Vrouwensymposium 9 PreSoft DRV Alimentatie en giften dubbel aftrekbaar? symposium column La Femme, het business evene ment voor vrouwelijke on dernemers, wordt dit keer gehou den in een unieke ambiance. Het Badpaviljoen in Domburg ont vangt op de donderdag voor het pinksterweekend zo'n 250 gasten, allemaal vrouwen. Daar praten zij 'als vrouwen onder elkaar' over zakendoen. De mannen zijn pas welkom op de borrel na af loop. door Ron Gregoor DOMBURG - Wilma Polderdijk, di recteur van Polderdijk en Partners in Goes, is de initiatiefneemster van het evenement. Polderdijk en Partners is een bureau voor opleiding, training en coaching, een snel groeiend be drijf dat zijn vleugels uitslaat over Zuidwest Nederland. Haar mede-or ganisator is merkwaardig genoeg een man,"Torn de Koning, eigenaar van het gelijknamige organisatiebureau. "Tom zei een tijd terug tegen me we moeten samen eens iets gaan organise ren voor ondernemende vrouwen. Daar is een .ontzettende behoefte aan in onze regio (Zeeland- Zuid/West Nederland) mede omdat er steeds meer vrouwelijke ondernemers ko men. Die willen graag met elkaar pra ten over hun zaken en netwerken. We zijn toen samen aan de slag ge gaan", zegt Wilma Polderdijk. Badpaviljoen Op 14 november werd de eerste edi tie van La Femme gehouden in Bras serie d Anvers en Club Devo in Goes. Speciale gastspreker was toen Annemarie van Gaal, tv- presentatri ce. Dat werd een bijzonder geslaagd evenement, de belangstelling was gro- Wihna Polderdijk, organisatrice van het symposium La Femme. Foto: Suzan fotografie ter dan Polderdijk en De Koning had den verwacht. "De opkomst was veel groter dan gedacht. Vandaar dat we voor de tweede editie een grotere en speciale locatie gezocht hebben. Het Badpaviljoen is perfect geschikt." Vrouwelijke ondernemers uit Zuid west Nederland dienen dus donder dag 28 mei vrij te houden. Al was het alleen maar om te luisteren naar het ICT vacatures op onze website Internet Intranet Software Advies Wijngaardstraat 51 T: 0113-222800 E: info@presoft.nl 4461 DB Goes F: 0113-211800 I: www.presoft.nl gloedvolle betoog van Monique Kalk man, viervoudig Wereld en Paralym pisch kampioene en tegenwoordig za kenvrouw. Kalkman is 's werelds eni ge vrouwelijke Paralympische atlete met gouden medailles in twee ver schillende sporten: tafeltennis en rol- stoeltennis. "Ze is een bron van inspi ratie en motivatie voor anderen. Dat is ook de essentie van haar lezingen. Ze laat zien wat de kracht is van een ondernemende en positieve geest." La Femme begint om 17.00 uur met een welkomstdrankje. Vanaf 17.30 uur is er een buffet/ walking dinner. Vanaf 19.00 uur: Een verrassend avondvullend programma en zullen er diverse mensen een lezing houden en om 21.00-21.30 uur begint de net werk borrel. Pas dan worden er ook mannen toegelaten. Sponsors De bijeenkomst wordt onder meer -mogelijk gemaakt door een aantal sponsors, die zich tijdens de bijeen komst zullen presenteren. Zij staan er ook met stands. Tevens worden er ook overachtingmogelijkheden gebo den door het nabijgelegen hotel. Te gen een aantrekkelijke prijs koppelt u aan het symposium een overnachting met ontbijt in het mooie Domburg. Boeking en reservering: www.lafem- me-nederland.nl Mede-organisator Tom de Koning or ganisatiebureau is onder meer bekend van het Fashion Event, het Jubileum feest Samenwerkende Ziekenhuizen en andere evenementen. Losse kaarten voor het evenement zijn te bestellen voor 65 euro. Dat kan via de twee organisatoren: Tom de Koning organisatiebureau, telefoon 06 24231434, tomdekoning@zeelandnet.nl of Wilma Polderdijk, Polderdijk en Partners, telefoon 06 20325748, i n fo @p olderdij kenp artnersnl mr. Manfred Zurhorst is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Goes m.zurhorst@drv.nl Op grond van een uitspraak van de Hoge Raad is het mogelijk om bepaalde giften fiscaal gezien twee keer in aftrek te brengen: als persoonsgebonden aftrekpost in box 7 én als schuld voor de vermogensrendements- heffing van box 3. Hiermee lijkt de weg vrij voor dub bele aftrekbaarheid van alimentatieverplichtingen aan de ex-partner. De situatie die bij de Hoge Raad voorlag was als volgt. Iemand bad bij notariële akte laten vastleggen dat hij in zes jaarlijkse lijfrentetermijnen zou schenken aan een algemeen nut beogende instelling. Het voordeel van het schenken via een notariële akte is, dat er geen drempel geldt die de aftrek van de giften kan beper ken. Dit maakt het mogelijk om het gehele bedrag van de jaarlijkse gift van het inkomen in box 1 af te trekken als zogenoemde persoonsgebonden aftrek. In zoverre niets nieuws. Naast deze aftrek in box 1 werd ook de (contante) waarde van alle toekomstig te schenken lijf renteverplichtingen opgevoerd als schuld in box 3. De inspecteur was het hier niet mee eens. Naar zijn me ning mocht geen schuld in box 3 worden opgenomen, omdat al aftrek in box 1 was genoten. De Hoge Raad heeft de inspecteur op 27 februari 2009 echter in het ongelijk gesteld en bevestigd dat de geclaimde dubbe le aftrek wel mogelijk is. Net ais de gift in lijfrentevorm is betaling van alimenta tie aan de ex-partner onder bepaalde voorwaarden een persoonsgebonden aftrekpost. Het enige verschil is dat de verplichting voortvloeit uit het familierecht. Als bovengenoemde uitspraak wordt doorgetrokken naar dergelijke alimentatieverplichtingen, dan kan de conclusie worden getrokken dat ook daarvoor de mo gelijkheid van dubbele aftrek bestaat. De periodieke betalingen kunnen dan worden afgetrokken van het inkomen in box 1Tegelijkertijd mag dan de contante waarde van alle toekomstige alimentatieverplichtingen (doorgaans maximaal 12 jaar) als schuld in box 3 wor den opgenomen. In veel gevallen zal dit laatste bete kenen dat geen belasting meer is verschuldigd over het vermogen. De ex-partner hoeft geen vordering in box 3 op te nemen; er is dus sprake van een heffingslek. De ervaring leert dat de belastingdienst zich voorals nog op het standpunt stelt dat nog niet duidelijk is dat het arrest van de Hoge Raad ook geldt voor alimenta tieverplichtingen aan ex-partners. Inmiddels zijn in de Tweede Kamer hierover vragen gesteld aan de Staats secretaris van Financiën. We verwachten dan ook op korte termijn meer duidelijkheid (of een reparatie). Het advies voor de praktijk is om ondertussen waar moge lijk gebruik te maken van deze dubbele aftrekmogelijk heid. ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van 400 medewerkers en 10 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81