de stoel 05 Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Deze stoel is bijzonder voor mij om dat ik op deze stoel dat werk doe wat al sinds 1985 mijn lust en mijn leven is. Sinds dat jaar ben ik bezig met beleggen en als je dan 25 jaar la ter nog steeds iedere dag met en thousiasme 's ochtends in die stoel plaatsneemt, kun je stellen datje op .de juiste stoel zit. Juist de markt van 2008 biedt enorme kansen en uitda gingen en dat willen we uitdragen. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? In 1985 op.e.en stoel van de Rabo bank. In 1986 van de NCB Bank. In 1988 wérd het de stoel van de ABN Bank. In 1989 nam ik plaats op de stoel van beleggingsadviseur bij de Adviesgroep beleggen Zee land van ABN AMRO. In 1997 ver ruilde ik deze stoel voor die van Hoofd Effecten Midden Zeeland van ING Bank. In 2002 maakte ik de stap naar eigen ondernemer schap. Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? Na de onstuimige groei van de aan delenmarkten eind jaren negentig (IT-hausse) waarin alles kon en er op beleggingsgebied volledige vrij heid was, bleek na het ineenstorten van de Nasdaq vanaf maart 2000 en daaropvolgend de aanslagen van 9/11, dat banken zich geheel anders gingen opstellen t.a.v. het adviseren van hun cliënten. Vanuit de bank bekeken wellicht begrijpelijk. Ik voelde mij daar niet prettig meer Tekst: Roti Gregoor Foto: duofoto Naam: Evert Verwer, 42 jaar. Functie: Algemeen directeur. Bedrijf: Verwer Janssen Vermogensmanagementvermogensbe heer- en advies. Bijzonderheden: Bedrijf heeft 6 mensen in dienst. Daarnaast werkt het met een exclusief aan Verwer&Janssen verbonden Agent. Het bedrijf is een van de weinige onafhankelijke vermogensbeheer ders in de regio. Vestigingen in Hulst, St. Jansteen en Kruisland. bij. Als je enkel als een "marionet" het beleid mag opvolgen van het hoofdkantoor en er geen ruimte is voor de creativiteit van de adviseur dan houdt het op. Toen onze beleg gingsafdeling ook nog eens vanuit Goes verhuisde naar Dordrecht was de stap naar eigen ondernemerschap voor mij een logische. Wat betekent het bedrijf voor u? Heel veel. Als je samen met nog 2 oprichters (drs. ing. Walter Janssen en mr. Johan van Sprundel) een be- leggingsbedrijfstart en ziet datje de juiste keuzes hebt gemaakt voor het bedrijf en voor je cliënten dan geeft - dit een enorme kick. We kunnen zeer goed de balans vinden tussen privé en het bedrijf. Ik denk dat juist dat heel belangrijk is. Balans in 't leven daar draait het om. Wat betekent u voor het bedrijf? Ik denk dat de taken binnen ons be drijf goed verdeeld zijn. Als je met elkaar start weet je nog niet wat de sterke en zwakke punten zijn van de verschillende compagnons. Nu na 6 jaar blijken we over een perfecte match te beschikken. We zijn zeer verschillend maar vullen elkaar naad loos aan. Walter is de technische man die zeg met name bezig houdt met het analyseren van portefeuilles en het uitwerken van beleggings voorstellen. Johan is de man die be schikt over behoorlijke netwerken en zijn fiscale kennis wordt vaak in gezet. Ikzelf ben meer de man van het onderhouden van de contacten, het uithangbord van ons bedrijf naar buiten toe. Lijdt u onder de recessie? In tegendeel. Vermogende beleg gers realiseren zich steeds meer dat de grootbanken niet onafhankelijk zijn en ook de wijsheid niet in pacht hebben. De grens voor Priva te banking wordt steeds hoger ge legd en de beleggingsafdelingen van de banken trekken weg uit de regio. Op dit moment blijkt dat beleggers inzien dat de bank enkel facilitair no dig is en willen ze graag in zee gaan met écht onafhankelijke vermogens beheerders. In 2008 zijn we hard ge groeid en de eerste maanden van 2009 gaat de groei onverminderd voort. Vallen er nog veel vermogens te managen? Jazeker. Uit een onderzoek van'de Universiteit van Maastricht is geble ken dat 90% van de beleggers niet in staat is om de enkel het rende ment van de-markt te evenaren. De ze zogenaamde doe-het-zelvers ver loren in dit 6-jarig onderzoek (2000-2006) gemiddeld -1,7% per