Ruim baan voor de Insignia Sports Tourer! Autovisie onderweg Insignia Spo Met de kredietcrisis in het achterhoofd leeft Opel met de gedach te dat het toebehoort aan het in ademnood verkerende General Motors. Opel had het moeilijk doordat het wat oudere modellen in de showroom had staan. Dat is met de komst van de Insignia en de Insig nia Sports Tourer deels voorbij. door Ad van Bladel Opel sleepte tot hun grote vreugde met de Insignia dit jaar de prestigieu ze titel Auto van het Jaar 2009 in de wacht. Het offensief waarmee de con currentie te lijf wordt gegaan is dus buitengewoon sterk. Dat was nodig Vectra af. Het eerste dat opvalt, is dat Opel heeft getracht deze auto zachte fraaie, bijna aaibare vormen mee te ge ven. Daarin zijn de Riisselheimers fan tastisch geslaagd. De Insignia Sports Tourer is een plaatje van een auto en behoort absoluut tot de fraaist vorm gegeven stationwagons van het mo- overigens ook nog tot diverse hoog tes worden geopend wat makkelijk is in lagere ruimtes omdat zo de achter klep niet wordt beschadigd. Ruimte Die bijzondere achterklep geeft overi gens toegang tot een van de sterkste troeven van de Sports Tourer: zijn ruimte. Met de achterbank in opge klapte toestand heeft deze grootste Opel een ruimte van maar liefst 540 li ter tot zijn beschikking, meer nog dan in voorganger Vectra die toch als ook, want voorganger Vectra en Vec tra station liepen al heel wat jaren mee. En ondanks het feit dat het heel prettige wagens waren, begonnen de jaren hier te tellen en zat de concur rentie bepaald niet stil. In deze klasse is de komst van een stationwagon heel belangrijk. Zo ook voor Opel want het merk denkt dat ongeveer zestig procent van alle verkochte In signia's een Sports Tourer zal zijn. Daarom nemen we juist deze variant eens onder de loep. Vanaf heden staat hij in de showroom van de Opel dealers. De Opel Insignia Sports Tou rer lost dus de stationversie van de ment, in welke prijsklasse dan ook. Zien de sedan- en hatchbackversie er al patent uit, in sterkere mate geldt dit nog wel voor de Sports Tourer. Alle maten kloppen en het geheel oogt buitengewoon prettig. Heel bij zonder is de constructie van de achter klep. De achterzijde van de auto scharniert als het ware in zijn geheel omhoog waardoor de laadruimte bui tengewoon goed toegankelijk is. Als grappig - maar bovendien veilig - ex traatje heeft Opel ervoor gekozen om de achterlichten zodanig dubbel uit te voeren datje ze ook ziet als de achter klep open staat. Die achterklep kan maatgevend in zijn klasse werd ge zien. Voor wie de achterbank neer klapt heeft deze Insignia een ruimte van maar liefst 1530 liter tot zijn be schikking. Voor een dergelijke auto is dit een absoluut record en in combi natie met de fraaie lijnvoering zal de ze Insignia daarmee ook veel kopers naar zich toe weten te halen. Boven dien hebben passagiers op de achter bank wat meer hoofdruimte dan ze in de sedan- of hatchbackversie zouden hebben. De daklijn loopt namelijk' wat verder hoog door. Prettig! Natuurlijk draait het bij een dergelij ke auto niet alleen om laadvolume en belijning van de carrosserie. Ook de rest van het interieur speelt een aardig deuntje mee. Dat interieur is overigens prachtig vormgegeven en vouwt zich als het ware om de bestuurder heen. Zo vloeien dashboard en voorportieren vrijwel naadloos in elkaar over en de gebruikte materialen zijn van schitte rende kwaliteit. Het maakt dat je je zelf zeer welkom voelt in deze Sports Tourer. Geavanceerd Bij de presentatie van de Opel Insig nia werd tegelijkertijd een aantal vei ligheids- en comfortverhogende op ties geïntroduceerd. Een ervan (Opel-eye) is een cameraatje in de voorruit dat zich uitsluitend richt op verkeersborden die de maximum snel heid aangeven. Die maxima worden vervolgens weergegeven wat natuur lijk vaak gemakkelijk is omdat je niet altijd in de gaten hebt hoe hard je er gens mag rijden. Een andere comfort verhogende optie is het Adaptive Lighting systeem leverbaar dat in het duister de weg voor je aftast en ter stond grootlicht dimt als er een tegen ligger aankomt. Een aanrader. Motoren Zoals gebruikelijk bij Opel biedt het merk vanaf het begin direct een keu ze uit een flink aantal motoren waar onder twee gloednieuwe exemplaren. De nieuwe tweeliter dieselmotor be schikt over twinturbo techniek wat de wagen buitengewoon snel maakt. Het andere nieuwe blok beschikt - naar de tijdgeest - ook over een turbo maar loopt op benzine. Dit blok be schikt over maar liefst 180 pk. Al met al hoeft Opel zich voor wat betreft de Insignia en de Sports Tou rer weinig zorgen te maken. De auto zal zichzelf min of meer verkopen. Daar zorgen zaken als ruimteaanbod, uiterlijk en naamsbekendheid wel voor. Er is een Opel Insignia Sports Tourer leverbaar vanaf 28,195 euro, inclusief BTW. Onze monteurs en verkopers vonden het toch wel heel spannend. Na de prachtig In signia 4- en 5-deurs kwam nu de Sports Tourer. Volgens ons echt de mooiste auto in zijn klasse. Helemaal objectief zijn wij natuurlijk niet, maar gezien de reacties van klan ten en niet-klanten zittgn wij er niet ver naast. De reacties zijn allemaal zeer lovend en dat is toch bijzonder leuk. Opel zet echt een bijzondere stap met de Insignia. Zo zijn er opties beschikbaar die je normaal enkel in het topklas se segment vindt en toch is de Insignia betaalbaar geble ven. Dat de Insignia een groot succes is verraste ons daarom niet en we verwach ten van de Sports Tourer ei genlijk ook heel veel. Hij combineert het dynami sche, spectaculaire ontwerp van de Insignia met een zee van ruimte, krachtige moto ren en baanbrekende techno logie. Daarmee is de nieuwe Opel Insignia Sports Tourer veel meer dan gewoon de sta tionwagon-variant van de Opel Insignia. Zoals onze chefwerkplaats Richard de Mol direct toen Sport Tourer binnenkwam zei: "ik ben er toch even stil van....zo'n mooie auto" en toen had hij nog niet eens gereden. Na een kennismakingsritje was hij nog meer overtuigd. "Het beste en mooiste wat Opel ooit gemaakt heeft" Wij kunnen veel roepen, maar het beste kunt u dé In signia Sport Tourer natuurlijk zelf beleven bij AutoTeam. Kom daarom gerust eens langs bij de officiële Opel dealer voor Midden-Zeeland AutoTeam. U bent altijd vrij om langs te komen, de koffie staat samen met de Insignia Sport Tourer voor u klaar! Graag tot ziens! Dick Commee Verkoopleider AutoTeam Goes geëvenaarde ted u bij AutoTeam. Klem Frankrijk 31(0113) 23 79 23 idljke Westweg 5. (0113) 50 2010 issingen Bedrijlsweg 2 (Vrijburg), (0118) <161710

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96