Wraak, morgen Pakistan ontruimt Swat KRA5.NL Mexico pakt de draad weer op 5 dgn BERLIJN 1 a 1981 IO dgn VENETIË, FLORENCE ROME 3981 4991 ËIJHTUL... io dgn BLOEMENRIVIÈRA CINQUE TERRE 14981 4991 6491 k waarom zou je méér betalen m Prachtige busreizen door Europa voor spotprijzen! Kies deze zomer voor één van de comfortabele en complete busreizen van KRAS.NL! Wij nemen u mee naar de mooiste plekjes van Europa, waar leuke excursies op het programma staan. Lees snel verder voor een greep uit ons veelzijdige programma of kijk op onze website www.kras.nl voor het complete aanbod. Uiteraard tegen scherpe prijzen! Waarom zou je méér betalen! vanaf Vertrekdata: maandag van 18/5 t/m 26/10. Gegarandeerd vertrek op 18-25/5 en 8-15/6. Busreis met verblijf in het 4-sterren Van der Valk Berliner Ring Hotel op ca. 25 km van het centrum van Berlijn, incl. ontbijtbuffet. Excur sies naar o.a. de Brandenburger Tor, Schloss Charlottenburg en Potsdam. m Zie www.kras.nl/24101 lm.. - M Pers. 8 dgn PRAAG Vertrekdata: zaterdag van 20/6 t/m 5/9. Gegarandeerd vertrek op 20/6. We gaan herinneringen ophalen in de Gouden stad Praag! Metbezoek aan o.a. de Karelsbrug, het Gouden Straatje en Terezin. Met verblijf in het Best Western Hotel Grand Beroun incl. 6 x ontbijt, 1 x lunch en 6 x diner. Zie www.kras.nl/35529 Vertrekdata: za.16/5, 6/6, 4/7 en 19/9. Gegarandeerd vertrek op 16/5 en 6/6. Tijdens deze reis door deze mooie gebieden van Frankrijk brengt u o.a. een bezoek aan Munster, Straatsburg, Colmar en Riquewihr. U verblijft in het gemoedelijke familiehotel Hotel de la Route Verte incl. ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/35505 v_2 pers. vanaf i/£pers. I Vertrekdata: vrijdag van 15/5 t/m 16/10. Gegarandeerd vertrek op 15-29/5 en 12/6 Deze heerlijke reis heeft alle ingrediënten om de hoogtepunten van het prachtige Italië te ontdekken. We nemen u mee naar Venetië, Padua, Florence, Assisi, Rome en Pisa! Met verblijf in comfortabele hotels inclusief ontbijt. Zie www.kras.nl/35508 nat Vertrekdata: vr. 5/6*, 3-17-31/7, 21/8 en 11- 18/9. Gegarandeerd vertrek op 5/6 en 17/7 Tijdens deze veelzijdige excursiereis brengen we o.a. een bezoek aan de Weissensee, Venetië, Lienz en hetKarintische merengebied. U verblijft in het fijne familiehotel Rossmann inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/35501 Vertrekdata: vrijdag 19/6 t/m 16/10. Gegarandeerd vertrek op 19/6. Deze excursiereis brengt u o.a. naar San Remo, Rapallo, Alassio, het bekende Monaco, Sasello en het unieke Cinque Terre. Verblijf in goede toeristenklasse hotels inclusief ontbijt en diner. ij vanaf I vanaf Hf pers. Zie www.kras.nl/35517 12 dgn ANDORRA CATALONIE Vertrekdata: 1/6, 6-20/7, 3-31/8,14/9. Gegarandeerd vertrek op 1/6 en 20/7. In Andorra maken we o.a. een tocht door de drie valleien van Andorra en bezoeken Vall de Nuria. In Spanje verkennen we Catalonie met o.a. Barcelona en Figueres. U verblijft in toeristenklasse hotels inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/35511 I maf JHff ers. BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm 8 President Calderon roept op tot 'collectieve' schoonmaakactie. MEXICO-STAD - In Mexico leek het openbare leven gisteren na de griepuitbarsting van vorige maand langzaam te normaliseren. Er was meer verkeer op straat, cafés hero penden hun deuren, minder men sen droegen mondmaskers en schoonmaakploegen waren druk in de weer om scholen en universi teiten klaar te maken voor de her vatting van het onderwijs. President Felipe Calderon riep ouders op de leerkrachten te hel pen met een 'collectieve' schoon maakactie. Minister van Gezond heidszorg, José Cordova, zei dat er na 27 sterfgevallen sprake is van een lichte verbetering. De besmet tingsgraad is nu gedaald tot bijna evenveel als bij een normale griep. Toch waarschuwt de Wereldge zondheidsorganisatie (WHO) dat de Mexicaanse griep in een vroeg stadium verkeert en dat er nog al tijd een pandemie kan uitbreken. Bij normalisering van het openba re leven is de kans groot op een nieuwe golf besmettingen. Mexico telde maandag 802 beves tigde gevallen. De VS hadden er minstens 380. Wereldwijd stond het aantal besmettingen op ruim 1445 in twintig landen. De WHO onderzoekt of het nodig is alarmfase zes, het hoogste ni veau voor een pandemie, af te kon digen. Het criterium is of er buiten Noord-Amerika een regio ontstaat waar het virus grootschalig van mens op mens wordt overgedra gen. De jongste cijfers duiden er op dat het virus minder dodelijk en minder besmettelijk is dan aan vankelijk werd gevreesd. In slechts 38 procent van de verdachte geval len blijkt sprake te zijn van de Mexicaanse griep. Sinds 29 april