maand De AEX daalde in dezelf de periode 0,28% per maand. Kort om het gros van de-beleggers is zelf dus niet in staat om een beter rendement te maken dan de markt. Daarnaast blijken de banken het met hun beleggingsfondsen ook niet goed te doen over een lange pe riode gemeten. Er valt dus behoor lijk wat vermogen nog te managen en daar zijn wij bij uitstek de partij voor. Wordt het ooit weer zoals het was? Zoals ik hierboven al aangaf wij hebben de wijsheid ook niet in pacht, Het zal, denk we. heel lang duren voor het vertrouwen weer te rug is, maar dit vormt geenszins een beperking t.a.v. ons beleggingsbe leid. Ook, of wellicht juist, in stabili serende of nog licht dalende mark ten kunnen wij onze toegevoegde waarde leveren. We zullen de eco nomische dip te boven komen, maar wanneer is voor iedereen een grote vraag. Iemand die meent daar over wel iets zinnigs te kunnen zeg gen, zou ik direct al niet meer se rieus nemen. Is Zeeland leuker dan Brabant? Ik ben een geboren Hulstenaar en woon al bijna 20 jaar op St. Jan steen. Ben enorm honkvast en ik zal nooit vertrekken uit de gemeente Hulst. Mijn compagnons komen uit Kruisland en Roosendaal en de advi seur welke we per 1 mei hebben aangenomen is ook woonachtig in West-Brabant. Ik moet eerlijk be kennen dat ik heel graag met Bra bantse mensen werk. Gezellig en Bourgondisch. Wat wass de belangrijkste beslissing voor de toekomst van het bedrijf? Dat we in 2006 besloten om van een adviesbedrijf een vemiogensbc- heerbedrijf te maken. We hebben toen een vergunning aangevraagd bij de Autoriteit Financiële Mark ten. Dit was een procedure van ruim 6 maanden en dit heeft ons veel geld, tijd en energie gekost. Vanaf oktober 2006 hebben we dit zware statuut en dat geeft een enor me spin-off. Beleggers weten op ba sis van ons statuut dat wij een partij zijn die volledig voldoet aan alle ei sen van de AFM, de Nederlandsche bank en het DSI (Dutch Securities Institute). We hebben een Europees Paspoort. Wat is uw ambitie? Mijn ambitie is om ons bedrijf op een gedegen manier verder te laten uitgroeien tot een van de grootste onafhankelijke vermogensbeheer ders van Nederland. We hebben een nieuw te bouwen pand op een Al-locatie in Roosendaal gekocht (bij Station). Begin 2010 gaan we daar openen en van daaruit willen we onze organisatie nog verder pro fessionaliseren. Waar krijgen ze u deze stoel voor uit Ik speel al 25 jaar iedere maandag zaalvoetbal. Vorig jaar waren we net geen kampioen van Zeeland. Een vriendenploeg met een aantal veertigers en daarnaast een aantal jongens van begin twintig die bij HVV'24 in het eerste elftal spelen. Een gouden combinatie. Het sociale aspect van dit avondje voetbal is steeds belangrijker geworden. Daar naast ben ik in Hulst één van de buutreedners die jaarlijks in de ton kruipt en voor bijna 2500 mensen gedurende 20 minuten een confe rence opvoert. Ik ga graag winter sporten en mag graag met vrienden een hapje eten Tenslotte is mijn ge zinsleven ook een hobby van me. Kortingscode BREDA - Zowel vanuit de consu menteen als vanuit de webshops nmeemt het gebruik van kortingsco des explosief toe. In september 2008 waren er slechts een handjevol web shops die gebruik maakten van kor tingscodes, tegenwooordig zijn vrij wel alle grote webshops actief bezig met het online verstrekken varia kor tingsbonnen Opleidingen BREDA - De detailhandel besteedt jaarlijks 600 miljoen euro aan het op leiden van personeel. Dat blijkt uit onderzoek van Kenniscentrum Han del. Maar liefst 78 procent van de be drijven biedt hun medewerkers in terne opleidingen en trainingen. Dat is drie keer meer danm het gemid delde van alle Nederlandse bedrij ven. Er wordt vooral geïnvesteerd in lager opgeleiden. Innovatie NIJMEGEN - Op 14 mei wordt in Nijmegen de jaarlijkse MKB Innova tie Top 100 bekend gemaakt. Dat gebeurt in het NEC stadion. Er zijn bijna derteig ondernemers uit Zuid nederland in deze top 100 te vin den. Het gaat om de meests innova tieve bedrijven van het land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83