op amateurkunstenaars De Lanen 'open' op Bouwdag van Tak 'n Djola vanaf de Zuidhavenpoort s PZC Woensdag 6 mei 2009 23 tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl Percussionist Rob van den Hoek op de balustrade van de Zuidhavenpoort waar Tak 'n Djola een optreden zal verzorgen. foto Dirk-Jan Gjeltema door de binnenstad (13.30 uur) richting Zuidhavenpoort. Daar wacht een laatste optreden (14.00 uur), gevolgd door de mogelijk heid voor het publiek een kijkje te nemen in de in de Zuidhaven poort gevestigde repetitieruimte van Tak 'n Djola. Op een steen worp afstand van de aan de Julia- nastraat gevestigde Brogumboerde- rij waar diezelfde avond - ook als onderdeel van het WAK - de fina le van Regioruis wordt gespeeld. „Muziekatelier", noemt Van den Hoek de op hoogte zetelende repe titieruimte in de monumentale to ren. In de door Willem van An- of bel 0800 - 022 27 10 weGeNeRNieuwsMedia raad - die een jaar of 20 geleden aan de wieg stond van de Zierik- zeese percussiegroep - gehuurde verdieping is in de loop der jaren muzikaal al heel wat moois ont staan. „Een sfeervolle ruimte mét dikke muren. Je kunt ons wel ho ren spelen als je buiten staat, maar dan moet je echt opletten. Komt er een auto langs dan is het al voor bij", geeft Van den Hoek het grote pluspunt van het muziekatelier aan. Het opengooien van de Zuidhaven poort en de deelname aan het WAK is voor de muzikanten van Tak 'n Djola vooral door passie in- Moederverwendag bij Kadoshoppie Dreischor DREISCHOR - In de theetuin bij Ka- doshoppie.nl aan de Bogerdweg in Dreischor wordt zaterdag 9 mei Moederverwendag gehouden. Moeders krijgen een huisgemaakt gebakje en een kop thee gepresen teerd. De ruim 70 soorten thee die Ka doshoppie in huis heeft, zijn te rui ken en te proeven. Ook zijn er Chi nese handgemaakte theebloemen te koop. De werking daarvan wordt 's middags gedemonstreerd. Kadoshoppie.nl is geopend van 9.30 tot 17.30 uur. gegeven. „Het is leuk om voor pu bliek te spelen, zeker als het goed georganiseerd is. Je werkt altijd aan naamsbekendheid." Want hoe actief ook: „Nog steeds zijn men sen verbaasd dat onze groep be staat, dat die groep uit Zierikzee komt en dat we doen wat we doen", stelt Van den Hoek - zelf sinds 12,5 jaar djembéspeler en al langer dan 10 jaar bij Tak 'n Djola betrokken - vast. Optreden betekent scherp blijven, je repertoire opschonen. „En iets hebben om naar toe te spelen." Optreden tussen honderden ande re beoefenaars van één van de amateurkunsten geeft misschien nog wel extra waarde, blikt Van den Hoek vooruit. „Het kan zijn dat je overlapping hebt in je be langstelling met andere amateur muzikanten. In het verleden zijn wij ook weieens een samenwer king met anderen aangegaan en hebben we allerlei workshops ge geven", verwijst Van den Hoek naar onder meer de No House Par ty's die Tak 'n Djola tot 2 jaar te rug jaarlijks op poten zette. „Soms blijft het bij een ontmoe ting voor één keer en zit er niet meer in. Dat is ook goed. Maar wij zijn altijd in voor experimenten." Zeeuwse aannemers tonen beste projecten aan het grote publiek. ZIERIKZEE - Nieuwbouwproject De Lanen in Zierikzee is één van de elf Zeeuwse projecten die is te be zoeken tijdens de Dag van de Bouw. Die vindt plaats op zater dag 6 juni. In De Lanen komen en kele tientallen vrijstaande wonin gen in jaren dertig-stijl. De nieuwe wijk is 'open' tussen 10.00 en 16.00 uur. De Dag van de Bouw is een initia tief van aannemers en bedoeld om werken in de bouw te promoten. Op elf locaties in de hele provincie bieden de Zeeuwse aannemers de mogelijkheid om een kijkje achter de bouwhekken te nemen. Het of ficiële startsein wordt gegeven door gedeputeerde Harry van Wa- veren bij de restauratie van de Ne derlands Hervormde kerk in Groe- de. Een dag eerder koppelt Bouw end Zeeland een onderwijsdag aan de Dag van de Bouw. Leerlin gen uit groep 8 van het basisonder wijs krijgen de gelegenheid bouw werken en een bouwplaats te bekij ken. Ook worden ze uitgedaagd om mee te doen aan een wedstrijd van Vogelbescherming Nederland rond het ontwerpen en maken van nestkastjes. Q Voor een overzicht van alle deelne mende projecten, zie: www.dagvande- bouw.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55