zijn geen doden meer gevallen. PW Het openbare leven in Mexico is gisteren weer schoorvoetend op gang gekomen nu het hoogte punt van de Mexicaanse griep achter de rug lijkt te zijn. Waarschijnlijk familie bruid achter doden van 44 bruiloftgasten. door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - Turkije is in schok. Nog niet eerder eiste een vete tussen twee families zo veel slachtoffers. Bij de schietpartij op de bruiloft in het dorp Bilge in het zuidoosten, van Turkije kwamen 44 mensen, onder wie zes kinderen en zestien vrouwen, om. Ook het bruidspaar overleefde de aanslag niet. Volgens Turkse media zat de fami lie van de bruid zeer waarschijn lijk achter het bloedbad. Die viel maandagavond binnen op de brui loft. De gasten werden een kamer ïn gedwongen waarna met automa tische geweren het vuur werd geo pend. „Op alles wat bewoog, werd geschoten", verklaarde een gast die de aanslag overleefde. Een gezin met zes kinderen, van drie tot twaalf jaar, kwam ook om het le ven bij de schietpartij die vijftien minuten duurde, evenals de imam die net het huwelijk had ingeze gend en drie zwangere vrouwen, aldus minister Atalay van Binnen landse Zaken Atalay. Na een klopjacht werden acht ver dachten gearresteerd. Allen heb ben dezelfde achternaam als de bruid. Een deel van deze familie clan - in het Koerdische zuidoos ten tellen families vaak honderden leden - is al jaren verwikkeld in een vete met de familie van de bruidegom en had een andere kan didaat op het oog. Dat de bruid en bruidegom en zijn familie de trou werij toch doorzetten, leidde tot het enorme bloedbad. Premier Erdogan bestempelde de schietpartij als 'onmenselijk'. „Geen enkele traditie kan deze moorden rechtvaardigen." Vetes en eergerelateerde moorden komen vaak voor in Turkije. De laatste vijf jaar eiste eergerelateerd geweld maar liefst elfhonderd slachtoffers, de meesten in het Koerdische zuidoosten. „De aanslag in Bilge was uitzonder lijk gewelddadig. Meestal worden er geen vrouwen en kinderen ge dood", zegt journalist Bayram Yas- li, auteur van het boek Genoeg bloedvergieten over vetes. Volgens hem bewijst het bloedbad dat het om zeer machtige families gaat. Die maken in de dorpen in het feo dale zuidoosten de dienst uit. De 2ShÏ 1 3 ---- g* sg mUm a Bilge loopt uit voor de begrafenis van di bruid was de dochter van het dorpshoofd, een man met veel aan zien in een gemeenschap van bijna driehonderd inwoners. Vol gens Yasli gaan vetes vaak om vrou wen, een koe of een stuk grond. „Vaak wordt een vrouw geschaakt omdat de bruidegom geen toe stemming krijgt met haar te trou wen, waarna de familie van de bruid gewelddadig wraak neemt." Yasli benadrukt dat vetes niet 'ver jaren'. „Families vergeten niet. Ik Duizenden slaan op de vlucht voor naderend offensief van leger. ISLAMABAD - Duizenden bewoners van de Swatvallei in het noordwes ten van Pakistan zijn het gebied ontvlucht om te ontkomen aan ge vechten tussen de Taliban en rege ringstroepen. Provinciale bestuur ders hebben gisteren gezegd een uittocht van een half miljoen men sen te verwachten. In de regio wor den zes kampen opgezet om hen op te vangen. De vluchtelingen voegen zich bij de honderdduizenden die al eer der in het noordwestelijke grensge bied huis en haard verlieten. Vol gens Khusal Khan, de hoogste be stuurder in de vallei, heeft de Paki staanse regering de spertijd in het door de Taliban gedomineerde ge bied opgeheven om de bewoners de kans te geven elders hun heil te zoeken. Khan liet doorschemeren dat het Pakistaanse leger binnen kort in Swat ten strijde zal trekken tegen de Taliban, die overal land mijnen zouden leggen. Islamabad stemde in februari in met een bestand in de vallei en de omliggende districten, nadat twee jaar strijd geen doorbraak in het vanouds autonome gebied had op geleverd. In het kader van de over eenkomst zou in de regio de sha- ria mogen worden ingevoerd. De regering speelde hierop in door er eind vorige maand formeel de isla mitische rechtspraak in te stellen. Islamabad hoopte dat de conces sies radicale stamoudsten ertoe zouden brengen de wapens neer te leggen. De Taliban breidden ech ter geleidelijk het gebied onder hun controle uit en wilden van geen ontwapening weten. Vorige week werd het district Bu- ner ingenomen, ongeveer honderd kilometer van Islamabad. Het le ger reageerde met een offensief waarbij zeker honderd militiele den de dood vonden, maar het slaagde er niet in hen allen te ver drijven. Islamabad heeft de inwoners van de door de Taliban gedomineer de Swatvallei opgeroepen het ge bied te verlaten. Binnenkort be gint het leger er een offensief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8