkerijen, banken, accoun tantskantoren, adviesbureaus, autobe drijven, callcenters, arbobedrijven of uitzendbureaus zijn. "Dat vergt wel een ander soort ondernemer, een om mezwaai in het denken van de onder nemer", stelt Bode. "Een traditioneel bedrijf koopt enkele hectare grond, bouwt er een kantoor en een loods op en zet er vervolgens een hek om heen en dat is het dan. Wij hopen juist dat door clustering er bepaalde banden ontstaan tussen de bedrijven." Om dat eenheidsgevoel te vergroten zijn alle ondernemingen op het Busi nesspark straks lid van een coöperatie ve vereniging. "Die beheert alle open bare ruimten op het terrein", zegt Bo de. "Daarmee regelen de bedrijven ge zamenlijk het onderhoud en de bevei liging. Op termijn vertaalt zich dat naar een beter onderhouden terrein en dat vertaalt zich weer naar een ho gere waarde van het terrein. Dit park- management waarborgt een hoog waardige kwaliteit voorjaren." Syntess Op de eerste fase van het bedrijventer rein - het kantorengedeelte noordwes telijk op Businesspark - is het nieuw bouwpand van softwareproducent Syntess het stadium van de bouwstei- gers bijna ontgroeid. Een doorsnee kantoor wordt het zeker niet. Een maal in gebruik zijn er geen fossiele brandstoffen nodig om het pand te verwannen en te verkoelen. De warmte van de aarde, de kracht van de wind en de stralen van de zon zor gen samen voor een comfortabel bin nenklimaat. En daarmee past het Syn- tess-gebouw perfect bij de uitstraling die de gemeente Schouwen-Duive land het Businesspark wil meegeven: kwalitatief hoogstaand. De gemeente wil met het Businesspark namelijk on dernemers en bedrijven aantrekken die kwaliteit hoog in het vaandel heb ben. Het duurzame kantoorgebouw van Syntess heeft al danig vomi gekregen en wacht op buren. Een van die bu ren zou wel eens de Rabobank kun nen zijn. Het is de enige naam van ge gadigden die Bode ook nu wil bevesti gen, want dat de bank naar het Busi nesspark wil verhuizen, is al lang geen geheim meer. "De gesprekken zijn nog steeds gaande. Ik kan daar verder weinig meer over zeggen dan dat de Rabo zeker een serieuze geïnteresseer de is." Geen crisis Als liet gaat om belangstelling voor Businesspark Zierikzee merkt Bode vrij weinig van de economische crisis. "Het gaat bij dit soort bedrijventerrei nen toch om grote ondernemers die verder kijken dan vandaag, die ge woon doorgaan." Wanneer ook daadwerkelijk hectaren over de toonbank gaan, dat kan Bode moeilijk inschatten. "Je ziet wel dat het bij dit soort projecten opeens heel snel kan gaan." Dat de ontwikkelingen echt niet stil liggen, blijkt ook uit het feit dat de ge meente hard werkt aan de bestem mingsplanfase voor het zuidoostelijke deel van Businesspark. Anders dan het kantorengedeelte komen daar de grote business-to-business- en busi- ness-to- consumerbedrijven. "Ik ver wacht dat we eind dit jaar, begin vol gend jaar voor dat gedeelte kunnen beginnen met de uitgifte van de grond", stelt Bode. Overigens gaat de gehele ontwikkeling van het Business park niet zonder slag of stoot. Had voor aanvang de gemeenteraad nog vele bedenkingen over het plan - grondprijzen en eisen aan kwaliteit zouden te hoog zijn - ook de Europe se aanbesteding leverde niet op wat er van verwacht werd. Uiteindelijk ging de gemeente met Heijmans Infra uit Rosmalen in zee om het project me de te ontwikkelen. Heijmans zou het zuidoostelijk bedrijvengedeelte ont wikkelen, de gemeente het noordwes telijke kantorendeel. In januari trok Heijmans zich echter terug uit het project. De ontwikkelaar vond het ambitieni veau van de gemeente Schou wen-Duiveland te hoog en zag ge zien de huidige economische ontwik kelingen geen kans nog enige winst op het project te maken. Bode ziet dat toch anders. "Nog maals, van de economische crisis mer ken we tot nu toe weinig als het om de belangstelling voor het Business park gaat. We gaan als gemeente dus gewoon door met het ontwikkelen van het plan. Mochten er andere partijen zijn die zich willen aansluiten dan zijn ze van harte welkom om te komen pra ten, maar ook als gemeente alleen kunnen we het Businesspark ontwik kelen." Wie meer wil weten over Businesspark in Zierikzee kan contact opnemen met bedrijfscontactfunctionaris Huig Bode via: Oil 1-452444 of ondernemersloket@schouwen-duive- land.nl Te huur: Herengracht 7 Temeuzen Luxe kantoorruimte op top(A)locatie in centrum. Centrale ligging op zichtlocatie met parkeergelegenheid direct voor de deur. Goede verbindingsmogelijkheden naar België en kort bij Westerscheldetunnel. Het gebouw is in gebruik als een verzamel kantoorgebouw. Totaal beschikbare vloeroppervlakte 750 m2. Waarvan nu nog te huur 160m2. Totaal 6 kantoorunits: huurmogelijkheid vanaf 70 m2. Aanwezige voorzieningen: alarmsysteem, airco per werkplek, databekabeling en gezamenlijke kantineruimte. Eigen toegang tot gebouw. Eventueel complete inrichting bespreekbaar! Huurprijs: op aanvraag Huurtermijn: bespreekbaar VERMEULEN MAKELAARDIJ NVM specialist in bedrijfsmatig vastgoed rentmeestersAcvastVanderSlikke IÉ R* Ellemeet Hogeweg 4 4323 TC Ellemeet T0111 671735 F 0111 671897 info@acvastvanderslikke.nl Wij zijn u graag van dienst op het gebied van: taxaties aan-en verkoop huur en verhuur beheer onteigeningen planschade bedrijfsverplaatsing tevens uw partner in landelijk gelegen onroerend goed 'Life - www.vermeulen-makelaardij.nf Herengracht 7,4531 GM Temeuzen Tel: 0115-694090 Mail: infp@vermeulen-makelaardij.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97