maken niet meer alleen wijn Limagrain breidt uit in Rilland PZC bezorgers.nl B PZC Woensdag 6 mei 2009 23 Nieuwbouw begint deze maand in de Zimmermanpolder. door Luc Oggel RILLAND - Zaaizaadveredelingsbe- drijf Limagrain Benelux in Rilland begint volgende week met de uit breiding van het complex in de Zimmermanpolder bij Rilland. De nieuwbouw, die meer dan een halve hectare zal beslaan, biedt straks onderdak aan werkzaamhe den die nu nog op het researchbe- drijf in Lelystad plaatsvinden en aan een team van onderzoekers. De kweekactiviteiten in granen, vlas en peulvruchten zullen na de oogst van 2009 gefaseerd naar Ril land worden overgebracht. Limagrain heeft in 2007 al bij de gemeente Reimerswaal gepolst of die wilde meewerken aan uitbrei ding van het bedrijf. „Je moet er in Nederland nu eenmaal vroeg bij zijn", verklaarde Limagrain-woord- voerder René de Munnik destijds. Hij kon gisteren vanwege een vrije dag niet aangeven hoeveel arbeids plaatsen erbij komen en welke in vestering er met de uitbreiding is gemoeid. Op dit moment werken er zo'n ze ventig mensen bij de hoofdvesti ging in Rilland, wereldwijd heeft het zesduizend medewerkers in dienst. Op vrijdag 15 mei wordt het offi ciële startschot gegeven voor de nieuwbouw. Bout geeft voordracht over aquacultuur COLIJNSPLAAT - Eigenaar Adri Bout van het bedrijf Seafarm in Kamper land houdt woensdag 13 mei een lezing over aquacultuur in de vis mijn in Colijnsplaat. Bout gaat op verzoek van de Stich ting Promotie Colijnsplaat Kats in op de kweek van tarbot, visserij op mesheften en recente ontwikke lingen in de aquacultuur. De le zing begint om 20.00 uur, vooraf wordt een vismaal geserveerd. De kosten zijn vijftien euro. Dat geld is bestemd voor het publieksaqua- rium in de vismijn. De Kleine Schorre heeft de wijnoogst van 2008 gebotteld. Inzet: Gert de Keijzer van Kam pen Destillateurs (I) en Johan van de Velde van De Kleine Schorre. foto's Dirk-Jan Gjeltema 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67