Technum decor experience Agenda Innovatie voor voeding ouderen MBO- uitblinker Kickoff van InnoGo diversen ZEELAND WEST- BRABANT 17 De Silverfood- community, een initiatief van Impuls, Syntens, BOM en LIOF, houdt op 20 mei een bijeenkomst in Vught. Doel van de Silverfood- community is het Midden- en Klein bedrijf (MKB) in Zeeland, Brabant en Limburg te stimule ren tot innovatie op het gebied van voeding voor ouderen. door Ron Gregoor VUGHT - De vergrijzing maakt dat de doelgroep van Silverfood steeds groter wordt en daarmee ook de kan sen voor specifieke producten en diensten voor die markt. Tijdens de Silverfood- bijeenkomsten worden deelnemers geïnformeerd over de nieuwste ontwikkelingen en kansen op dit gebied, Tevens vormen de bij eenkomsten een ideale gelegenheid tot netwerken met andere bedrijven en instellingen, die actief zijn op dit onderwerp. Kortom, het zijn interes sante netwerkbijeenkomsten met de mogelijkheid om marktkansen op het gebied van voeding voor senioren met elkaar uit te wisselen of de juiste partners te te vinden voor het realise ren van nieuwe ideeën. Deelnemers aan deze community zijn voedings middelenproducenten, cateraars, ver pakkingsleveranciers, logistieke dienst verleners, zorginstellingen en groot handels en inkooporganisaties voor de zorg. Binnen de community is mo menteel behoefte aan meer inzicht over marktkansen, bedreigingen, trends en ontwikkelingen op het ge bied van voeding voor ouderen bin nen foodservice en retail, het bureau Foodstep uit Wageningen is gevraagd om een onderzoek uit te voeren naar deze marktkansen, de doelstellingen van dit onderzoek zijn: - een beeld creëren van de voedings- markt voor de zestig-plusser; toekom stige marktontwikkelingen, partijen en marktbehoeften. - Visie op hoe de foodsector de markt moet bedienen. - Inventarisatie van innovatiekansen voor het Midden en Klein Bedrijf. Meer info bij Impuls Zeeland. Drukte bij de Techniekbeurs van Van der Peijl. Foto: Van der Peijl Wat in een beurshal onmogelijk is, kan probleemloos in de tech nische praktijkruimte van ROC Zeeland in Vlissingen. Op 8 en 9 april 2009 was Technum het decor van de eerste Techniekbeurs van de Van der"Peijl Groep. Ruim 1300 bezoekers hebben het unieke spektakel beleefd. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN - Al geruime tijd liep directeur René van der Peijl rond met het idee een eigen techniekbeurs te organiseren, die zich moest onder scheiden van alle andere. "In deze economisch wat mindere tijd wilden wij iets positiefs ontwikkelen voor on ze relaties. Onze jarenlange perfecte samenwerking met Technum bood daartoe een unieke mogelijkheid: ge reedschappen en machines presente ren en demonstreren in een omge ving die naadloos aansluit bij ons tota le leveringsprogramma. Ruim veertig leveranciers reageerden positief op on ze niet-alledaagse uitnodiging. Begrij pelijk, want op welke beurs kun je nu de machines demonstreren, die je zelf hebt geleverd?!" Ook voor manager Technum André Zuidijk was de Techniekbeurs een bij zondere belevenis. "Nooit hebben wij durven dromen dat Technum het decor zou vormen voor zo'n uniek techniekspektakel. Een betere PR kunnen wij ons nauwelijks indenken. Het gros van de bezoekers, maar ook van de standhouders, is zeer onder de indruk van ons ultramoderne machi nepark. Dat de Technum-fonnule zich in kor te tijd heeft bewezen, blijkt uit het feit dat het aantal studenten dit school jaar al is gestegen. Voor 2009/2010 verwachten wij een verdere stijging. Technum is dé spil van techniek, be drijfsleven en onderwijs." Elke maand plaatsen we in de Ondernemer de agenda voor ondernemers. We proberen zo volledig mogelijk alle activiteiten hierin te vermelden, die van belang zijn voor het bedrijfsleven. Tips en informatie hiervoor kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl. Middelburg Syntensdinsdag 5 mei, 14.00 uur, ondernemen in tij den van crisis. Koewacht