Zeeland Oranjecomités krijgen compensatie PZCI21 Saskia en Serge zingen op wijnfeest Dreischor Nergens goedkoper SCHOUWEN-DUIVELAND 29 22 en 23 Pontes Pieter Zeeman-school schenkt schilderij van Breetvelt aan Watersnoodmuseum ld Kunstenaars geven verhalen van vluchtelingen vorm Woensdag 6 mei 2009 Zelfs economisch heeft amateurkunst grote betekenis Tip? schouwen-duiveland@pzc.ni Gemeente vergoedt door afgelasting ontstane schade. door Martijn de Koning zierikzee - Oranjecomités en -vere nigingen mogen bij de gemeente Schouwen-Duiveland aankloppen voor compensatie voor geleden schade door het afgelasten van eve nementen op Koninginnedag. Dat zegt burgemeester Gerard Rabe- link. Oranjeclubs in verschillende plaat sen op het eiland hadden voor af gelopen donderdag avondprogram ma's in elkaar gezet. Die werden, op last van de gemeente, afgebla zen nadat de gevolgen van de aan slag in Apeldoorn duidelijk wer den. „De organisatoren reageerden be gripvol", kijkt Rabelink terug. „Maar er waren er wel één of twee die mij meteen op de financiële ge volgen wezen." Veel Oranjeclubs bleven immers achter met een fi nanciële strop: kosten voor zaken als bands, tenten en eten moesten wel worden afgerekend, maar daar stonden geen inkomsten uit bij voorbeeld drankverkoop tegen over. Met name de Oranjevereni gingen in Zierikzee en Renesse ga ven meteen aan te vrezen voor het voortbestaan. Ook andere Oranje clubs toonden hun bezorgdheid. Rabelink zegt nu de pranjeclubs niet te laten vallen. „Ik heb een dag ervoor, tijdens de uitreiking van de koninklijke onderscheidin- De gemeente Schouwen-Duive- land vergoedt de schade die Oranjeclubs opliepen door het af gelasten van een deel van het Ko ninginnedagprogramma. gen, steeds geroepen hoe belang rijk die vrijwillige organisatoren zijn. Dan zeggen we nu natuurlijk niet: zoek het maar uit." De gemeente gaat zo snel mogelijk in gesprek met de afzonderlijke Oranjeverenigingen en -comités. Die moeten een lijstje maken met kosten die het gevolg zijn van de afgelasting en die ze nergens an ders kunnen claimen. Dat hoeft niet per se met bonnetjes die tot op de cent kloppen; de gemeente compenseert ook inkomstender ving die ontstond door bijvoor beeld een gemis aan drankver koop. „We kijken dan naar de in- komstencijfers van de afgelopen ja ren", stelt de burgemeester. Aan de andere kant stelt de ge meente zich ook niet kritiekloos op. „We zijn natuurlijk geen verze- keringsbedrijf." Overigens meldt een aantal Oranje verenigingen en -comités dat be drijven en bands vaak soepel om gaan met bestellingen en reserve ringen. Slagers nemen zonder ver der moeilijk te doen hamburgers voor afgelaste barbecues terug en bands zien af van het vragen van een vergoeding. zierikzee - Het dichten van het laatste dijkgat bij Ouwerkerk is onderwerp van een schilderij van de Zierikzeese onderwijzer en kunstschilder H.G. Breetvelt (1896-1982). De leerlingenraad van de toenma lige openbare ulo-school gaf het in 1961 cadeau aan de school bij de opening van het lesgebouw aan De Huijbertstraat, het pand waarin tegenwoordig het multi functioneel centrum (MFC) is ge vestigd. Het werk heeft vele jaren in de hal van de school gehangen en is na het samengaan met Pontes Pie ter Zeeman meeverhuisd naar het Hatfieldpark. Daar ligt het nu al geruime tijd opgeslagen. De schoolleiding van Pontes Pie ter Zeeman vindt echter dat het schilderij in het Watersnoodmu seum beter tot zijn recht komt en draagt het daarom zaterda gochtend om 10.30 uur over aan het Ouwerkerkse rampmuseum. Bijzonder aan de overdracht za terdag is dat daarvoor Leendert van der Have is opgespoord. Hij was destijds voorzitter van de leerlingenraad en woonde in Oos- terland. Van der Have woont tegenwoor dig in het Brabantse Arkel, in de buurt van 's-Hertogenbosch. •*.- v-v'-i' -v msmmK, Bourjois Fris als water of Therme Lavendel cadeauset per set Promotiedag voor het streekproduct vindt voor tweede keer plaats. dreischor - 'Zomer in Zeeland', wie kent het liedje niet? Het duo Saskia en Serge zingt het ongetwij feld tijdens de tweede editie van het Wijnfeest in Dreischor. Andere artiesten die wijnboer Jo- han van de Velde zaterdag 1 augus tus op zijn hoeve aan de Zuiddijk ontvangt, zijn de band Airpulse en pianist ]oop Kort. Behalve van de witte wijnen kan die dag worden geproefd van mosselen, oesters en geroosterd Schouws vlees. .Portu gees restaurant Boa Tarde maakt Zeeuwse tapas. In de groenschuur van de hoeve wordt een dorpscafé ingericht. De exploitatie van de bar is in handen van het Dreister dorpshuis. Verder zijn er rond vluchten met de helikopter, rijdt de paardentram en kunnen kinde ren paardrijden door de wijn gaard. Het Wijnfeest van hoeve De Klei ne Schorre duurt van 14.00 tot 22.00 uur. De eerste editie trok vo rige zomer drieduizend bezoekers. Op zaterdag 1 augustus beleeft het Wijnfeest van hoeve De Klei ne Schorre zijn tweede editie. Het zangduo Saskia en Serge is de hoofdact in Dreischor. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Bij de kassa in een Goese super markt die op de kleintjes let, staat een jongedame al ver voor het afrekenen met haar identi teitskaart klaar. Ze heeft een Jles drank op de lopende band ge legd. Zij weet wat de caissière zo meteen aan haar zal vragen: haar legitimatie. En jawel, de vraag komt. De jongedame zwaait vrolijk met haar id-kaart en rekent snel af. De caissière geeft wisselgeld terug en maakt aanstalten de volgende klant van dienst te zijn. De volgende klant is een vriendelijke, wat oudere man. Ook hij wil een fles drank kopen. De caissière kijkt hem aan. „Uw id-kaart hoef ik niet meer te vragen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53