Sportpunt Zeeland verbouwt fors Limagrain Benelux bij Rilland breidt fors uit 'Koren uitwisselen is lastig' omzetdaling? 10 recessie tips Hok voetbalveld vat vlam In vrijheid genieten van muziek s pzc Woensdag 6 mei 2009 2 7 Totale investering voor renovatie komt uit op 2,5 miljoen euro. door Lilian Dominicus goes - Sportpunt Zeeland in Goes investeert de komende maanden flink in vernieuwing van de facili teiten. Het gaat om renovaties en uitbreidingen in het zwembad, de turnzaal en het café. Totale kosten: 2,5 miljoen euro. De verbouwing vindt tegelijkertijd plaats met de nieuwbouw van het Cios ernaast. In het subtropische deel van het zwembad van Sportpunt Zeeland in Goes wordt een 'hot whirlpool- tuin' aangelegd. Het gaat om vier bubbelbaden die elk ruimte bie den voor twee mensen. Ze komen tussen het wedstrijd- en doelgroe- penbad. „Gebruikers kunnen kie zen uit verschillende geuren van etherische olieën, zoals rozema rijn, jasmijn of lavendel", zegt di recteur Dies van de Velde. Het sys teem werkt gelijk aan dat van de al bestaande stoomcabines: je gooit er een euro in voor tien minuten. De 'whirlpooltuin' is naar ver wachting 20 mei klaar. Het café in Sportpunt ondergaat van 4 mei tot en met 5 juni een metamorfose. „Het interieur ziet er nu ietwat gedateerd uit", aldus Van de Velde. „Het wordt moder ner en lichter. Tijdens de ver bouwperiode kunnen bezoekers bij een noodbar in de buurt van de squashbaan een broodje kopen, maar de keuken is dicht. pW Er komt een 'hot whirlpooltuin', het café ondergaat een metamor fose, er komt groot onderhoud aan de baden, en er komt een nieuwe klimwand en sportzaal. Sporthal drie zal worden omge bouwd tot turnzaal. Deze verbou wing is begonnen op 4 mei en is pas eind augustus klaar. Ook komt er een andere sportzaal bij. In de nieuwe hal komt een sta- te-of-the-art klimwand. Van de Vel de: „De klimwand in de turnzaal zal nog wel worden gebruikt, maar niet meer zo intensief" Het minst zichtbaar aan de verbou wing is het groot onderhoud aan het recreatiebad en het activiteiten- bad, dat van 8 tot en met 12 juni plaatsvindt. „Een groot deel gebeurt onder gronds. Maar er komen ook nieu we, frisse tegeltjes. Het zwemwa ter zuiveren we en slaan we op in een buffertank." De verbouwing vindt pas laat in het schooljaar plaats, zodat het schoolzwemmen gewoon door kan blijven gaan. Er komen nog meer vernieuwin gen aan in Sportpunt: in septem ber 2010, als het Cios is verhuisd, worden de vrijgekomen gebouwen ingericht voor onder meer een fy- siotherapiepraktijk en een kinder opvang voor Kinderopvang De Be- velanden. door Raymond de Frel goes - Het opzetten van een struc turele uitwisseling tussen de Zeeuwse Koorschool in Goes en koren in Litouwen is een ingewik kelde klus. Directeur Evert Wagter van de koorschool concludeert dit na een trip met het jongenskoor langs drie Litouwse steden. Wagter keerde zaterdag met het jongenskoor en tien mannen van het koor Sint Cecilia terug in Goes. Tijdens de reis naar Litou wen traden de zangers op in ker ken en scholen in Vilnius, Kaunas en de Goese zusterstad Panevézys. Wagters' insteek was om andere koren aan te zetten tot een reis naar Nederland. „Maar dat wordt een lastig verhaal. Ik 'heb drie ko ren uitgenodigd, maar ik verwacht er niet al te veel van. Litouwen is nog altijd een arm land. Daarom zoeken we naar stichtingen of sponsoren, die iets voor dit project kunnen betekenen", aldus Wagter. J^ndernemer GOES - Terwijl bezoekers van het bevrijdingsfesti- merorkest TY gaf gisteravond een bevrijdingscon- de vioolsolisten Mathieu van Bellen en Shira Ep- val in Vlissingen genoten van hiphop, rock en eert onder leiding van Carlo Nabbe. TY bracht stein. TY is een professioneel kamerorkest dat pop, konden liefhebbers van klassieke muziek te- muziek van Mozart, Bach, Beethoven en huiscom- sinds 2007 bestaat. recht in de Grote Kerk in Goes. Het Zeeuws ka- ponist Christian Blaha en werd bijgestaan door foto Willem Mieras Lees er alles over op www.deOndernemer.nl wissenkerke - Het toegangshokje op het voormalige sportveld aan de Sportlaan in Wissenkerke is maandagavond rond tien over acht volledig afgebrand. De brandweer acht het aanneme lijk dat het vuur is aangestoken, omdat het plastic entreehokje geen aansluiting op elektriciteit heeft. Op het sportterrein wordt binnen kort gezocht naar niet ontplofte ex plosieven uit de Tweede Wereld oorlog, omdat er een duurzame woonwijk wordt gebouwd. Het veld wordt nu regelmatig door jongeren gebruikt als hangplek, mede omdat Wissenkerke geen centraal ontmoetingspunt voor jeugdigen (jop) meer heeft. Vorig jaar brandde de jop af. Nieuwbouw begint deze maand in de Zimmermanpolder. door Luc Oggel rilland - Zaaizaadveredelingsbe- drijf Limagrain Benelux in Rilland begint volgende week met de uit breiding van het complex in de Zimmermanpolder op Zuid-Beve land. De nieuwbouw, die meer dan een halve hectare zal beslaan, biedt straks onderdak aan werkzaamhe den die nu nog op het researchbe- drijf in Lelystad plaatsvinden en verder aan een team van onderzoe kers. De kweekactiviteiten in granen, vlas en peulvruchten zullen na de oogst van 2009 gefaseerd naar Ril land worden overgebracht. Limagrain heeft in 2007 al bij de gemeente Reimerswaal gepolst of die wilde meewerken aan uitbrei ding van het bedrijf „Je moet er in Nederland nu eenmaal vroeg bij zijn", verklaarde Limagrain-woord- voerder René de Munnik destijds in de PZC. De Munnik kon gisteren vanwege een vrije dag niet aangeven hoe veel arbeidsplaatsen erbij komen en welke investering er met de uit breiding is gemoeid. Op dit moment werken er zo'n ze ventig mensen bij de hoofdvesti ging in Rilland, wereldwijd heeft het zesduizend medewerkers in dienst. Limagrain heeft voorname lijk de Benelux alswerkterrein, met verder grote kantoren in Lely stad en in de Belgische plaats Tie nen. 1^ Het zaaizaadveredelingsbedrijf Li- magrain gaat de onderzoekswerk zaamheden verhuizen van Lely stad naar de vestiging in Rilland. Daarom komt er nieuwbouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59