avontuur naar Spanje op de komst van Louis van Gaal Dierkx baalt van Wolfaartsdijk Hardlopers met beperking verdienen respect www.pzc.nl/weblogkustmarathon naar de top breng, heb ik natuur lijk niet. Ik verwacht wel dat ze er door hun ervaring in Spanje alles aan zullen doen om hun eigen top te halen en ook zullen inzien dat er keihard moet worden gewerkt om verder te komen. Het succes van Spanje komt daar voor een be langrijk deel vandaan. Talent is na tuurlijk een eerste vereiste, maar je moet er ook alles voor willen doen. In Nederland vergeten we dat wel eens", aldus Pietersz, die beseft dat een trainingsstage bij Tennis Coaching Barcelona niet voor iedereen is weggelegd. Toch vindt hij het geen elitaire bezig heid. „Want zoals zo vaak in het le ven gaat het om het stellen van prioriteiten. Als je iets per se wilt, lukt het vaak, ook al moet je er dan iets anders voor laten." Het moge duidelijk zijn dat een te rugkeer naar Zeeland er niet meer inzit, ook al heeft Pietersz - wiens moeder nog in Goes woont - er be langrijke sporen van zijn tenniscar rière liggen. Zo werd hij ooit Zeeuws enkelkampioen in de cate gorieën tot en met zestien en tot en met achttien jaar. Ook beleefde hij samen met onder anderen zijn zus Marjan, Piet de long (huidig voorzitter van VC Vlissingen), Remco Maandag en Marjolein Vreeke mooie jaren bij MLTC uit Middelburg. „Het was een geweldi ge tijd die ik nooit had willen mis sen. Maar wat voorbij is voorbij. Ik ben ook niet zo iemand die heel veel terugkijkt. Het is echt de be doeling dat we in Spanje oud zul len worden." Meer informatie is te vinden op www.tenniscoachingbarcelona.eu. Cruijjf die hem als 21-jarige speler uit het eerste team van Ajax hield. De opgebouwde frustratie krijgt een vervolg als Van Gaal in 2000 met de woorden 'Wij worden we reldkampioen' aan de slag gaat als bondscoach. Nederland verliest van Ierland met 1-0 en mist zelfs kwalificatie. Van Gaal kan niet met vedettes omgaan, luidt de al vaker gehoorde analyse in de Süd- deutsche Zeitung. Oranje bestond voor een belangrijk deel uit spelers uit zijn Ajax-tijd, maar dat waren inmiddels grote sterren geworden. Hij kreeg er geen grip meer op. Dat zou een probleem zijn bij FC Bayern München, want de club verzamelt grote namen en heet daarom ook wel FC Hollywood. Het blad Die Zeit meent juist dat Van Gaal perfect past, want hij heeft gezag en kan het sterrenen semble als geen ander discipline ren. Schalke-scout Eddy Achter berg zei gisteren: „Als het over voetbal gaat, bestaat er maar één mening." Waarmee die van Van Gaal is bedoeld. De Belgische voetbalbond zegt ove rigens een financieel voorstel te hebben gekregen 'van Van Gaal. Dat melden diverse Belgische me dia. De coach is betaalbaar, mits AZ een duobaan toestaat en een deel van zijn salaris betaalt. De Bel gische bond laat nog deze week weten of het de onderhandelingen wil voortzetten. Trainer vertrekt omdat gemaakte afspraken niet werden nagekomen. door Klaas Verspoor GOES - Trainer Bart Dierkx voelde zich genoodzaakt om te vertrek ken als trainer van Wolfaartsdijk nadat gemaakte afspraken niet wer den nagekomen. Zijn geloofwaar digheid als trainer werd aangetast, vond hij. „Het bestuur heeft me la ten vallen", reageerde Dierkx. Ook elftalleider Sjako Schipper stopt aan het einde van het sei zoen. Voor de voorlaatste competitie wedstrijd tegen AZW kampte Dierkx met een spelerstekort. Hij klopte bij de jeugd aan. Waar in eerste instantie toestemming werd gegeven, volgde later, omdat vrij willigers dreigden met vertrek, de intrekking. „Het bestuur heeft be paalde mensen in bescherming ge nomen en had moeten ingrijpen. Ik kon op dat moment geen kant meer op." Voorzitter Jan Blok geeft toe: „Dat verhaal klopt voor een deel. Wij wilden hem zeker niet beschadi gen. We hebben de situatie ver keerd ingeschat." De afspraak was dat Dierkx en Schipper