eland Boerderijen zijn de trots van Tholen dOn^ememer Zeeuwse aannemers promoten werk met Dag van de Bouw omzetdaling? 10 recessie tips depositie met tal van to's toont wat bleef en wat verdween. THOLEN - Heel veel boerderijen op Tholen en Sint Philipsland zijn ver dwenen. Wat rest zijn foto's. In vei lige handen bij de heemkundekrin gen Stad en Lande van Tholen en Philippuslandt. „We hebben hon derden foto's", vertelt Kees Fase van de fotowerkgroep van Stad en Lande Tholen. Foto's van gesloopte boerderijen, maar daarnaast ook foto's van boerderijen die eens de trots van de eigenaar waren, maar nu sterk zijn verwaarloosd, bijvoorbeeld door geldgebrek. En daartegenover boerderijen waar de huidige eige naren de nodige moeite hebben ge daan om een vaak eeuwenoud complex met de tijd mee te laten gaan. Vanaf 14 mei zijn deze foto's te zien op een tentoonstelling in het Atrium van het gemeentehuis in de stad Tholen. Deze plaatselijke fotoexpositie dient als aanvulling op de provinciale tentoonstelling Van woonstalhuis tot damwand- loods. Een tentoonstelling die tot stand is gekomen door samenwer king tussen de Zeeuwse Boerderij enstichting en de Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland. „Wij laten van de acht kernen op Tholen en Sint Philipsland per dorpskern twaalf oude en twaalf nieuwe fo to's zien", legt Fase uit over de Thoolse foto's. De Thoolse heemkundekring bezit foto's die teruggaan tot voor 1900. Veel boerderijen verdwenen bij voorbeeld met de Watersnood ramp van 1953. „Met name rond Stavenisse was dat het geval. Niet al die boerderijen zijn herbouwd, en als dat wel gebeurde, was dat niet altijd op dezelfde plek." De tentoonstelling is na de opening el ke dag te bezichtigen van 8.30 tot 17.00 uur. Gedeputeerde geeft startsein bij hervormde kerk in Groede. door Frank van Cooten GROEDE - Zeeuwse aannemers blij ven proberen aan voldoende perso neel te komen. Om het werk in de bouw te promoten, is op zaterdag 6 juni de Zeeuwse Dag van de Bouw. De aannemers tonen op deze dag hun trijzondere en aansprekende bouwprojecten. Gedeputeerde Har ry van Waveren geeft het officiële startsein van deze promotiedag bij de restauratie van de Nederlands Hervormde kerk in Groede. Op elf locaties in de hele provincie bieden de Zeeuwse aannemers de mogelijkheid om een kijkje achter de bouwhekken te nemen. Hier ontdekken bezoekers wat 'de bouw' kan maken. Bovendien wjl- len de aannemers laten zien hoe interessant het werken in deze sec tor is. Van 10.00 uur tot 16.00 uur zijn onder meer het nieuwbouw woonzorgcomplex Theresiahof in 's-Heerenhoek en het appartemen tencomplex Hof van Reymerswael en zorgcentrum Vredelust in Yerse- ke te bezoeken. Ook de restauratie van de Nederlands-Hervormde kerk in Scherpenisse is te bezichti gen. Een dag eerder (vrijdag 5 juni) kop pelt Bouwend Zeeland een onder- wijsdag aan de Dag van de Bouw. Deze onderwijsdag is gericht op basisschoolleeringen uit groep 8. De leerlingen krijgen de gelegen heid de bouwwerken en bouw plaats te bekijken. Ook worden ze uitgedaagd om mee te doen aan een wedstrijd van Vogelbescher ming Nederland rond het ontwer pen en maken van nestkastjes. Een volledig overzicht van alle te be zoeken projecten is te vinden op www.bouwendzeeland.nl Om het werk in de bouw te pro- moten, houden aannemers op za terdag 6 juni op elf locaties in de provincie de Zeeuwse Dag van de Bouw. PZC Woensdag 6 mei 2009 27 Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer Kennisgeving Besluit genetisch gemodificeerde organismen milieubeheer Beschikking op de vergunningaanvraag van het Vlaams Instituut voor Biotechnologie te Gent, België, voor introductie in het milieu van genetisch gemodificeerde organismen Op 23-04-2009 is door de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, in overeenstemming met de Minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit toestemming verleend op de aanvraag met kenmerk DGM/RB IM 08-010 aan het Vlaams Instituut voor Biotechnologie te Gent, België, voorde introductie in het milieu van genetisch gemodificeerde organismen krachtens het Besluit genetisch gemodificeerde organismen milieubeheer (hierna: Besluit ggo). Op 29-10-2008 had het Vlaams Instituut voor Biotechnologie een daartoe strekkende aanvraag ingediend. De aanvraag betreft kleinschalige veldwerkzaamheden met populieren met een gewijzigde houtsamenstelling. Door de genetische modificatie wordt beoogd het hout gemakkelijker om te zetten naar bio-ethanol. De werkzaamheden zijn voorgenomen plaats te vinden in de gemeente Noord-Beveland, in de buurt van Colijnsplaaten Kortgene. Procedure Voorde behandeling van de aanvraag van het Vlaams Instituut voor Biotechnologie is de uniforme openbare voorbereidingsprocedure doorlopen, conform afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht. Vanaf 29-01-2009 is de ontwerpbeschikking ter inzage gelegd en konden tot en met 11-03-2009 mondelinge of schriftelijke zienswijzen worden ingediend. In deze periode zijn schriftelijke zienswijzen ingediend. De ingebrachte zienswijzen hebben geleid tot een wijziging in de vergunning. Inzage beschikking De beschikking en de overige relevante stukken liggen vanaf 07-05-2009 op werkdagen ter inzage bij het Ministerie van VROM, afdeling Docu mentaire Informatie (C01 70), Rijnstraat 8 te Den Haag. De stukken kunnen daar ingezien worden (van maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur) na afspraak via telefoon of e-mail (070 - 339 3156 of secretariaat.risicobeleid(a)minvrom.nl). De bezoeker dient zich te melden bij de receptie. Deze kennisgeving, de beschikking en de bijbehorende stukken zijn ook beschikbaar op de internetpagina www.vrom.nl/ggo-vergunningverlening. Beroep Belanghebbenden kunnen tot en met 18-06-2009 beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State instellen. Als belanghebbende kan worden aangemerkt diegene die rechtstreeks door het besluit in zijn of haar belangen wordt geraakt en eerder een zienswijze heeft ingebracht tegen het ontwerp van het besluit of redelijkerwijs niet kan worden verweten eerder geen zienswijze daartegen te hebben ingebracht. Het beroepschrift moet van een handtekening, datum, naam en adres van de indiener zijn voorzien. De indiener dient duidelijk aan te geven waarom hij tegen deze beschikking beroep aantekent. De beschikking treedt na afloop van de beroepstermijn in werking, tenzij vóór deze datum een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voorde behandeling van een beroep of een verzoek om voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Inlichtingen over de procedure en de hoogte van het griffierecht kunnen worden verkregen bij de Raad van State, telefoon 070 - 426 44 26. Dezelfde boerderij als hierboven. Al rond 1600 stond op deze plek een boerderij. foto's Stad en Lande van Tholen Lees er alles over op www.deOndernemer.nl PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71