Centrum, zondag 3 mei, hele dag. Meikennismarkt. Veere Veerse Meer, 15 tot en met 20 juni, zonnebootrace. Roosendaal Nieuwe Markt, vrijdag 29 mei tot en met maandag 1 juni, lifestyle- event Wonen, Werken, Recreeren en on dernemen, vrijdag van 18.00- 23.00, zaterdag van 10.00- 23.00, zondag van 13.00- 18.00 en maandag van 10.00- 16.00 uur. Breda Syntens, woensdag 6 mei, 15.00- 18.00 uur, onderne men in tijden van crisis, workshop. David Smids uit Middelburg is ROC Zeeland's MBO- uitblinker 2009. Hij werd dat na de MBO- uitblinker Battle op dinsdag 21 april. David Smids, die momenteel in het laatste jaar van zijn opleiding Onderwijsassis tent zit, was blij verrast door de uitslag: „Dit had ik echt niet ver wacht," zei hij verbaasd na af loop van de battle'. De jury prees zijn persoonlijkheid, zijn passie en zijn vakmanschap. Zijn stagebegeleidster Ellen Harmse van basisschool De Cypressenhof in Mid delburg was het daar helemaal mee eens. Er zijn zelfs collega's jaloers op het pedagogisch talent van Da vid." Ook de vergelijking met Rupsje Nooitgenoeg' werd gemnaakt. Niets is hem te veel. Hij krijgt maar geen genoeg van het lesgeven." Dat beaamat ook zijn mentor van ROC Zeeland, Collin Koenen. Hij stelt zich op als een echte teamplayer. Zijn klasgeneoten weten hem altijd te vinden, hij helpt ze door ze hand vatten aan te reiken waarmee ze zelf de opdracht kunnen afronden." Het komende jaar fungeert David Smids als ambassadeur voor het Zeeuwse mbo- onderwijs. Op 15 ok tober mag hij zichzelf presenteren tij dens de landelijke uitblinkerverkie zing. Voorafgaand aan dit gala kan men vanaf 1 juli op Smids stemmen via de landelijke website. Stadskantoor, maandag 11 mei, 16.30- 19.00 uur, be-' drijvenontvangst, netwerkbijeenkomst voor Bredase on dernemers. NHTV, vrijdag 15 mei, 08.00- 09.45 uur, ontbijtsessie kansen voor logistiek. Syntens, dinsdag 26 mei, 14.00 uur, workshop financië le gezondheid bedrijven. Holland Casino, donderdag 28 mei, 15.00- 18.00 uur, Connect2Interact, netwerkbijeenkomst. Chassépark, donderdag 4 juni, relatiedate Smaakvol Breda. Teteringen Golfpark De Haenen, woensdag 13 mei, golfevent van Business Club Breda, bvam 12.00 tot 21.00 uur. Oosterhout La Cantina, maandag 25 mei, 17.00- 20.00 uur, net werkbijeenkomst voor starters, never waste a good cri sis. Bergen op Zoom Markiezenhof, donderdag 14 mei, Beursvloer. Een groep van honderd belangstellenden heeft op 8 april de kickoff meeting bijgewoond van InnoGo. InnoGo is een initiatief van Im puls Zeeland en de Hogeschool Zeeland. door Ron Gregoor MIDDELBURG - InnoGo is erop gericht om meer technostarters in Zeeland te stimuleren om een winst gevende onderneming op te richten. InnoGo doet dit door middel van het aanbieden van zes verschillende vor men van ondersteuning: financiering, huisvesting, coaching, het beschik baar stellen van een netwerk, het aan bieden van kennis en diensten en het adviseren over de bescherming van het intellectueel eigendom. Tijdens de kickoff werd namens de minister van Economische Zaken Ma ria van der Hoeven een certificaat overhandigd aan projectleider Martin de Klerk en Adri de Buck van Hoge school Zeeland, waarmee de subsidie voor InnoGo werd bekrachtigd. Daarnaast ontving Florentijn van den Bos uit Terneuzen als eerste starter een waardecheque die symbool stond voor de financiële bijdrage die hij krijgt voor zijn nieuw op te zetten be drijf Energy@work'. Van den Bos gaat met zijn bedrijf op een bijzonder innovatieve manier duurzame energie produceren. Hij streeft ernaar om eind 2010 de eerste bioenergiecentra- le in Zeeland te hebben staan. InnoGo doet een oproep aan het Zeeuwse bedrijfsleven om innovatie ve starters bij haar te melden. Voor het helpen van die starters is InnoGo ook afhankelijk van bedrijven, instel lingen en overheden. Wie wil samen werken kan zich melden: info@innogo.nu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95