na de wedstrijd tegen SKNWK zouden vertrekken. Toen bekend werd dat Wolfaartsdijk in de nacompetitie terecht kwam, volgde opnieuw een gesprek, waar in werd getwijfeld of Dierkx de spelersgroep nog wel op scherp kon zetten. Inmiddels heeft Wolf aartsdijk Adil Fertoute aangesteld als interim-trainer. PZC Woensdag 6 mei 2009 33 Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer Kennisgeving Besluit genetisch gemodificeerde organismen milieubeheer Beschikking op de vergunningaanvraag van het Vlaams Instituut voor Biotechnologie te Gent, België, voor introductie in het milieu van genetisch gemodificeerde organismen Op 23-04-2009 is door de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordeningen Milieubeheer, in overeenstemming met de Minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit toestemming verleend op de aanvraag met kenmerk DGM/RB 1M 08-010 aan het Vlaams Instituut voor Biotechnologie te Gent, België, voor de introductie in het milieu van genetisch gemodificeerde organismen krachtens het Besluit genetisch gemodificeerde organismen milieubeheer (hierna: Besluit ggo). Op 29-10-2008 had het Vlaams Instituut voor Biotechnologie een daartoe strekkende aanvraag ingediend. De aanvraag betreft kleinschalige veldwerkzaamheden met populieren met een gewijzigde houtsamenstelling. Door de genetische modificatie wordt beoogd het hout gemakkelijker om te zetten naar bio-ethanol. De werkzaamheden zijn voorgenomen plaats te vinden in de gemeente Noord-Beveland, in de buurt van Colïjnsplaat en Kortgene. Procedure Voor de behandeling van de aanvraag van het Vlaams Instituut voor Biotechnologie is de uniforme openbare voorbereidingsprocedure doorlopen, conform afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht. Vanaf 29-01-2009 is de ontwerpbeschikking ter inzage gelegd en konden tot en met 11-03-2009 mondelinge of schriftelijke zienswijzen worden ingediend. In deze periode zijn schriftelijke zienswijzen ingediend. De ingebrachte zienswijzen hebben geleid tot een wijziging in de vergunning. Inzage beschikking De beschikking en de overige relevante stukken liggen vanaf 07-05-2009 op werkdagen ter inzage bij het Ministerie van VROM, afdeling Docu mentaire Informatie (C01 70), Rijnstraat 8 te Den Haag. De stukken kunnen daar ingezien worden (van maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur) na afspraak via telefoon of e-mail (070 - 339 31 56 of secretariaat, risicobeleid@minvrom.nl). De bezoeker dient zich te melden bij de receptie. Deze kennisgeving, de beschikking en de bijbehorende stukken zijn ook beschikbaar op de internetpagina www.vrom.nl/ggo-vergunningverlening. Beroep Belanghebbenden kunnen tot en met 18-06-2009 beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State instellen. Als belanghebbende kan worden aangemerkt diegene die rechtstreeks door het besluit in zijn of haar belangen wordt geraakt en eerder een zienswijze heeft ingebracht tegen het ontwerp van het besluit of redelijkerwijs niet kan worden verweten eerder geen zienswijze daartegen te hebben ingebracht. Het beroepschrift moet van een handtekening, datum, naam en adres van de indiener zijn voorzien. De indiener dient duidelijk aan te geven waarom hij tegen deze beschikking beroep aantekent. De beschikking treedt na afloop van de beroepstermijn in werking, tenzij vóór deze datum een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor de behandeling van een beroep of een verzoek om voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Inlichtingen over de procedure en de hoogte van het griffierecht kunnen worden verkregen bij de Raad van State, telefoon 070 - 426 44 26. Tennistrainer Eric Pietersz begint in Spanje een opleiding voor Nederlandse talenten, die er een week, een maand of een jaar kennis kunnen maken met de Spaanse tennissfeer. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75