De poort naar Europa iiggai OVR gaat voor Keurmerk Veilig Ondernemen Autobedrijf Hoebeke Q mazpa MM de poort De Poort 73 - Rilland Tel. 0113-551040 - Fax 0113-551080 Email: zbs@planet.nl - Website: www.zbsbv.nl 24-uurs transportbandenservice www.transportbandenservice.nl www.autohoebeke.nl Praktisch op de scheidingslijn tussen West-Brabant en Zeeland ligt het bedrijventerrein De Poort. Het Rillandse terrein meet vijftien hectare en is zo goed als volgebouwd. Tijd voor een uitbreiding dus, vond de gemeenté Reimerswaal. Op De Poort ligt nog zevenduizend vierkante meter bedrijfsgrond braak. Twee percelen, te koop voor 117 euro per vierkante meter. Het is alles wat rest aan verkoopbare grond op het bedrijventerrein bij Rilland. Dat terwijl er volop geïnteresseerden zijn voor een stek op De Poort, zegt bedrijfscontactfunctionaris van de gemeente Reimerswaal Piet van Dijke. door Dennis Rijsbergen RILLAND - "Het gaat vooral om par tijen die grote percelen willen. Die kunnen we helaas niet bieden. De twee percelen die we nog hebben, lig gen bovendien onder hoogspannïngs- - leidingen. Dat levert problemen op met eisen van Delta." Zo ging een recreatiecentrum met on der meer een overdekte speeltuin niet door. "Het paste niet in het bestem mingsplan, maar" de gemeente wilde wel meewerken", vertelt Van Dijke. De gemeente begon een vrijstellings procedure, echter energiebedrijf Del ta wees op eventuele gevaren van zo'n centrum onder hoogspanningslei dingen. "Er is toen een discussie ont staan over straling. Moeten we er wel mee doorgaan, hebben we ons als ge meente toen afgevraagd." Het ant woord was 'nee'. De vrijstellingsproce dure is gestopt, het plan is van tafel. "Op dit moment zijn er geen gegadig den voor die laatste percelen." Dat betekent niet dat er zich geen be- Op De Poort zit een mix van lokale bedrijven die wilden uitbrei-^ den, zoals garage- en taxibedrijf Van Hoek en tankstation De Meeuw, en grote ondernemingen die duidelijk voor de goede ligging van De Poort kiezen, zoals transportbedrijven Nedexco en Transport en logistïekgroep Zeeland. RILLAND - Kitty van Hoek-Stout- jesdijk van garage- en taxibedrijf Van Hoek is voorzitter van de Onderne mersvereniging Reimerswaal (OVR). Zij meldt dat De Poort het Keurmerk Veilig Ondernemen wil bemachti gen, een initiatief van MKB en de Ka mer van Koophandel. Voor het beha len van het keurmerk worden zaken als vernieling, diefstal, geweld, fraude, oplichting, interne criminaliteit en overvallen onder de loep genomen. Er is een keurmerk voor bedrijventer reinen (KVO-B) en één voor winkel gebieden (KVO-W). Winkelgebie den en bedrijventerreinen kunnen het keunnerk krijgen als ze samen met gemeente, politie, brandweer en andere relevante partijen maatregelen hebben getroffen om de veiligheid op hun bedrijventerrein of winkelgebied structureel op een hoger plan te brengen. De Kamer van Koophandel adviseert de" betrokken ondernemers in hun overleg en werkt daarbij sa men met gemeenten, politie, brand weer en andere betrokkenen. "We zijn het eerste bedrijventerrein in Rei merswaal dat voor dat keurmerk gaat", aldus Van Hoek-Stoutjesdijk. Het project begint met een enquête onder de twintig ondernemers op De Poort. "Wij van de OVR brengen de brieven zelf rond en maken meteen een praatje met de ondernemers. We willen namelijk weten wat er onder hen leeft of ze überhaupt wel het keurmerk willen en of er eigenlijk wel problemen zijn." Zelf denkt Van Hoek-Stoutjesdijk dat op vooral het achterste deel van het bedrijventer rein 's avonds er een gevoel van onvei ligheid is. Daar is 's avonds weinig be drijvigheid en is het nogal donker. drijven en ondernemers melden bij de gemeente voor een stuk grond op De Poort. Het bedrijventerrein heeft namelijk een zeer gunstige ligging. "De ontsluiting van het terrein is erg goed. In no time zit je op de A58. Verder ligt De Poort dicht bij de grens met West-Brabant, een regio met veel economische activiteit. En op een steenworp afstand ligt de Zoomweg, de A4, en dat is een be langrijke verbinding tussen Antwer pen en Rotterdam. Eigenlijk zit je vanaf De Poort zo op internationale routes." En daarmee is De Poort let terlijk een poort naar Europa. Vandaar dat er grote logistieke bedrij ven op De Poort zijn te vinden. An der argument van de gemeente Rei merswaal om destijds De Poort aan te leggen was spreiding, vertelt Van Dij ke. "We hebben twee grote bedrijven terreinen in het westen van onze ge meente: Olzendepolder in Yerseke en Nishoek bij Kruiningen en één in het midden: Zuidweg bij Krabbendij- ke. We wilden ook in het oosten van de gemeente een bedrijventerrein, dus bij Rilland." Omdat er zo veel be langstelling is naar nieuwe gronden bij De Poort is besloten het terrein uit te breiden. Dat gebeurt in zuidelijke richting, dus richting de Westerschel- de. "We hebben een uitbreiding van tien hectare in de pen", zegt Van Dij ke. "De provincie heeft het bestem mingsplan van de uitbreiding al goed gekeurd, dus .wat dat betreft gaat het goed. We hebben alleen nog niet alle grond in handen. We hebben over eenstemming over de helft. Voor de andere helft zijn we in overleg met één eigenaar. Dat overleg zal nog wel tijd kosten." Het liefst maakt de ge meente Reimerswaal haast met de aanleg van De Poort 2. "We zouden morgen al aan de slag willen", zegt Van Dijke. "Maar als ik naar de reali teit kijk, zal het wel eens 2010 of 2011 kunnen worden." En zelfs als de gemeente alle grond in handen heeft, gaat niet direct de spade de grond in. "Hoewel we voor tussen de vijf en tien hectare aan potentiële kopers heb ben zijn we realistisch genoeg om te beseffen dat door de crisis het mo ment misschien niet goed is. Poten tiële belangstellenden zijn nog niet reële kopers. Vandaar dat we, voordat we met de aanleg beginnen, eerst gaan inventariseren of de uitbreiding wel verantwoord is." Wie overigens de belangstellenden zijn, dat wil Van Dijke niet prijsgeven. "Het enige wat ik daarover wil zeggen, is dat het ook om twee Reimerswaalse gegadigden gaat." Bedrijvencentrum "De Poort" - Valckenisseweg 1b - 4411RJ Rilland Tel. 0113-552555 - Fax 0113-552515 De1smi>' SUPER DIESEL >1?' M-PQWER Tankstation De Meeuw is op De Poort Hink uitgebreid, net als garage- en taxibedrijf Van Hoek, Foto: Denvon Media.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92