Ronaldo een kwelling voor Arsenal 32 Woensdag 6 mei 2009 Yvonne van Gennip ambassadrice van de Senior Games Duitsers kijken al uit naar de komst van Louis van Gaal Tip? sport@pzc.nl Ji-Sung Park rent juichend weg nadat hij Manchester op een vroege voorsprong heeft gebracht tegen Arsenal. Darren Fletcher, die het succes meeviert met de schutter, zou later een rode kaart krijgen en mist de finale. foto David Davis/AP Manchester slaat snel toe en plaatst zich voor finale (1-3). door Hans Leber DEN HAAG/LONDEN - Arsenal-mana- ger Arsène Wenger werkt graag met jeugd. Daar staat hij om be kend, het is zijn evangelie. Gistera vond was Arsenals poging de Champions-Leaguefinale te halen in een duel met Manchester Uni ted al na acht minuten voorbij. Wengers 19-jarige linksback gleed uit. Het was dat Cristiano Ronaldo weer straalde, verder was de 1-3 een afknapper voor iedere neutra le voetballiefhebber. Kieran Gibbs heeft nog een lange voetbaltoekomst voor zich, maar draagt nu al een zwaar moment mee in zijn herinnering. Op volle snelheid teruglopend naar zijn ei gen doel kwam een voorzet van Cristiano Ronaldo net achter hem uit. Gibbs' poging de bal toch te onderscheppen mislukte, hij kwam erbij ten val en de achter hem staande Ji-Sung Park had alle tijd om de bal achter Manuel Al- munia te stiften. Pech? Misschien, maar de bewe ging van de 19-jarige en de positie die hij koos, verraadde weinig erva ring. Arsenal stond nog bij te ko men van de teleurstelling, toen drie minuten later Almunia zélf blunderde bij een harde vrije trap van 30 tot 35 meter afstand. Ronal do (hij weer) verschalkte de erva ren doelman (31 jaar) ondanks een muur die de Spanjaard metselde. Het was voer voor hen die menen dat keepers geen muur nodig heb ben bij een'trap van zo'n afstand, zeker omdat de bal ook nog eens een flink stuk rechts van het doel werd genomen. En dus kon de Fransman Wenger Op de avond van Cristiano Ronaldo, die schittert met twee goals, plaatst Manchester United zich voor de finale van de Champions League. niet waarmaken wat hij een dag voor de wedstrijd met zo veel over tuiging verkondigde: 'Geen zor gen, wij gaan winnen'. Zijn ploeg was na de 0-2 geen schim van de fraai combinerende aanvalsmachi- ne die in het Emirates Stadium zo vaak te zien is. Robin van Persie speelde vanaf de eerste minuut, het belangrijkste moment van de Rotterdammer was de overtreding op Ronaldo die de Portugees gebruikte om de bal achter Almunia te rammen. Een half uur voor tijd - het kon nóg erger - stroomden de ringen in het fraaie stadion zelfs vroegtij dig leeg. Niet één vakje, zoals eerder om de politie (naar verluidt) een ver dacht pakketje te laten onderzoe ken, nee, uit alle vakken trokken veel Arsenal-fans huiswaarts. Na een uitval uit het boekje - over drie, vier schijven - kegelde Ronal do (wéér hij) de bal op aangeven van Wayne Rooney in het dak van het doel. In menig huiskamer zullen van ochtend nog ongedronken glazen bier met bakjes troosteloos sloffe pinda's ernaast hebben gestaan. Stille getuigen van een échte voet balavond die nooit begon. Maar wie vroegtijdig wegliep, mis te een weergaloos fraaie penalty waarmee Van Persie de bal snoei hard krommend in de bovenhoek achter Edwin van der Sar roste. Arsenal kansloos in return Uit frustratie, dat was wel duide lijk. Het was jammer dat Manchesters verdediger Darren Fletcher even eerder wegens een wissewasje rood kreeg en daardoor de finale in Rome mist. Van der Sar is er dan wel bij en kan er zijn derde titel pakken. Ze ker met een Ronaldo in goeden doen. Manchester United won gisteravond de return tegen Arsenal. Na de 1-0 op eigen veld werd het in de uitwedstrijd in Londen 3-1. De Portugese sterspeler Cristiano Ronaldo scoorde twee keer. Robin van Persie trof doel namens Arsenal uit een strafschop. Verdediger Darren Fletcher van Manünited kreeg de rode kaart en is ge schorst voor de finale op 27 mei in Rome. Manchester United speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van het twee luik tussen Chelsea en Barcelona. De return van die halve eindstrijd is vanavond in Londen, na 0-0 vorige week in Spanje. Bij Manchester United maakt doelman Edwin van der Sar kans op zijn derde titel in de Champions Leaue. Eerder won hij met Ajax (1995) en Manchester United (2008) de Cup met de grote oren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73